Mobil cihazlarda gösterimler

Yandex Direct reklamları masaüstü (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda), tabletlerde ve telefonlarda (cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda) gösterilmektedir. Kampanyalarınıza, ayrı reklam metinlerine ve varış sayfalarına sahip mobil reklamlar ekleyin.

Kampanyada hem mobil hem standart reklam varsa, sistem cep telefonu gösterimlerinde mobil reklamlara, masaüstü veya tabletlerde ise standart reklamlara öncelik verir. Kullanıcı telefondan Yandex'in masaüstü arayüzüne girse bile gösterimlerde mobil reklamlar uygulanır.

Masaüstü ve tablet bilgisayarlarda reklam için ortak ayarlar ve fiyatlar uygulanır, mobil reklamlar (cep telefonları için) ise teklifler ayrı bir şekilde düzenlenebilir.

Reklamlar nasıl görünür

Yandex'in mobil aramasında reklamlar şu şekilde görünür:

Ağlarda reklam gösterilirken reklamın yayınlandığı sitenin ayarlarına göre görseller eklenebilir.

Etkili mobil reklam, cep telefonu ekranında kolay okunabilen kısa ve öz bir metin içerir. Reklamı yapılan siteye yönlendiren en fazla dört hızlı bağlantı ekleyebilirsiniz. Satıra sığmayan hızlı bağlantı içeriği yatay kaydırmalı olarak görüntülenir.

Reklamlarınıza sanal kartvizit ekleyin, kullanıcılar sizinle daha kolay irtibata geçebilsin. Telefon ile arama yapmak için reklamdaki telefon numarasına tıklamanız yeterlidir.

Mobil reklam nasıl oluşturulur?

Yeni reklam oluştururken Mobil reklam türünü seçin.

Reklam grubunda sadece mobil değil, “standart” reklamların da bulunması önemlidir. Böylece sistem, trafiği aralarında eşit paylaştırır; mobil reklamları cep telefonlarında, standart reklamları ise diğer cihazlarda gösterir.

Reklam grubunuz sadece mobil reklamlar içeriyorsa bunlar masaüstü bilgisayarlar için CTR tahminine göre masaüstü bilgisayarlarda da gösterilir. Benzer şekilde, reklam grubunuz hiçbir mobil reklam içermiyorsa akıllı telefonlar için CTR tahminine göre standart reklamlar mobil cihazlarda gösterilir.

Cep telefonlarından hedeflenen geçiş sayısını elde etmek için teklif karşılaştırma ile denemeler yapabilirsiniz.

Not.

Sadece yeni reklamlar mobil olarak düzenlenebilir. Reklam türü daha sonra değiştirilemez.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.