Manuel yönetim

Tekliflerinizi elle yöneterek reklamlarınızın tüm gösterge ve parametrelerini yüzde yüz kontrol edebilir ve dolayısıyla kampanyanızda kullanılan anahtar sözcük grupları, hedef kitle seçim koşulları veya mobil uygulamalara kullanıcı ilgisi gibi reklam gösterim koşullarının etkinliği hakkında kendi fikirlerinize göre tıklama başına maliyet değerlerini belirleyebilirsiniz.

Manuel teklif yönetimi nasıl çalışır

Strateji parametrelerinde çalışma ayarları, kampanya sayfasında ise reklam gösterim koşullarına göre teklifler belirlenir. Belirlenen kısıtlamalar ve diğer reklamverenler ile rekabete göre her gösterim koşulu için mümkün olan maksimum gösterim sayısını elde etmiş olursunuz. Açık artırmanın Direct'te nasıl işlediği hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Teklif yönetimi nasıl ayarlanır

Genel öneriler

Teklifinizin reklam pozisyonuna etkisi olacağını unutulmamalıdır. Hiçbir strateji teklif düşükse reklamın belirli bir pozisyonda gösterimini garanti etmez.

Teklifleri belirlerken Direct arayüzündeki tahmini baz alabilirsiniz. Bunu yaparken diğer reklamverenler kendi kampanya ayarlarını (teklifleri sık sık arttırarak ve düşürerek, gösterimlerin zaman ve bölge ayarlarını yeniden düzenleyerek) sürekli değiştirdikleri için Direct'teki rekabet ortamının da devamlı değiştiğini unutmayın. Bu nedenle manuel yönettiğiniz reklam kampanyanızın maksimum etkililiğini sağlamak istiyorsanız tüm ilgili istatistikleri çok sıkı takip ederek tüm gelişmeleri hızlıca yanıtlamanız gerekir.

Günlük bütçe

Minimum günlük bütçe miktarı 17 TL'dir. Bütçe ile birlikte istediğiniz reklam gösterim modunu (standart veya dağıtık) belirleyebilirsiniz. Bütçenin miktarı günde en fazla 3 kere değiştirilebilir.

Aramada gösterim pozisyonu

Arama sonuçlarında gösterilirken reklamlarınız varsayılan olarak mümkün olan en iyi pozisyonu almaya çalışır. Reklamlarınızın, arama sonuçlarının altında gösterilmesini tercih ettiğinizi strateji ayarlarında belirtebilirsiniz.

Ağlardaki gösterimler için teklifler

Kullandığınız stratejiyi istediğiniz anda kampanya parametrelerinde değiştirebilirsiniz. Manuelden otomatik stratejiye geçiş yaptıysanız ve ardından tekrar manuel stratejiye döndüyseniz belirttiğiniz teklifler kaydedilir.