Turbo Site Sihirbazı

Sihirbazda ücretsiz olarak sınırsız sayıda Turbo site oluşturabilirsiniz. Bunun için özel bir bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok. Turbo siteyi sıfırdan oluşturabilir veya şablonlar kullanarak ürününüze uyarlayabilirsiniz.

Site oluşturma

 1. “Kampanyalarım” sayfasında Turbo Sayfa Sihirbazı sekmesine geçin. Sihirbaz'a ayrıca soldaki menüde yer alanAraçlar bölümünden de geçebilirsiniz.

  Reklam oluşturuyor veya düzenliyorsanız, düzenleme sayfasında Turbo sayfa → Ekle → Turbo sayfalarım üzerine tıklayın. Turbo Site Sihirbazı açılır.

 2. Arşivde aranırken kolayca bulunması için bir ad girin ve Oluştur'a tıklayın. Küçük harfler, rakamlar ve tire kullanılabilir.
 3. Boş bir sayfa ve şablon seçin.
 4. Sayfayı bölümlerle tasarlayın.
 5. Benzer şekilde sitenin diğer sayfalarını ekleyin. Bunu yapmak için simgesine tıklayarak sayfanın kopyasını oluşturun veya Sihirbaz'a geri dönüp site klasöründe Oluştur → Turbo sayfa adımlarını takip edin.
 6. Sitenin bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar gibi farklı cihazlarda nasıl görüneceğini kontrol edin. Bunu yapmak için Önizleme butonuna tıklayın ve düğmesini kullanın.
 7. Tüm sayfaları oluşturmayı tamamladığınızda sağ üst köşede Yayınla butonuna tıklayın. Yayınlanan siteyi istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Sayfa URL’si reklam ikinci kez yayınlandığında değişmez.
  Uyarı. Reklamlarda sadece yayında olan bir site kullanılabilir.
 8. Turbo site ayarlarına gidin: Adresi, ana sayfayı (sayfa sayısı birden fazlaysa), favicon'u ve Yandex Metrica sayacını belirtin.

Sitenin yayınlanmış durumda görünümü için Sihirbaz'daki adının altındaki bağlantıya tıklayın.

Turbo site arşivi ile çalışma

Oluşturulan Turbo sayfalar arşivde saklanır. Arşivi açmak için Kampanyalarım sayfasında Turbo Sayfa Sihirbazı bağlantısına tıklayın. Daha rahat kullanım için klasörler kullanabilir. Turbo siteleri de bu klasörler üzerinden oluşturabilirsiniz. Klasör oluşturmak için arşivde Oluştur → Klasör üzerine tıklayın ve adını girin.

Mevcut siteye dayanarak bir Turbo site oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için istediğiniz Turbo siteyi seçin ve Kopya oluştur'a tıklayın. Yeni turbo site için isim seçin ve kaydedileceği yeri belirtin.

Yayınlanmış Turbo sitenin bağlantısını kopyalamak için siteyi arşivden seçip önizleme alanında simgesine tıklayın.

Yayından kaldırma veya sayfayı silme

Turbo sayfayı istediğiniz zaman yayından kaldırabilirsiniz. Sayfanın yanlışlıkla yayınladığı veya sayfanın artık güncel olmadığı durumlarda kullanılabilecek bir özelliktir. Eski sayfaları silebilir ve arşivde sadece en gerekli sayfaları saklayabilirsiniz.

Uyarı. Yayından sadece, hiçbir reklama bağlı olmayan bir sayfayı kaldırabilirsiniz.
Yayında olan Turbo sayfalar listede yeşil renkle işaretlenir. Sayfayı yayından kaldırmak için:
 1. Listeden ilgili sayfayı seçin ve önizleme alanında sayfanın reklamlarda kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Kullanılıyorsa önce Turbo sayfaya yönlendiren bağlantıyı reklamlardan silin.
 2.  → Yayından Kaldır yolunu izleyin veya sayfaya sağ tıklayın ve menüde Yayından Kaldır'ı seçin.

Ziyaretçiler için sayfa erişilebilir olmaktan çıkar fakat siz sayfayı arşivde görebilirsiniz. Sayfayı silmek için üzerine sağ tıklayıp menüde Sil'i seçin.

Sayfaları, siteleri ve klasörleri taşıma

Arşivdeki sayfalar, siteler ve klasörleri bir klasörden diğerine taşımak mümkündür. Böylece yeni siteler oluştururken hazır materyalleri kullanabilir ve site içinde hızlı gezintiyi sağlayan kullanışlı klasör yapısını koruyabilirsiniz.

Sayfayı arşive taşımak için listeden seçin ve  → Sayfayı taşı seçeneğine tıklayın. Birden fazla sayfayı aynı anda taşımak istiyorsanız bu sayfaları Ctrl tuşuna basılı tutarak seçin, sağ tıklayın ve menüden Sayfayı taşı'yı seçin. Benzer şekilde, site veya klasörün konumunu değiştirebilirsiniz.

Yayınlanmış ve kendilerine reklam bağlanmış olan sayfaları da taşımak mümkündür. Bu tür sayfaların URL'si taşınsalar da aynı kalır.

Sayfalar, siteler ve klasörler taşınırken neler dikkate alınmalıdır?
 • Sayfayı veya sayfa içeren klasörü, oluşturulan Turbo siteye taşıyabilirsiniz. Turbo siteyi sadece başka bir sitenin içinde olmayan bir klasöre taşıyabilirsiniz.

 • Turbo sitenin ana sayfasının konumunu değiştiriyorsanız ayarlardan yeni bir ana sayfa atamayı unutmayın aksi takdirde ana sayfa rasgele belirlenir.
 • Sayfanın ayrı bir adresi varsa (örneğin, name.turbo.site/about), başka bir siteye taşınırken yeni sitede aynı adrese sahip bir sayfa olabileceği için bu site silinir. Taşıma gerçekleştikten sonra yeni sayfa adresi belirleyin.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.