Turbo sayfalar

Turbo sayfa, mobil cihazlarda gösterim için hızlı yüklenen geçiş sayfasıdır. Kullanıcı reklamı daha ayrıntılı inceleyebilir ve siteye geçiş yapmadan talep oluşturabilir. Turbo sayfalar sitenin mobil cihazlara göre uyarlanmadığı, telefon ve tabletlerde hatalı veya çok uzun sürede yüklendiği durumlarda dönüşümleri artırmaya yardım eder. Turbo sayfalar arama motorları tarafından indekslenir ve kullanıcı sorgusuna yanıt verdiğinde ek trafik sağlayabilir.

Mobil cihazlardaki gösterimlerde site bağlantısı veya hızlı bağlantı Turbo sayfaya, masaüstü ve tabletlerde ise ana siteye yönlendirir.

Turbo sayfa, reklam grubu oluşturulurken veya düzenlenirken site bağlantısına veya hızlı bağlantıya eklenebilir. Sitenin ana bağlantısını belirtin. Siteniz yoksa, metin-grafik reklamlar için adres ve telefon belirtebilirsiniz. Turbo sayfa → Seç üzerine tıklayarak Turbo sayfa arşivine gidebilirsiniz. Sihirbaza geçmek için Oluştur → Turbo sayfa üzerine tıklayın veya daha önce eklenen Turbo sayfayı seçin.

Sihirbazda Turbo sayfa oluşturma hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

İstatistik

Otomatik oluşturulan veya kendinize ait bir sayaç kullanarak ya da bağlantıya özel parametreler ekleyerek Yandex.Metrica'da Turbo sayfalarla çalışma istatistiği toplanmayı ayarlayabilirsiniz. Turbo sayfalarla ilgili istatistiği Rapor Sihirbazı'nda görebilirsiniz.

İstatistikler hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Toplu yönetim

Toplu düzenlemeler yardımıyla Turbo sayfalar aynı anda birkaç reklam grubunda silinebilir veya eklenebilir. Kampanya sayfasında istediğiniz reklamların isimlerinin karşısında işaretleme yapın. Bu yapılınca sayfanın alt kısmında yapılabilen eylemler menüsü etkinleşir. Düzenle'yi seçerek Uygula butonuna tıklayın. Açılan sayfada Toplu düzenlemeler → Turbo sayfalar üzerine tıklayın ve ardından istediğiniz Turbo sayfayı belirtin veya Tüm reklamlarda sil'i seçin.

Talepler ile çalışma

Talepler Turbo sayfadan sihirbazda belirtilen e-posta adresine gelir. Bunun yanı sıra talepler Yandex.Direct API'si ile de alınabilir.

Talepler e-posta adresine gelmiyorsa kullanıcıların talep gönderip göndermediklerini öğrenin. Bunun için Yandex.Metrica'da Turbo Pages sayacının hedef göstergelerini kontrol edin:

  • Form aracılığıyla talep gönderimi;
  • Teşekkür sayfasının yüklenmesi.