Kampanyalarla yapılabilen işlemler

Çok sayıda kampanyayı etkin yönetmek için Yandex.Direct'te özel araçlar bulunmaktadır.

Toplu yönetim

Birden fazla kampanyayla çalışabilmek için Kampanyalarım sayfasında gerekli kampanya isimlerini işaretlemeniz yeterlidir Bu yapılınca sayfanın alt kısmında yapılabilen eylemler menüsü etkinleşir. Bunun ardından listede etkin görüntüleyen eylem türlerinden gerekli olanı seçerek Uygula butonunu tıklamanız gerekir. En az bir kampanya için yapılması mümkün olanların dışındaki eylem türleri listede görünmeyecektir. Listede görüntülenen bir eylem türünün bazı kampanyalar için uygulanamaması durumunda sayfada bu konuda bir uyarı görüntülenir.

Dikkat: Kampanyaları kopyalarken anahtar sözcük grupları, negatif anahtar sözcükler, reklam metinleri, tüm ayarlar, teklifler, düzenlemeler ve sanal kartvizitteki bilgiler kaydedilir. Kopyalanan kampanyaların gösterimleri başladıktan sonra CTR ve diğer istatistik yeniden toplanmaya başlar.

Metrica sayaçlarını toplu düzenleme

Yandex.Metrica sayaçlarının eklenmesi, düzenlenmesi veya silinmesi gereken kampanyaları belirleyin. İşlem listesinde Metrica sayacı düzenleme'yi seçin.

Sayaç ekleme

Açılan pencerede sayaç numaralarını belirterek Ekle butonuna tıklayın.

Yeni sayaçlar Akıllı banner kampanyalarına eklenemez.

Sayaç değiştirme

Açılan pencerede sayaç numaralarını belirtin ve Değiştir butonuna tıklayın. Seçilen kampanyalarda tüm sayaçlar alanda belirtilen sayaçlarla değiştirilir.

Akıllı banner kampanyalarında Metrica sayacı listedeki ilk sayaç ile değiştirilir.

Sayaç silme

Tüm sayaçları sil butonuna tıklayın. Akıllı banner kampanyaları hariç, seçilen reklam kampanyalarında tüm sayaçlar silinir.

Akıllı banner kampanyalarında sayaç silinemez.

“Öncelikli kampanyalar” filtresi

Üzerinde sık çalıştığınız kampanyaları ayrı bir liste olarak gruplayabilirsiniz. Bunun için kampanya parametreleri sayfasında Özel ayarlar bloğunda Kampanyayı en önemlilere ekle özelliğini etkinleştirin veya ilgili grup işlemini kullanın. Bunun ardından, Kampanyalarım sayfasında isteğinize bağlı olarak öncelikli kampanyalarınızın listesini görmenize olanak veren bir buton görüntülenecektir.

Öncelikli kampanyalar listesi her bir kullanıcı adı için ayrı ayrı gösterilerek bir kullanıcı temsilcisine ait kampanyaların diğerlerinden görsel olarak ayrılması için kullanılabilir.