Manuel yönetim

Manuel teklif yönetimi sayesinde tüm göstergeleri kontrol edebilirsiniz ve gösterim koşullarının reklam kampanyasında etkili olup olmadığına karar verip teklifleri belirleyebilirsiniz.

Manuel teklif yönetimi nasıl çalışır

Strateji parametrelerinde çalışma ayarları, kampanya sayfasında ise reklam gösterim koşullarına göre teklifler belirlenir. Belirlenen kısıtlamalar ve diğer reklam verenler ile rekabete göre her gösterim koşulu için mümkün olan maksimum gösterim sayısını elde etmiş olursunuz. Yandex.Direct'te açık artırmayla ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Teklif yönetimi nasıl ayarlanır

Genel öneriler

Teklifinizin alınacak trafik hacmine etkisi olacağı unutulmamalıdır. Hiçbir strateji reklamınızın belirli bir pozisyonda gösterimini garanti etmez.

Teklifleri belirlerken Direct arayüzündeki tahmini baz alabilirsiniz. Bunu yaparken diğer reklam verenler kendi kampanya ayarlarını (teklifleri sık sık arttırarak ve düşürerek, gösterimlerin zaman ve bölge ayarlarını yeniden düzenleyerek) sürekli değiştirdikleri için Yandex.Direct'teki rekabet ortamının da devamlı değiştiğini unutmayın. Bu nedenle manuel yönettiğiniz reklam kampanyanızın maksimum etkililiğini sağlamak istiyorsanız tüm ilgili istatistikleri çok sıkı takip ederek tüm gelişmeleri hızlıca yanıtlamanız gerekir.

Günlük bütçe

Minimum günlük bütçe miktarı 17 TL'dir. Bütçe ile beraber gerekli gösterim modunu belirleyebilirsiniz:

  • Standart (varsayılan olarak etkinleştirilir): Reklam gösterimleri sürekli yapılır ve harcamalar belirlediğiniz sınıra ulaşınca gösterimler durdurulur.

  • Dağıtılmış gösterimler: Günlük bütçe, gün içerisinde ya da zaman hedeflerken belirlediğiniz aralıkta dağıtılarak harcanır.

Bütçenin miktarı günde en fazla 3 kere değiştirilebilir.

Kampanya için seçilen saat dilimi ne olursa olsun, günlük bütçeniz Moskova saatine göre çalışır.

Ağlardaki gösterimler için teklifler

Kullandığınız stratejiyi istediğiniz anda kampanya parametrelerinde değiştirebilirsiniz. Manuelden otomatik stratejiye geçiş yaptıysanız ve ardından tekrar manuel stratejiye döndüyseniz belirttiğiniz teklifler kaydedilir.