1. Adım: Kampanya oluşturun

Reklam ver bağlantısına gidin.

Yeni kullanıcı ayarları

Açılan listede ülke seçin. Ülke seçimi, Yandex.Direct'te yapılan tüm işlemler için para birimini belirler. Tüm hesaplamalar sadece seçilen para birimi üzerinden yapılacaktır.

İlk kampanyanızın türünü belirleyin bloğunda Metin grafik reklamlar seçeneğini tercih edin.

Servisi kullanmaya başla butonuna tıklayın.

Reklam kampanyasının oluşturulması

Direct'te çok geniş kapsamlı reklam ayarları yapılabilir. Önce reklamların gösterileceği bölgeyi ve reklam görüntüleme stratejisini seçin. Bazı alanlar otomatik olarak doldurulur. Bu alanları kontrol edin ve gerekirse düzenleyin.

Gösterim bölgeleri bloğunda çalışmak için sadece uygun olan bölgeleri seçin. Kendi şehrinizden başlayın: Diğer şehirleri daha sonra ekleyebilirsiniz.

İlk reklam kampanyanız için otomatik Haftalık bütçe stratejisini seçmenizi öneririz. Harcama alanında haftalık bütçenizi yazın: Harcamalar belirttiğiniz miktarı geçmez. En uygun haftalık bütçe 50 TL, minimum haftalık bütçe ise 17 TL'dir. Yandex.Direct'e reklam verirken tıklama başına ödeme yapılır; gösterimler için değil, kullanıcıların reklamınıza tıklayarak sitenize yaptığı geçişlerle ödeme yaparsınız.

Varsayılan ayarlar, yeni başlayan reklam verenler için en ideal ayarlar olduğundan, bu ayarları değiştirmeniz önerilmez.