Fiyat teklifi belirleme

Arama'da ve ağlarda teklifleri hızlıca belirleyebilirsiniz:

  • kampanyanın tümü için;
  • farklı kampanyalara veya reklam gruplarına ait olsalar dahi sözcük gruplarının büyük kısmı için.

Fiyat teklifi belirleme, kampanyalar içerisinde yalnızca manuel yönetilen kampanyalar veya sözcük grupları için mümkündür. Hesaplama sırasında Teklif düzenlemeleri dikkate alınmaz.

  1. Kampanyanın tümü için
  2. Seçilen anahtar sözcük grupları için

Kampanyanın tümü için

Kampanyanın tümü için teklifleri belirlemek istiyorsanız kampanyanın bitişiğindeki seçeneğine tıklayın ve Teklif Sihirbazı'nı seçin. Kampanyadaki tüm sözcük grupları için ortak teklif belirleyebilirsiniz veya istediğiniz trafik hacmini veya kapsamını yakalamanızı sağlayan ve daha esnek ayarlara izin veren Teklif Sihirbazı'nı kullanabilirsiniz.

Arama'da ve ağlardaki, kampanyada yer alan tüm sözcük grupları için ortak teklif belirleyebilirsiniz. İstenilen teklifi girin ve Kur butonuna tıklayın. Teklifler, gösterim yerlerine göre kampanyada yer alan sözcük gruplarına uygulanır.

Arama'da ve ağlarda, ortak yönetilen tekliflerin bulunduğu kampanya varsa, teklifler yalnızca Arama için değişir. Ağlar için teklif dikkate alınmaz çünkü bu yöntemde teklif, Aramada'ki teklifler dikkate alınarak oluşturulur.

Seçilen anahtar sözcük grupları için

Teklifleri belirlemek için istenilen kampanyaları ve reklam gruplarını seçin. Sözcük grupları sekmesinde sözcük gruplarını seçin ve  → Teklif Sihirbazı seçeneğine tıklayın. Seçilen tüm sözcük grupları için ortak teklif belirleyebilirsiniz veya istediğiniz trafik hacmini veya kapsamını yakalamanızı sağlayan ve daha esnek ayarlara izin veren Teklif Sihirbazı'nı kullanabilirsiniz.

Aramada ve ağlarda seçilen sözcük grupları için ortak teklif belirleyebilirsiniz. İstenilen teklifi girin ve Kur butonuna tıklayın. Teklifler, gösterim yerlerine göre seçilen sözcük gruplarına uygulanır.

Aramada ve ağlarda ortak yönetilen tekliflerin bulunduğu kampanyadan sözcük grupları seçiliyse teklifler yalnızca Arama için değişir. Ağlar için teklif dikkate alınmaz çünkü bu yöntemde teklif, Aramada'ki teklifler dikkate alınarak oluşturulur.