Ortak hesap

Ortak hesap, tek kullanıcı adı altında yönetilen tüm kampanyalar için para sağlayan ortak bir kaynak hesabıdır. Reklam gösterimleri, ortak hesapta yeterince bakiye olduğu sürece devam eder. Ortak hesap sayfasına geçmek için sayfanın üst kısmında ortak hesaptaki bakiye miktarını gösteren butonuna tıklayın.

Ödeme şekli

Ortak hesaba para yatırmak için Ortak hesap sayfasında Ek ödeme yap butonuna tıklayın. Geçerli ödeme yöntemleri ülkenize ve para birimine bağlıdır.

Ortalama günlük bütçe

Ortak hesap için günlük bütçeye sınırlama getirebilirsiniz. Ortak hesap sayfasında Ortalama günlük bütçe bloğunda Ayarla butonuna tıklayın.

Haftalık ortalama reklam için günlük harcamayı belirtin.

Ortalama günlük bütçe = Haftalık harcama tutarı / 7

Bütçe, tüm güne veya zaman hedefleme ayarlarında belirtilen süreye yayılır. Belirtilen bütçe gün boyunca gösterim için yeterli değilse reklamlar açık artırmada daha az yer alacaktır. Belirtilen bütçe gün içerisinde gösterimler için yeterliyse mevcut trafiğin tamamını elde etmiş olursunuz.

Bir hafta içinde bütçe yeniden dağıtılır; çok aktif olmayan günlerde kalan bütçe daha aktif günlere harcanır. Böylece günlük harcama, belirtilen değerin altında veya üstünde olabilir. Ek olarak, ortalama günlük bütçede belirtilen rakamın %30'unu geçmeyecek kadar harcama yapılabilir. Bununla birlikte haftada ortalama olarak günlük harcama belirtilen sınırlama dahilinde kalır.

Kısıtlı günlük bütçede sıklığı yüksek olan sözcük grupları kullanıyorsanız veya sözcük gruplarına göre yüksek teklifler belirttiyseniz, Yandex.Direct gösterimin gün içinde düzenli dağıtılmasını garanti etmez. Mevcut bütçe zaman aralığının başında harcanabilir ve günün kalan kısmı için bakiye kalmaz.

Ortak hesabın günlük bütçesi kampanya için bütçe sınırlamalarıyla birlikte çalışır (günlük veya haftalık bütçe).

Ortalama günlük bütçesi 30 TL ve 200 TL olan iki kampanyanız olduğunu varsayalım. Ortak hesap için günlük bütçe sınırlamasını 100 TL olarak belirlediğinizde, iki kampanya için günde ortalama toplam 100 TL harcanır. Bununla birlikte, birinci kampanya için günlük 30 TL harcanır.

En son duraklamalar bağlantısına tıklayarak, günlük bütçe tükendiği için gösterimlerin son 14 gün içinde ne zaman durdurulduğunu görebilirsiniz.

Ortalama günlük bütçe miktarını günde en fazla 3 kere değiştirebilirsiniz. Minimum bütçe günlük 50 TL'dir.

Ortak hesap kullanıldığında günlük bütçe, kampanyanın saat dilimi ne olursa olsun Moskova saatine göre çalışır. Belirli günler için gösterimler devre dışıysa ve kampanyanın saat dilimi Moskova'nınkinden farklıysa harcamalar istenilen tutarın üzerine çıkabilir.

Örneğin, kampanya gösterimlerinin Pazar günleri kapalı olduğunu ve zaman hedefleme ayarlarının Novosibirsk şehri için “MSK +04:00” olarak ayarlandığını düşünelim. Bu durumda sistem, Pazar günü Moskova saatiyle 20:01'de Novosibirsk zaman kuşağında Pazartesi'nin başladığını algılayarak gösterimlere başlar. Bu durumda günlük bütçe, Pazar günü 4 saat Moskova saatine göre harcanır. Daha sonra sistem gösterimlere devam eder ve Pazartesi günü de günlük bütçe harcanmış olur.