Direct
Bilgi
Bize ulaşın

Reklam düzenleme

Reklamlarda bağlantılar

Reklam oluştururken ve düzenlenirken Direct belirttiğiniz URL'nin geçerli olup olmadığını otomatik olarak kontrol eder. Sayfa geçersiz ya da 7 saniyeden uzun sürede yanıt veriyorsa hata mesajını göreceksiniz. Bu sayfaya bağlantısı olan reklamı sorun giderilene kadar kaydedilemez.

Site bağlantısı alanında belirtilen URL sayaçlara yönlendirme yapıyorsa sayaçtan sonraki ilk yönlendirmenin alan adı reklama eklenir. Diğer durumlarda reklamda belirttiğiniz alan adı kullanılır.

Reklam materyallerin denetimi sırasında Direct robotları Site bağlantısı alanında belirtilen sayfayı veya son yönlendirme sayfasını (bu sayfalar robots.txt veya meta-taglerde indeksleme için engelli olsalar bile) indirebilir. Sitenizde çok sayıda reklam materyali bulunuyorsa Crawl-delay direktifin sınırlaması da aşılmış olabilir.

Reklam konusunu belirlemek için Yandex robotu kullanılmaktadır; bu robota ait useragent: Mozilla/5.0 (compatible; YaDirectFetcher/1.0; +http://yandex.com/bots). Robotun bu davranışı size uygun değilse sitenize veya bir kısmına olan erişimini kısıtlayabilirsiniz; bunun için YaDirectFetcher için özel olan robot.txt'de yasaklama direktifini kullanabilirsiniz, örneğin:

User-agent: YaDirectFetcher
Disallow: /

Sitenin erişimini kontrol etmek için Yandex'in robotu kullanılmaktadır; bu robota ait useragent: Mozilla/5.0 (compatible; YaDirectFetcher/1.0; Dyatel; +http://yandex.com/bots).

Kampanyadaki tüm reklamlar için ortak adres ve telefon

Evet, kampanya parametreleri düzenleme sayfasında bunu yapabilirsiniz. Aynı yerde tüm reklamlar için ortak olan iletişim bilgilerini silebilirsiniz.

En iyisini seçmek için birkaç reklam seçeneğini karşılaştırın

Aynı anahtar sözcük grupları ve teklifleri içeren farklı reklamlardan oluşan bir grup oluşturun. Gruptaki tüm reklamlar sistem tarafından rastgele olarak gösterilecek, daha sonra ise en yüksek CTR tahminine sahip olan reklam daha sık gösterilmeye başlar.

Reklam grubunun düzenlemesi

Kampanya sayfasında Tüm gruplar sekmesine gidin. Bu sekmede, tüm reklam gruplarını reklamın durumundan bağımsız olarak düzenleyebilirsiniz.

Grubu düzenle... bağlantısına tıklayın.

Reklam grubunu düzenleme sayfasında mevcut reklamları düzenleyebilir veya yeni reklamları ekleyebilirsiniz. Grup en fazla 50 reklam içerebilir.

Not. 
  • Aktif olanlar sekmesinde yer alan Grubu düzenle... bağlantısına tıklarsanız grubun sadece aktif reklamlarını düzenleyebilirsiniz. Kontrolde, Reddedilenler, Durdurulanlar, Taslaklar sekmeleriyle durum aynıdır.

  • Kampanyaları veya reklam gruplarını nasıl silebileceğinizi Kampanya veya reklam grubunun silinmesi bölümünde öğrenebilirsiniz.

Birkaç reklam grubunun düzenlenmesi

Birkaç reklam grubu düzenlemek için kampanya sayfasında onları işaretleyin ve sayfanın altında istediğiniz işlemi seçin:

  • Düzenle seçeneği, reklamları, anahtar sözcük gruplarını ve gösterimin diğer ayarlarını değiştirmenizi sağlar;

  • Reklam metnini düzenle seçeneği sadece reklamları değiştirmek için kullanılır.

Açılan sayfada seçtiğiniz tüm gruplardaki reklamları, hem ayrı olarak hem de Toplu düzenlemeler butonunu kullanarak düzenleyebilirsiniz.

Not. Aktif olanlar seçeneğinde, seçtiğiniz gruplardaki sadece aktif olan reklamları düzenleyebilirsiniz. Kontrolde, Reddedilenler, Durdurulanlar, Taslaklar sekmeleriyle durum aynıdır. Tüm gruplar sekmesinde tüm reklam gruplarını düzenleyebilirsiniz.

Reklamları durdurmak, başlatmak veya arşive kaldırmak

Gruptaki bazı reklamlarla işlemler yapmak için grubun adına tıklayın. Gerekli işlemleri yapıp Kaydet butonuna tıklayın.

Grupta yer alan tüm reklamlara bir işlem uygulamak için ilgili bağlantıları kullanın.

İşlem, sadece işlemin yapılabildiği reklamlar için uygulanacaktır. Örneğin arşivleme işlemini sadece durdurulmuş reklamlar ve taslaklar için uygulayabilirsiniz.

Not. 

30'un üzerinde gün önce durdurulan kampanyalar otomatik olarak arşive kaldırılır.

Direct'te bağlantıların denetimi
Direct reklamında alan adı değişti
Makaleyi değerlendirin
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!