Minimum fiyata maksimum gösterim

Strateji, belirli zaman aralığında belirtilen bütçe çerçevesinde maksimum sayıda gösterim elde etmenizi sağlar. Bununla birlikte, bin gösterim başına ortalama maliyet minimum olur ve belirttiğiniz değeri aşmaz. Bu strateji, gösterimler için mümkün olduğunca az ödeyerek sonuca ulaşmayı hedefleyen reklam verenler için uygundur.

Strateji, dönem için 10.000'den fazla gösterime sahip kampanyalar için etkilidir. Kampanyada, nadir yapılan sorgularla ilgili anahtar sözcük grupları veya kısıtlı kullanıcı profil değerleri kullanılıyorsa ve dönem için tıklama sayısı 10.000'nin altındaysa, bin gösterim başına ortalama fiyat, en fazla 2 katı olmak kaydıyla reklam verenin belirttiği maksimum değerin üzerine çıkabilir.

Strateji ayarları

Video reklam gösterimlerinin optimizasyonu
Kampanya oluştururken gösterim optimizasyonunu video reklamlar için ayarlayabilirsiniz. Video hedeflerini seçin:
  • Tam görüntüleme: Bu strateji, video reklamlarının sonuna kadar izlenme oranının artması hedefine göre optimize edilmiştir. Bu, marka bilinirliğini artırmanıza yardımcı olur.
  • Siteye yapılan geçişler: Bu strateji, siteye maksimum sayıda giriş yapılması, ardından kullanıcının sitede 30 saniyeden fazla kalması veya sitedeki diğer sayfalara geçmesi görevime göre optimize edilmiştir. Kullanıcıları siteye çekmek için video reklamları kullanıyorsanız, uygun bir seçenektir.

Optimizasyon yapılırken birçok faktör dikkate alınır; bunlar arasında, kullanıcının farklı sitelerdeki davranış şekilleri, hangi cihazdan ve ne zaman reklam gördüğü vb. birçok faktör hesaba katılır. Sistem, gösterim için, optimizasyon koşullarını ve strateji hedeflerini en doğru şekilde karşılayan duruma en uygun reklamı seçer.

Kampanya oluşturulduktan sonra gösterim optimizasyonu ayarları değiştirilemez.

Bütçe dağıtım süresi
Zaman aralığı veya takvim haftası olmak üzere bütçe dağıtım süresini belirleyin.

Zaman aralığının başlangıç ve bitiş tarihini belirleyin. Bu tarihler reklam kampanyasının başlangıç ve bitiş tarihlerinin içinde olmalıdır. Maksimum zaman aralığı: 90 gün. Minimum zaman aralığı: 1 gün (strateji ayarlama tarihi hariç). Bütçe, belirtilen zaman aralığında eşit olarak dağıtılır. Farklı koşullara sahip birkaç zaman aralığı belirlemek istiyorsanız ayrı reklam kampanyaları oluşturun.

Otomatik olarak kalan bütçeyi etkili bir şekilde kullanmak ve daha fazla hedef kitleye ulaşmak için zaman aralığını uzatabilirsiniz. Zaman aralığı reklam kampanyasının bitiş tarihine veya bütçeniz bitene kadar uzatılabilir. Strateji, belirtilen gösterim koşullarını ve ayarları dikkate alarak kalan bakiyeyi her güne eşit dağıtır. Bununla birlikte, strateji ayarlarında belirtilen bütçe ve bin gösterim başına maliyet kısıtlaması uygulanır. Otomatik olarak uzat ayarı kapalıysa zaman aralığı sona erdiğinde gösterimler durur.

Strateji bütçesi

Reklam bütçesini belirtin. Bütçenizi planlarken günlük minimum bütçenin 17 TL olması gerektiğini unutmayın (diğer para birimleri). Stratejiler arasında yapılan geçişler, kampanyanın durdurulması ve zaman hedeflemesinin değiştirilmesi bütçe harcamasını etkileyebilir.

Bin gösterim başına ortalama maliyetin kısıtlanması

Bin gösterim başına ortalama maliyet için kısıtlama belirleyin. Minimum değer 0,3 TL'dir (diğer para birimleri). Fiyat aralığındaki renklere dikkat edin: Yeşil segmentteki fiyatın, hedeflere ulaşma olasılığı sarı ve kırmızı segmentten daha yüksektir. Öneriyi kullanabilirsiniz; hesaplanan değer, gösterim koşullarının ayarları dikkate alınarak belirtilen bütçenin dönemi boyunca etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar.

En düşük fiyatla maksimum gösterim gerçekleştirmek için sistem otomatik olarak bin gösterim başına maliyeti belirler. Bir gün boyunca ortalama dönüşüm fiyatının her iki yönde dalgalanması mümkündür. Ancak stratejinin toplam çalışma süresinin sonuçlarına göre bin gösterim başına ortalama maliyet belirttiğiniz değerin üstüne çıkmaz. Sınırlamanın devam etmesi için strateji tüm takvim haftası boyunca değişiklik ve duraklama olmadan çalışmalıdır.

Strateji ayarlarının düzenlenmesi

Strateji çalışır durumda ise dahi ayarlarını istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Strateji düzenleme penceresinde bin gösterim başına ortalama fiyatı, bütçe tutarını veya dağılım süresini değiştirebilirsiniz. Yeni ayarlar 24 saat içinde uygulanır.

Dönem başlangıç ​​tarihini değiştirirseniz, otomatik strateji belirtilen günden itibaren yeniden başlatılacaktır.

Lütfen dikkat: belirli bir reklam yayınlama süresine sahip aktif, zaten çalışan bir stratejinin ayarlarını 24 saatte en fazla 3 kez değiştirebilirsiniz. Henüz çalıştırılmamış stratejinin ayarlarını herhangi bir kısıtlama olmadan değiştirebilirsiniz.