Ortak hesap

Ortak hesap, tek kullanıcı adı altında yönetilen tüm kampanyalar için para sağlayan ortak bir kaynak hesabıdır. Ortak hesap bağlandıktan sonra kampanyalar için ayrı ayrı ödeme yapmanıza gerek kalmaz; ortak hesapta yeterli bakiye oldukça reklam gösterimleri devam eder. Ortak hesap Direct'in tüm yeni kullanıcılarına otomatik olarak eklenir.

Ortak hesabı bağlama ve ödeme şekli

Kampanyalarım sayfasındaki Ortak hesap bloğunda Bağla butonuna tıklayın. Bağlanmadan önce tüm otomatik bakiye transferi araçlarını kapatmanızı öneririz. Ortak hesaba para aktarmak için standart reklam kampanyasıyla aynı ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ortak hesaba ödeme yapmak için Ödeme yap butonuna tıklayın.

Her kampanyaya ait harcama miktarını istatistik raporlarında görebilirsiniz.

Ortak hesap bağlandıktan sonra kampanyalarda istatistik düzenlemesi yapılırsa (geçersiz tıklamalar iptal edilirse), iade alınan para ortak hesaba değil, miktarın en başta yatırıldığı ilgili kampanyalara aktarılır.

Günlük bütçe

Günde belli bir harcama miktarını aşmak istemiyorsanız ortak hesap için günlük bütçe belirleyebilirsiniz. Ortak hesap ayarlarında Günlük bütçe bloğunda Ayarla butonuna tıklayın.

Maksimum harcama miktarını belirleyin ve reklam gösterim modunu seçin:

  • Standart gösterimler: Reklam gösterimleri aralıksız devam eder ve belirlediğiniz günlük bütçe tükendiğinde durdurulur.

  • Dağıtılmış gösterimler: Günlük bütçe, gün içerisinde ya da zaman hedeflerken belirlediğiniz aralıkta dağıtılarak harcanır.

    Sürekli gösterimler için günlük bütçe yetersizse gösterimler periyodik olarak durdurulur (arayüzde reklamın altında gösterimlerin durdurulduğuna dair uyarı gösterilir).

    Kısıtlı günlük bütçeyle sıkça kullanılan sözcük gruplarını kullanıyorsanız Direct, gösterimlerin gün içinde eşit dağıtılacağını garanti etmez. Bütçe çabuk harcanarak günün kalan kısmına yetmeyebilir.

Ortak hesabın günlük bütçesi kampanya için bütçe sınırlamalarıyla birlikte çalışır (günlük veya haftalık bütçe). Ortak hesap için belirlenen gösterim modu, kampanyaların gösterim modlarına göre daha önceliklidir.

Biri 30 TL diğeri ise 200 TL günlük bütçeye sahip iki kampanyanız olduğunu varsayalım. Ortak hesap için 100 TL günlük bütçe sınırlaması belirttiğiniz zaman, her iki kampanyaya günde toplam maksimum 100 TL harcanır. Bununla birlikte, ilk kampanya için günde maksimum 30 TL harcanır. Ortak hesap için seçilen reklam gösterim modu her iki kampanya için belirlenir.

En son duraklamalar bağlantısına tıklayarak, günlük bütçe tükendiği için gösterimlerin son 14 gün içinde ne zaman durdurulduğunu görebilirsiniz.

Günlük bütçe günde en fazla üç kere değiştirilebilir. Minimum bütçe: Günde 50 TL.

Günlük bütçeyi etkinleştirdiğiniz veya azalttığınız gün reklam kampanyalarınızın aktif olması fazla harcamaya yol açabilir. Dağıtılmış gösterim modu seçilmiş olsa da Direct bütçeyi tüm güne dağıtamayabilir. Bir sonraki iş gününden itibaren günlük bütçe kesin olarak uygulanır.

Kapatma

Ortak hesap ayarlarında açma-kapama butonunu Kapalı konuma getirin. Kapatmadan önce, kalan bakiyeyi kampanyalar arasında bölüp Taşı ve devre dışı bırak butonuna tıklayın.

Genel hesabın bağlanması ve iptali günde en fazla bir defa gerçekleştirilebilir.