Reklamda görseller

“Metin grafik reklamlar” ve “Mobil uygulama reklamları” gibi kampanyalar için reklama görsel ekleyebilirsiniz. Doğru seçilen görseller reklama olan ilgiyi arttırır ve reklamın konusunun daha hızla anlaşılmasına yardımcı olur.

Görsel gösterimi, tüm Yandex.Direct reklamları için varsayılan olarak açıktır.

Görsel içeren reklamlar şu şekilde görünebilir:

Reklamların formatı, reklamın gösterildiği sitelerin ayarlarına bağlıdır.

Görsel nasıl eklenir

Reklam oluştururken veya düzenlenirken görsel eklenebilir. Reklam düzenleme sayfasında Eklemeler bloğunda Görseller → Ekle öğelerine tıklayıp yükleme tipini seçin.Yükleme sırasında görselin görünecek kısmı için seçim yapmanız istenecektir. En-boy oranı standart (1:1 ile 4:3/3:4 arası) veya geniş formatlı (16:9) olabilir. “Mobil uygulama reklamı” türünde kampanyalarda sadece geniş formatlı görseller kullanılabilir.

Görsel şu teknik koşullara uygun olmalıdır:

  • Maksimum dosya boyutu: 10 MB

  • Görsel biçimi: JPG, PNG veya GIF Animasyonlu GIF görseli yüklenirken sadece ilk kare kaydedilir

  • Görsel boyutu:

    • Standart: Her kenarı 450 ile 5000 piksel arasında,

    • Geniş formatlı: 1080 × 607 ile 5000 × 2812 piksel arasında

Görsel içeren reklamlarınızın tüm alanlarda gösterilmesini istiyorsanız her reklam için iki formatta görsel oluşturmanızı öneririz. Biri standart, diğeri ise geniş formatlı görsel içermelidir.

Gösterim sırasında görsel, sitedeki reklam bloğunun ayarlarına göre otomatik olarak küçültülür. Gösterimde her bir tarafın boyutu 37.5 ile 480 piksel arasında olabilir. Görsel kesilebilir (sadece merkezine göre ve en fazla %25 oranında).

XLS/XLSX dosyaları ve Direct Commander yardımıyla veya çoklu düzenlemede toplu işlemler ya da Yandex.Direct API aracılığıyla görseli birkaç reklama birden ekleyebilirsiniz.

Daha sonra tek kampanya çerçevesinde reklamlar için daha önce yüklediğiniz görseli seçebilirsiniz. Daha önce yüklediğiniz görseli istediğiniz zaman değiştirebilir veya silebilirsiniz.

Görsel içeren reklamın gösterim istatistiğini Rapor Sihirbazı'nda görebilirsiniz.

Sınırlama.

Mobil cihazda (Direct'in mobil sürümünde veya mobil uygulamada) reklam düzenlerken görsel eklenemez.