Ödemeyle ilgili sorular

Reklam gösterimi nasıl ödenir?

Reklam ödemesini banka hesabına havale yoluyla veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Tüzel ve gerçek kişilerden ödeme kabul edilir. Tüzel kişi olarak reklam ödemesi yapmak istiyorsanız tarafınıza geçmiş aya ait giderlerle ilgili bilgileri içeren bir belge düzenlenir.

Öde butonuna tıkladıktan sonra, ödeme yöntemi seçme ve ödeme detaylarını girme sayfasına yönlendirilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi Reklam gösterimi ödeme bölümünde bulabilirsiniz.

Ödeme için nasıl kişi ekleyebilirim?

Ödeme yapacak kişiyi eklemek için:

  1. Kampanyalarım sayfasında Ödemeler ve belgeler bağlantısına tıklayın.
  2. Ödeyiciler bölümüne geçin. Yeni ödeyici oluştur alanında ödeyen kişinin türünü seçip Oluştur butonuna tıklayın.
  3. Ödeyici kaydı sayfasında gerekli bilgileri girin ve Kayıt oluştur'a tıklayın.

Ödeyiciyi nasıl değiştirebilirim?

Ortak hesaba bakiye aktarırken ödeyiciyi değiştirmek istiyorsanız Fatura oluştur sayfasında bilgileri kontrol ederken ödeme şeklini veya ödeyiciyi değiştir bağlantısına tıklayarak Ödeme şekli seçimi sayfasına geçin.

Farklı bir ödeyici seçin veya yenisi için kayıt oluşturup seçin.

Fatura oluşturulduktan sonra ödeyici değiştirilemez. İhtiyaç olduğu takdirde doğru bilgileri kullanarak yeni fatura oluşturun.

Ödeme şekli nasıl değiştirilebilir?

Ortak hesaba bakiye aktarıldığında ödeme şeklini değiştirmek istiyorsanız Fatura oluştur sayfasında bilgileri kontrol ederken ödeme şeklini veya ödeyiciyi değiştir bağlantısına tıklayarak Ödeme şekli seçimi sayfasına geçin. İstediğiniz ödeme şeklini seçin.

Fatura oluşturulduktan sonra ödeme şekli değiştirilemez. İhtiyaç olduğu takdirde doğru bilgileri kullanarak yeni fatura oluşturun.

Ortak hesabı kapatmak istiyorum

Ortak hesap özelliği devre dışı bırakılamaz. Ortak hesap tüm yeni Yandex.Direct kullanıcılarına otomatik olarak eklenir.

Ortak hesap modeli işletmeniz için uygun değilse ve her reklam kampanyası için kapatma belgeleri almanız ve ödeme yapmanız gerekliyse, ortak hesaba bağlı olmadan Direct'te ayrı hesap oluşturma ile ilgili talebinizi değerlendireceğiz.

Uyarı. Ortak hesaba bağlanmadan hesap oluşturma talebi reddedilebilir.

Talebi oluşturmak için Yandex'te yeni kullanıcı adı oluşturun fakat Direct'te veya Yandex'in diğer pazarlama servislerinde bu kullanıcı adı ile giriş yapmayın. Ardından aşağıdaki form aracılığıyla talebinizi gönderin.

KDV'nin dahil edilmesi

Reklam verenin hesabındaki tüm finansal değerler KDV hariç gösterilir:

  • teklif verme arayüzünde görüntülenen tüm fiyatlar açık artırmaya tabi olup, KDV'siz gösterilir;

  • fiyat oranları ve kampanya yönetimi için otomatik strateji ayarlarında belirtilen bütçe kısıtlamaları KDV'siz olarak gösterilir;

  • reklam kampanyası bilançosundaki bakiyeler KDV'siz olarak gösterilir.

İlgili KDV miktarı yürürlükteki vergi mevzuatına göre satıcı tarafından hizmet bedeline eklenir. İlgili tediye belgelerinde ve hizmetin sağlandığına dair doğrulayıcı belgelerde KDV miktarı ayrı belirtilir.

Yandex.Direct arayüzünü kullanan reklam verenler hesaplarından çekilmiş miktarların istatistiklerini hem KDV'li hem de KDV'siz olarak takip edebilirler. Gereken arayüz ayarlarının yapılması için İstatistikler bölümüne geçiş yapmak gerekir.

Kullanıcı adları arasında para transferi

Bir kullanıcı adından diğerine para transferi yapılamaz. Bir kullanıcı adından ödemeyi geri alabilir ve ardından bu miktarı kullanarak diğer kullanıcı adında ortak hesaba aktarabilirsiniz.

Ödemeyle ilgili diğer sorular

Ödeme yöntemleri bölümünde Direct'teki tüm ödeme seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Yandex ile yaptığınız tüm bakiye işlemleri hakkında bilgiyi Yandex.Bakiye'de bulabilirsiniz. Faturalar sekmesinde çıkarılan tüm faturaları inceleyebilirsiniz.

Ödemeyle ilgili sorularınız varsa lütfen aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize bildirin.