Turbo Sayfa Sihirbazı

Sihirbaz, şablonlar kullanarak Turbo sayfa oluşturmanıza yardımcı olur. İstediğiniz sayıda Turbo sayfayı tamamen ücretsiz oluşturabilirsiniz. Bunun için özel bir bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok.

Reklam düzenleme sayfasında Turbo sayfa → Seç üzerine tıklayın. Açılan pencerede Oluştur → Turbo sayfa bağlantısına tıklayın ve adını yazın. Küçük harfler, rakamlar, tire ve alt çizgi kullanılabilir. Şablonlardan birini seçtiğinizde Turbo sayfa oluşturma sayfası açılır.

Turbo sayfayı tasarlamak için bölümleri kullanın. Sol üst köşede bulunan +Ekle butonuna tıklayın ve gerekli bölümü seçin. Bölümlerin konumunu Navigasyon yardımıyla Turbo sayfada düzenleyebilirsiniz. Bunun için istediğiniz bölümü istediğiniz yere sürüklemeniz yeterlidir. Bölümü silmek için simgesine tıklayın. Alt bölüm zorunludur ve silinemez.

Önizleme alanında veya Navigasyon sekmesinde düzenlemek istediğiniz bölüme tıklayın. Açılan sekmede seçilen bölümün çeşitli öğeleri düzenlenebilir.

Ürün veya hizmet hakkında bilgi verin

Ürünleriniz veya hizmetleriniz için ayrıntılı açıklama ekleyin. Başlık, liste, işaretleme gibi metin tasarım araçlarını kullanın.

Multimedya bölümünde ürün görseli, slayt sihirbazı veya galeri (kaydırılabilir görseller) ekleyebilirsiniz. Slayt sihirbazında her görsele açıklama eklenirken galeride tüm görsellere bir açıklama eklenebilir. Size ait görselleriniz, kütüphanede hazır olanlar veya önceden kullanılmış olan görseller kullanılabilir. Görsel kırpılırken kenarlar 16:9 oranında tutulacaktır.

Fiyat bölümünde mevcut ve eski ürün fiyatını ve yüzde olarak indirimleri belirtebilirsiniz.

Talep formu oluşturun

Form bölümünde istediğiniz alanları ekleyin ve doldurulması zorunlu olanları seçin. E-posta adresi girin. Turbo sayfadan gönderilen müşteri talepleri bu adrese gönderilir.

Form doldurulduktan sonra kullanıcı teşekkür sayfasına yönlendirilecektir. Bu sayfayı ayarlamak için  → Teşekkür sayfasına tıklayın. Bu sayfadaki butona tıkladıktan sonra kullanıcının nereye (siteye veya Turbo sayfaya) yönlendirileceğini belirtin.

Taleplerle çalışma hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Butonlar ekleyin

Olası dönüşümleri kaybetmemek için en az bir buton ekleyin. İlk ekrandaki buton dönüşüm olasılığını artırır. Butona tıklandığında nereye yönlendirme yapmasını istediğinizi belirtin: siteye, Turbo sayfanın bölümüne veya başvuru formuna.

Başvuru formuna model veya ürün özellikleri gibi herhangi bir değer aktarılabilir. Bunun için alan adını seçerek buna eklenecek değeri belirtin.

Örnek

Bir Turbo sayfada Ay, Mars ve Alfa Centauri'ye seyahat hakkında bilgi vermek ve kullanıcının ilgisini çeken yerleri başvuru formuna aktarmak istediğinizi varsayalım. Her bir yerin açıklamasından sonra “Turu sipariş et” butonunu ekleyin. Buton ayarlarında, “Nereye uçalım?” formunun alanında şu değerlerin aktarılması gerektiğini belirtin: “ Ay'a”, “Mars'a”, “Alfa Centauri'ye”. Kullanıcı butona tıkladığında başvuru formu açılır ve “Nereye uçalım?” alanında seçilen yer gösterilir.

İletişim yolunu seçin

Bize ulaşın bölümünde, müşteri adına tıklayarak size ulaşabileceği butonun görünümünü ve konumunu belirleyin. Telefon numarası, e-posta adresi, sosyal medya veya mesaj bağlantısı gibi iletişim bilgilerinizi belirtin.

Menüyü ayarlayın

Yan menü ekleyin; bu sayede kullanıcıların Turbo sayfanın, sitenin veya sosyal ağ sayfalarının gerekli bölümlerine hızlı geçiş yapmalarını sağlarsınız. Üst bölümde Menü öğesi ekle seçeneğine tıklayın, adını girin, bölüm seçin veya bağlantıyı belirtin.

Yasal bilgileri girin

Alt bölümde Yasal bilgileri kullan özelliğini etkinleştirin. Yasal bilgileri doldururken lütfen yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgilerin Turbo sayfada belirtilmesi gerektiğini unutmayın.

Kendi Yandex.Metrica sayacınızı belirleyin

Turbo Pages adlı Yandex.Metrica sayacı otomatik olarak oluşturulur ve hesabınızın tüm Turbo sayfalarında varsayılan olarak kullanılır. Kullanıcıların Turbo sayfasındaki işlemleri takip edebilmek için kendi Yandex.Metrica sayacınızı ve hedeflerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiye istatistik bölümünde ulaşabilirsiniz.

Tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir.

Daha sonra çalışmak üzere Turbo sayfanın taslağını kaydetmek için sağ üst köşedeki Taslağı kaydet seçeneğine tıklayın. Sayfa oluşturmayı bitirdiğinizde açılan listedeYayınla üzerine tıklayın. Yayınlanan Turbo sayfa istediğiniz an düzenlenebilir.

Uyarı. Reklamda sadece yayınlanmış Turbo sayfa kullanılabilir.

Taslak veya yayınlanmış Turbo sayfanın bağlantısını kopyalamak için  → Bağlantılar üzerine tıklayarak geçiş yapın.

Oluşturulan Turbo sayfalar arşivde saklanır. Arşivi açmak için Kampanyalarım sayfasında Turbo sayfalar bağlantısına gidin. Daha rahat kullanım için klasörlerden faydalanabilir, Turbo sayfaları doğrudan burada oluşturabilirsiniz. Klasör oluşturmak için arşivde Oluştur → Klasör üzerine tıklayın ve adını girin.

Varolan sayfayı baz alarak yeni Turbo sayfa oluşturabilirsiniz. Bunun için, istediğiniz Turbo sayfayı seçerek Farklı kaydet'e tıklayın. Yeni Turbo sayfanın adını ve kaydedileceği yeri belirtin.