Görüntüleme başına ödeme

Kolayca fark edilen reklam pozisyonlarında maksimum sayıda video görüntülemesi elde edin. Ödeme yalnızca görüntüleme başına gerçekleşir; ilgili zaman aralığı içinde ortalama görüntüleme fiyatı belirttiğiniz değerin üzerine çıkmaz. Bu strateji, video içerikli reklam başına ne kadar ödeyeceklerine karar vermiş reklam verenler için uygundur.

Şu ağaıdaki eylemlerin biri gerçekleşmişse görüntüleme meydana gelmiş sayılır:

  • Video 30 sn.'den kısaysa videonun sonuna kadar (%100) izlenmesi,
  • Video 30 sn.'den uzunsa bunun 30. saniyesine kadar izlenmesi,
  • Reklam verenin web sitesine yönlendiren bağlantıya tıklama.

Strateji, süresi en az 14 gün olan kampanyalar için etkilidir.

Reklam kampanyası başlatıldığında, strateji eğitim aşamasına geçer. Bu işlem 5 ila 7 gün sürer.

Strateji ayarları

Bütçe dağıtım süresi
Zaman aralığı veya takvim haftası olmak üzere bütçe dağıtım süresini belirleyin.

Zaman aralığının başlangıç ve bitiş tarihini belirleyin. Bu tarihler reklam kampanyasının başlangıç ve bitiş tarihlerinin içinde olmalıdır. Maksimum zaman aralığı: 90 gün. Minimum zaman aralığı: 1 gün (strateji ayarlama tarihi hariç). Bütçe, belirtilen zaman aralığında eşit olarak dağıtılır. Farklı koşullara sahip birkaç zaman aralığı belirlemek istiyorsanız ayrı reklam kampanyaları oluşturun.

Otomatik olarak kalan bütçeyi etkili bir şekilde kullanmak ve daha fazla hedef kitleye ulaşmak için zaman aralığını uzatabilirsiniz. Zaman aralığı reklam kampanyasının bitiş tarihine veya bütçeniz bitene kadar uzatılabilir. Strateji, belirtilen gösterim koşullarını ve ayarları dikkate alarak kalan bakiyeyi her güne eşit dağıtır. Bununla birlikte, strateji ayarlarında belirtilen bütçe ve bin gösterim başına maliyet kısıtlaması uygulanır. Otomatik olarak uzat ayarı kapalıysa zaman aralığı sona erdiğinde gösterimler durur.

Strateji bütçesi

Reklam bütçesini belirtin. Bütçenizi planlarken günlük minimum bütçenin 17 TL olması gerektiğini unutmayın (diğer para birimleri). Stratejiler arasında yapılan geçişler, kampanyanın durdurulması ve zaman hedeflemesinin değiştirilmesi bütçe harcamasını etkileyebilir.

Ortalama görüntüleme fiyatının kısıtlanması

Ortalama görüntüleme fiyatının kısıtlamasını belirtin. Minimum değer: 10 kapik. (diğer para birimlerinin değerleri için tıklayın). Fiyat aralığındaki renklere dikkat edin: Yeşil segmentteki fiyatın, hedeflere ulaşma olasılığı sarı ve kırmızı segmentten daha yüksektir. Öneriyi kullanabilirsiniz; hesaplanan değer, gösterim koşullarının ayarları dikkate alınarak belirtilen bütçenin dönemi boyunca etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar.

En düşük fiyatla maksimum görüntüleme gerçekleştirmek için sistem otomatik olarak görüntüleme başına maliyeti belirler. Bir gün boyunca ortalama dönüşüm fiyatının her iki yönde dalgalanması mümkündür. Ancak stratejinin toplam çalışma süresinin sonuçlarına göre görüntüleme başına ortalama maliyet belirttiğiniz değerin üstüne çıkmaz. Sınırlamanın devam etmesi için strateji tüm takvim haftası boyunca değişiklik ve duraklama olmadan çalışmalıdır.

Strateji ayarlarının düzenlenmesi

Strateji çalışır durumda ise dahi ayarlarını istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Strateji düzenleme penceresinde ortalama gösterim fiyatı, bütçe tutarını veya dağılım süresini değiştirebilirsiniz. Yeni ayarlar 24 saat içinde uygulanır. Strateji ayarlarındaki herhangi bir değişiklik, stratejinin yeniden başlatılmasına ve yeni verilerle 5-14 günlük süre boyunca eğitilmesine yol açar.

Dönemin başlangıç ​​tarihini değiştirirseniz strateji belirtilen günden itibaren yeniden başlatılır.

Lütfen dikkat: belirli bir reklam yayınlama süresine sahip aktif, zaten çalışan bir stratejinin ayarlarını 24 saatte en fazla 3 kez değiştirebilirsiniz. Henüz çalıştırılmamış stratejinin ayarlarını herhangi bir kısıtlama olmadan değiştirebilirsiniz.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.