Yandex Audience

Yandex Audience, hedef kitle hakkında kendi bilgilerinizi ve reklam ayarları için Yandex bilgilerini kullanabileceğiniz bir servistir. Yandex Audience yardımıyla kendi müşterilerinize reklamları gösterebilir ve yeni potansiyel müşteri çekebilirsiniz. Servis hakkında daha fazla bilgi için ilgili Yandex Audience Yardım bölümüne başvurun.

Reklamlarınızı göstermek istediğiniz hedef kitlenizi belirleyin ve Yandex Audience'ta bu kişilerin verilerini içerecek bir segment oluşturun. Yandex Direct'te oluşturup kullanabileceğiniz segmentler aşağıdaki tabloda belirtilir.

Segment Segmente kimler dahil olur Segmentin kullanım örnekleri
Yüklenen veriler bazında

CRM'den indirilmesi gereken çevrimdışı müşterilerine ait verileri içeren dosya. Dosya, cep telefon numaralarını, e-posta adreslerini veya mobil cihazların ID'lerini içerebilir.

İndirim veya promosyon hakkında müşterilerinizi bilgilendirin. Bunun için, müşterilerinizin e-posta adreslerini içeren dosyayı kullanarak indirilen veriler bazında segment oluşturun.
AppMetrica verileri bazında Mobil uygulamanızın kullanıcıları. Uygulamanızı üç aydan uzun süre ziyaret etmeyen kullanıcılara yenilikleri anlatın. Bunun için gerekli AppMetrica segmentini belirterek yeni bir segment oluşturun.
Konum belirleme verileri bazında

Seçtiğiniz konumların ziyaretçileri.

Reklamınızı kafenizin yakınlarında yaşayan kullanıcılara gösterin. Bunun için, haritada gerekli bölgeleri seçerek konum verileri bazında segment oluşturun.
Piksel bazında

Dahil edilen piksele sahip görüntülü reklamlarınızı veya videolarınızı görüntüleyen kullanıcılar

Bannerınızı en az iki kere görüntüleyen ve markanızı tanıyan potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterin. Bunun için, Yandex Audience'ta piksel oluşturun ve bu pikseli banner'a ekleyip segment oluşturun.
Benzer kullanıcılar

İlgi alanları ve internetteki davranışları, segmentlerinizden birinde kullanıcıların ilgi alanlarına ve davranışlarına benzer olan kullanıcılar.

Müşterilerinize benzer olan kullanıcıları bulun ve yeni katılım kampanyalarınız hakkında onları bilgilendirin. Bunun için, sürekli müşterilerinizin segmenti bazında benzer kullanıcı segmenti oluşturun.

DMP verileri bazında Veri sağlayıcılar (DMP) tarafından örneğin yaşı, ilgi alanları, kullandığı cihaz türleri, mesleği gibi çeşitli özelliklere göre önceden seçilmiş olan kullanıcılardır. Yandex Direct'te sadece DMP'lerin size erişim sağladığı ücretsiz segmentler kullanılabilir. Sadece ilgilendiğiniz kullanıcılara reklamınızı göstererek gereksiz bütçe masraflarını önlemiş olursunuz.

Segment işlenirken ana veriler, Yandex tarafından toplanan tüm kullanıcı verileriyle karşılaştırılır. Yandex tarafından bilinen, bulunan kullanıcılara ait tüm isimsiz ID'ler segmente eklenir. Bu işlem tamamlandıktan sonra segmenti Yandex Direct'te şu ayarlar için kullanabilirsiniz:

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.