Direct'te nasıl reklam yayınlanır?

Yeni başlayan reklam verenlerin sıkça sordukları soruların cevaplarını bu sayfada bulacaksınız.

Not.

Reklam yayınlarken Yandex kişisel yöneticisine başvurarak uzman desteğini kullanabilirsiniz.

Gösterimler nasıl başlatılır?

Reklamınızı moderasyona gönderin. Moderasyon 2-3 saat sürecektir. Bu süre zarfında Bütçe tahmini aracını kullanarak aylık yaklaşık reklam giderinizi hesaplayabilirsiniz.

Moderasyon tamamlandıktan sonra e-posta yoluyla bildirim alacaksınız ve reklam yayınlama ödemesini yapabileceksiniz.

Reklam ne zaman gösterime girer?

Ödeme, Yandex'in hesabına geldiği an reklam gösterilmeye başlar. Gösterimler otomatik olarak başlar ve genelde 5 ile 180 dakika (ortalama 40 dakika) sürebilir.

Gösterimlerin hemen değil belirli bir günde başlamasını istiyorsanız tarihi, ayarlarda belirleyebilirsiniz.

Reklam bütçesi nasıl harcanır?

Her reklam geçişinde hesaptan tıklama ücreti alınır. Tıklama fiyatı seçilen gösterim stratejisine bağlıdır. Otomatik stratejiler kullanıldığında tıklama fiyatı sistem tarafından belirlenir.

Manuel teklif yönetiminde tıklama fiyatı arayüzde belirlediğiniz tıklama fiyatı değerinin üzerine çıkmaz. Tıklama fiyatı ne kadar yüksekse reklamınız rakip reklamlara göre o kadar iyi pozisyon alabilir ve böylece daha çok potansiyel müşteri çekebilirsiniz.

Reklamın gösterilip gösterilmediği nasıl kontrol edilir?

Reklamlarınız hem arama sonuçları sayfasında hem de Yandex servislerinde gösterilebilir. Ayrıntılı bilgi gösterim kurallarında bulunabilir.

Reklamınız için seçtiğiniz anahtar sözcük gruplarından birini arama satırına girerek reklamınızı Yandex Arama'da görebilirsiniz. Tıklama fiyatı, reklam kalitesi ve rakip sayısına bağlı olarak gösterim pozisyonları şu olabilir:

  • arama sonuçlarının üstünde Süper Pozisyon bloğunda,
  • arama sonuçlarının altında veya sağında,
  • Tüm reklamların sayfasında (arama sonuçlarının üstünde veya sağdaki reklam bloğunun altında bulunan Tüm reklamlar bağlantısına tıklayarak bu sayfaya ulaşabilirsiniz).

Gösterimler başladıktan sonra Direct arayüzünde gösterim istatistiğini takip edebilirsiniz ve reklamınıza tıklayarak geçiş yapan ziyaretçileri görebilirsiniz.

Başka sorunuz kaldı mı?