Toplu kampanya yönetim araçları

Çok sayıda kampanyaları etkin şekilde yönetmek için Direct'te birtakım özel araçlar mevcuttur:

Toplu yönetim

Birden fazla kampanyayla çalışabilmek için Kampanyalarım sayfasında gerekli kampanya isimlerini işaretlemeniz yeterlidir Bu yapılınca sayfanını alt kısmında yapılabilen eylemlr menüsü etkinleşir. Bunun ardından listede etkin görüntüleyen eylem türlerinden gerekli olanı seçerek Uygula butonunu tıklamanız gerekir. En az bir kampanya için yapılması mümkün olanların dışındaki eylem türleri listede görünmeyecektir. Listede görüntülenen bir eylem türünün bazı kampanyalar için uygulanamaması durumunda sayfada bu konuda bir uyarı görüntülenir.

Dikkat: Kampanyaları kopyalarken anahtar sözcük grupları, negatif anahtar sözcükler, reklam metinleri, tüm ayarlar, teklifler, düzenlemeler ve sanal kartvizitteki bilgiler kaydedilir. Kopyalanan kampanyaların gösterimleri başladıktan sonra CTR ve diğer istatistik yeniden toplanmaya başlar.

“Öncelikli kampanyalar” filtresi

Üzerinde sık çalıştığınız kampanyaları ayrı bir liste olarak gruplamanız mümkün. Bunun için kampanya parametreleri sayfasında Özel ayarlar bloğunda Kampanyayı en önemlilere ekle özelliğini etkinleştirin veya ilgili grup işlemini kullanın. Bunun ardından Kampanyalarım sayfasında isteğinize bağlı olarak ister “öncelikli” kampanyalarınızın, isterse tüm kampanyalarınızın listesini görmenize olanak veren bir buton görüntülenecektir.

Öncelikli kampanyalar listesi her bir kullanıcı adı için ayrı ayrı gösterilerek bir kullanıcı temsilcisine ait kampanyaların diğerlerinden görsel ayırımı için kullanılabilir.