Standart raporlar

Standart raporlar karmaşık ayarlar gerektirmez; bu raporlarda en popüler kesitler ve Rapor Sihirbazı'ndan alınan istatistik göstergeleri önceden seçilir. Raporlardaki veriler tablo veya grafik olarak sunulur.

Önceden ayarlanan kesitler ve göstergelere göre raporlar

Raporu hazırlamak için kampanya sayfasında İstatistiği görüntüle bağlantısına tıklayın. İstediğiniz göstergeyi içeren sekmeyi açın ve zaman aralığını belirtin. Gerekirse gelişmiş ayarları yapın. Hazır raporu aynı sayfada görebilir veya XLS dosyası olarak indirebilirsiniz.

Genel istatistikler

Raporda her anahtar sözcük grubuna göre kampanyanın toplam çalışma süresine ait veriler yer alır. Sözcük grupları aktif ve silinen olmak üzere iki gruba ayrılır.

Günlük sözcük gruplarına göre istatistikler

Raporda her anahtar sözcük grubuna göre günlere ayrılarak istatistik verilir.

Bölgelere göre istatistik

Bu rapor sayesinde reklamınıza daha fazla ilgi gösteren kullanıcıların bölgesini tespit edebilirsiniz.

Sitelere göre istatistik

Arama'da ve ağlarda yapılan reklam gösterimleri ve tıklamaları hakkında istatistik verilerini bu raporda görebilirsiniz.

Not.

Önerilen teklif hesaplanırken sadece Yandex arama sonuçları sayfalarındaki gösterimler ve tıklamalar hesaba katılır; ağlarda ve iş ortaklarının arama sitelerinde CTR, önerilen teklifi etkilemez.

Raporlardaki veriler birkaç saat içinde güncellenir. Son güncelleme zamanını raporun altında görebilirsiniz. Son 3 yıla ait istatistik verilerine erişilebilir.

Uyarı.

Kampanyayı durdurduysanız veya etkinleştirdiyseniz durumun değişmesi 40 dakika (sistem çok yoğun olduğunda 3 saate kadar) sürebilir. Veriler rapora hemen yansımayabilir ve kampanya durdurulduktan sonra da değişebilir.

Reklam kampanyasına Metrica bağlıysa raporda ek olarak görüntüleme derinliği, dönüşümler, dönüşüm (%) ve hedef fiyatı gösterilir.

PDF formatında kampanyalarla ilgili genel rapor

Genel rapor, istatistik verilerinin açıklamalı tablolar ve grafikler şeklinde gösterildiği, yazdırmaya hazır bir belgedir. Belgede ayrıca terimler sözlüğü bulunur. Bu raporu bir veya birkaç kampanya için oluşturabilirsiniz.

Rapor oluşturmak için kampanya ayarlarında veya Kampanyalarım sayfasında Rapor siparişi sayfasına geçin. Raporun gerektiği kampanyaları seçin, raporlama dönemini ve verilerin gruplanma yöntemini (gün, hafta, ay veya yıl) belirtin. Rapor sipariş et seçeneğine tıklayın.

Rapor oluşturma süresi istatistik verilerinin sayısına bağlı olup 5 dakika ile 1 saat arasında değişir. Aynı anda buna benzer en fazla 5 rapor hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda Yıllık raporlar bölümünde, çalışmada olan raporların listesini ve bunların hazırlık derecelerini görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.