Arama ve değiştirme

Reklamlar

Arama ve değiştirme aracı aynı anda birkaç reklamda değişiklik yapmanızı sağlar. Reklamlardaki metinleri, hızlı bağlantıları ve diğer bağlantıları düzenleyebilirsiniz.

Metni bulmak ve değiştirmek için Reklamlar sekmesine gidin. İstenilen reklamları seçin ve Arama ve değiştirme butonuna veya İşlemler → Arama ve değiştirme butonuna tıklayın. Aradığınız metni Bul alanına ve yerine kullanmak istediğiniz metni Değiştir alanına girin. Arama parametreleri bloğunda metnin nerede aranacağını seçin. Bir seferde en fazla 10.000 reklam düzenlenebilir.

Sonuçları göster'e tıklayın. Değiştirilebilecek tüm metinler arama sonuçlarında gösterilir. Düzenlemeler sonucunda maksimum alan uzunluğunun aşılacağı anlaşılırsa veya başka bir hata oluşursa bunlarla ilgili bir mesaj görürsünüz. Değiştir'e tıkladığınızda, düzeltilmesi mümkün olanlar düzeltilecektir.

Yeni metin bulunan metnin önüne veya arkasına da eklenebilir. Bunu yapmak için açılan listede Değiştir yerine Başa ekle veya Sona ekle'yi seçmeniz gerekir.

Değişiklikler metin aranmadan, tüm seçilmiş reklamlarda yapılabilir. Bunun için Bul yerine açılan listeden Tüm alanları seç'i seçin. Bulunan metinlerin tümünü silmek için Temizle'yi seçin.

Sözcük grupları

Arama ve değiştirme aracı, farklı kampanyalarda veya reklam gruplarında bulunsalar bile birden fazla anahtar sözcük grubuna veya negatif anahtar sözcüklerde hızlıca düzeltmeler yapmanızı sağlar. Bu şekilde örneğin bir yazım hatası düzeltebilir veya istediğiniz sözcük grubunu düzenleyebilirsiniz.

İstediğiniz metni bulup değiştirmek için Sözcük grupları sekmesinde istediğiniz anahtar sözcük gruplarını seçin ve İşlemler → Arama ve değiştirme'yi seçin. Aradığınız metni Ara alanına ve yerine kullanmak istediğiniz metni Şununla değiştir alanına girin. İstediğiniz metnin aranacağı bölümleri (anahtar sözcük grupları, negatif anahtar sözcükler veya bu bölümlerin ikisi de) belirtin. Bir seferde en fazla 10.000 sözcük grubu düzenlenebilir.

Yapılacak düzenlemeleri görmek için Önizleme butonuna tıklayın. Önizleme ekranında sadece ilk 60 anahtar sözcük grubu görüntülenir. Her şey doğruysa Değiştir butonuna tıklayın. Bulunan metin yeni metinle değiştirilecektir.

Yeni metin bulunan metnin önüne veya arkasına da eklenebilir. Bunu yapmak için açılan listede Şununla değiştir yerine Önüne ekle veya Arkasına ekle'yi seçmeniz gerekir.

İstenilen düzenlemeleri ilgili metin bölümünü aramadan, seçilen sözcük gruplarına toplu olarak da yapmak mümkündür. Bunu yapmak için açılan listede Ara'yı değil, Tüm değerler'i seçin.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.