Şablon: Aynı türde reklamların oluşturulması

Şablonlar Yandex Direct'te aynı türde reklam oluşturmak için özel bir araçtır. Şablonlar yardımıyla reklamın gösterildiği anahtar sözcük grubunu başlığa, reklam metnine, site bağlantısına veya gösterilen bağlantıya ekleyebilirsiniz. Böylece her anahtar sözcük grubuna göre özel reklam gösterilir.

Nasıl şablon eklenir?

Reklam oluştururken veya düzenlenirken şablon eklenebilir. Bunun için anahtar sözcük gruplarını ekleyeceğiniz yerleri sağdan ve soldan “#” simgesiyle sınırlandırılmalıdır:

Reklam gösterilirken anlam bozukluğuna sebep olmamak için varsayılan sözcük grubu belirtilmelidir (örneğin #hayvanat bahçesi#).

Şablon, anahtar sözcük grubu ile değiştiğinde reklam metni için yazım hataları bakımından doğru ve moderasyon koşullarına uygun anahtar sözcük grupları seçilmelidir. Örneğin:

Anahtar sözcük grubundaki harf yazılışı şablonlu reklama eklendiğinde değişmez. Anahtar sözcük grubunda eksik boşluk varsa site bağlantısında eklendiğinde boşluk yerine %20 karakterler gelir.

Başlıklarda, reklam metninde, site bağlantısında ve gösterilen bağlantıda karakter sayısı sınırlaması var. Anahtar sözcük grubu şablona eklendikten sonra bu sınırlama aşılırsa anahtar sözcük grubu yerine varsayılan sözcük grubu kullanılır.

Şablonun anahtar sözcük grubu ile değiştiği bağlantıların yönlendirdiği sayfaların erişilebilir olduklarından emin olun. Bağlantılarda Kiril karakterler otomatik olarak UTF-8'de kodlanır. Sitenizin bu kodlamada olan sorgularını kabul etmesi önemlidir. Yandex Direct arayüzünde reklamdaki şablon içeren bağlantı ile işaretlenir.

Uyarı.

Sadece reklamın ana bağlantısında ekleme yapabilirsiniz, hızlı bağlantılar için şablon eklenemez.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.