Kampanyalarla yapılabilen işlemler

Yandex.Direct'te birden fazla kampanya ile çalışıyorsanız, şu araçları kullanın.

Toplu yönetim

Birkaç kampanyayı aynı anda düzenlemek için Kampanyalarım sayfasından düzenlemek istediğiniz kampanyaları seçin ve sayfanın alt kısmında İşlemler butonuna tıklayın.

Şunların toplu düzenlemesi yapılabilir:

Yandex.Metrica sayaçları
 • Sayaçları değiştir: Sekmeyi açın ve Seç'e tıklayın. Sayaçları belirtin veya numaralarını manuel olarak girin. Uygula butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda mevcut tüm sayaçlar belirttiklerinizle değiştirilir.

  Akıllı banner kampanyalarında Metrica sayacı listedeki ilk sayaç ile değiştirilir.

 • Listeye ekle: Sekmeye gidin ve Sayaç ekle butonuna tıklayın. Sayaçları seçin veya numaralarını manuel olarak girin. Uygula butonuna tıklayın. Belirtilen sayaçlar seçilen tüm kampanyalara eklenir.

  Bu işlem akıllı banner kampanyaları için kullanılamaz.

 • Listeden sil: Sekmeyi açın ve Seç butonuna tıklayın. Sayaçları seçin veya numaraları manuel olarak girin. Uygula butonuna tıklayın. Belirtilen sayaçlar seçilen tüm kampanyalarda silinir.

  Akıllı banner kampanyalarında sayaç silinemez.

Anahtar hedefler
 • Değiştir: Anahtar hedef ekle butonuna tıklayın, hedef seçin ve dönüşüm değerini belirtin. Uygula butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda anahtar hedefler belirtilen hedeflerle değiştirilecektir.

 • Sil: Sekmeye gidin ve işlemi doğrulamak için Sil butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda tüm anahtar hedefler silinir.

Gösterim bilgileri

Kampanyaların gösterileceği gösterim saatleri ve haftanın günlerinde düzenleyin.

Kampanyanın başlangıcı ve bitişi

Kampanyaların başlangıç ve bitiş tarihlerini değiştirmek için ilgili seçeneği etkinleştirin ve takvimde tarihleri belirtin.

Negatif anahtar sözcükler
 • Ekle: Giriş alanında, ilgili olmayan sorgulara göre reklam gösterimlerini önlemek içinnegatif anahtar sözcük grupları belirtin. Uygula butonuna tıklayın. Belirtilen negatif anahtar sözcük grupları seçilen tüm kampanyalara eklenir.

 • Değiştir: Sekmeye gidin. Giriş alanında negatif anahtar sözcük gruplarının listesini oluşturun ve Uygula butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda mevcut tüm negatif anahtar sözcük grupları belirttiklerinizle değiştirilir.

 • Çıkar: Sekmeye gidin ve giriş alanında kaldırmak istediğiniz negatif anahtar sözcük gruplarını belirtin. Uygula butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda belirtilen negatif anahtar sözcük grupları silinecektir.

 • Sil: Sekmeye gidin ve işlemi doğrulamak için Uygula butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalardaki tüm negatif anahtar sözcük grupları silinir.

Stratejiler

Aynı türden en fazla 10 kampanya seçin ve bunların strateji ayarlarını aynı belirleyin.

Medya kampanyalarındaki, performance kampanyalarındaki ve akıllı bannerlar için olan kampanyalardaki gösterim stratejileri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

İşlemler kampanyaların bir kısmına dahi olsa uygulanamıyorsa bir uyarı görürsünüz.

“Öncelikli kampanyalar” filtresi

Üzerinde sık çalıştığınız kampanyaları ayrı bir liste halinde gruplayabilirsiniz. Bunun içinKampanyalarım sayfasında istenilenleri seçin ve İşlemler → En önemlilere ekle butonuna tıklayın. En önemli kampanyaların listesini görmek için durum filtresinde Sadece en önemliler seçeneğine tıklayın.

Öncelikli kampanyalar listesi her bir kullanıcı adı için ayrı ayrı gösterilerek bir kullanıcı temsilcisine ait kampanyaların diğerlerinden görsel olarak ayrılması için kullanılabilir.