Mobil cihazlarda reklam

Yandex.Direct reklamları masaüstü (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda), tabletlerde ve telefonlarda (cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda) gösterilmektedir. Kampanyalarınıza ayrı reklam metinlerine ve açılış sayfalarına sahip mobil reklamları ekleyin.

Kampanyada hem mobil hem standart reklam varsa, sistem cep telefonu gösterimlerinde mobil reklamlara, masaüstü veya tabletlerde ise standart reklamlara öncelik verir. Kullanıcı telefondan Yandex'in masaüstü arayüzüne girse bile gösterimlerde mobil reklamlar uygulanır.

Masaüstü ve tablet bilgisayarlarda reklam için ortak ayarlar ve fiyatlar uygulanır, mobil reklamlar (cep telefonları için) ise teklifler ayrı bir şekilde düzenlenebilir.

Reklamlar nasıl görünür

Yandex'in mobil aramasında reklamlar şu şekilde görünür:

Ağlarda reklam gösterilirken reklamın yayınlandığı sitenin ayarlarına göre görseller eklenebilir.

Etkili mobil reklam, cep telefonu ekranında kolay okunabilen kısa ve öz bir metin içerir. Reklamı yapılan siteye yönlendiren en fazla dört hızlı bağlantı ekleyebilirsiniz. Satıra sığmayan hızlı bağlantı içeriği yatay kaydırmalı olarak görüntülenir.

Reklamlarınıza sanal kartvizit eklerseniz kullanıcılar sizinle daha kolay irtibata geçebilir. Arama yapmak için telefon simgesine tıklamaları yeterli olur.

Mobil cihazlar için reklamların oluşturulması

Yeni reklam oluştururken Mobil reklam alanını işaretleyin, böylece telefonlardaki gösterimlerde sistem bu reklama öncelik verir.

Reklam grubunda sadece mobil değil, “standart” reklamların da bulunması önemlidir. Böylece sistem, trafiği aralarında eşit paylaştırır; mobil reklamları cep telefonlarında, standart reklamları ise diğer cihazlarda gösterir.

Reklam grubunuz sadece mobil reklamlar içeriyorsa bunlar masaüstü bilgisayarlar için CTR tahminine göre masaüstü bilgisayarlarda da gösterilir. Benzer şekilde, reklam grubunuz hiçbir mobil reklam içermiyorsa mobil cihazlar için CTR tahminine göre “standart” reklamlar mobil cihazlarda gösterilir.

Cep telefonlarından hedeflenen geçiş sayısını elde etmek için teklif karşılaştırma ile denemeler yapabilirsiniz. Herhangi bir cihaz türünde reklam gösterimleri tamamıyla kapatılamaz.

Not.

Sadece yeni reklamlar mobil olarak düzenlenebilir. Daha sonra reklam türü değiştirilemez.