Reklam öğeleriyle çalışma

Kaliteli reklamlar sayesinde hem istediğiniz hedef kullanıcı kitlesine ulaşabilir hem de reklam bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu reklamlar daha düşük fiyat karşılığında size daha çok ziyaretçi trafiği sağlayabilir. Reklamlarınızın belirli öğeleriyle çalışın:

Görselde reklam öğeleri: Bu öğelerle çalışma hakkında ayrıntılı bilgi içeren Yardım sayfalarının ilgili bölümlerine bağlantılar.

Smart Design

Yandex reklam ağında çalışmakta olan ve makine öğrenimi tabanlı bir teknoloji olan Smart Design, her bir gösterim için reklamları farklı eklentiler kullanarak otomatik olarak toplar.

Bir ziyaretçi siteye girdiğinde Smart Design algoritması ziyaretçi ve siteye ilişkin bilgileri ve ayrıca reklam verenin sağladığı verileri anında analiz eder ve analiz sonuçlarına dayanarak en uygun reklamı oluşturur. Gerektiği durumlarda görseli bir video ile değiştirmeye veya daha çok hızlı bağlantı veya metin içeren bir buton eklemeye kendisi karar veren bu özel teknoloji sayesinde Akıllı Tasarım formatlarındaki reklamlar birbirinden çok farklı görünür.

Örneğin:

Smart Design, yalnızca belirli bir sitede belirli bir kullanıcı için özellikle gösterim sırasında önemli olacak reklam öğeleri gösterim için seçer.

Reklam performansının artırılması açısından reklam oluşturup düzenlerken mevcut tüm alanları doldurmanız önerilir. Böylece sistem, farklı kullanıcılar ve durumlar için geçerli ve uygun olacak daha fazla seçenek oluşturabilir. Örneğin, üzerine tıklamadan önce reklamları dikkatlice incelemeyi tercih eden kullanıcılar için özel olarak reklama hem görseller, hem metin hem de hızlı bağlantılar ekleyebilir.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.