Hangi strateji seçilmeli?

Strateji, Direct'te reklam yayınlama ayarlarının toplamıdır. Teklif yönetimi, reklamların gösterim yerleri ve erişilebilir kısıtlamalar seçilen stratejiye bağlı olur.

Yandex.Direct'te, reklam verenlerin farklı hedeflerine uygun olacak farklı stratejiler önerilir. Strateji seçmeden önce reklam hedefinizi (örneğin siteye yeni ziyaretçi çekmek, internet mağazasının satışını arttırmak, potansiyel müşterilerine promosyonlar hakkında bilgi vermek), yaklaşık bütçenizi (örneğin haftalık veya siteye tek geçiş için) ve reklam gösterim yerini (örneğin olası tüm alanlarda veya sadece Yandex arama sonuçlarında) belirleyin.

Otomatik teklif yönetimi

Otomatik stratejiler, reklam yayınını otomatik yöneterek reklamlar üzerinden yapılacak kullanıcı geçişlerini mümkün olduğunca artırmaya çalışır. Sistem, belirttiğiniz kısıtlamalara ve ayarlara göre en etkili sözcük gruplarını seçer ve teklifleri belirler. Otomatik strateji sayesinde haftalık bütçeyi etkili bir şekilde harcayabilirsiniz veya belirlenen ortalama fiyatına göre tıklamaları elde edebilirsiniz.

Reklamlarının etkililiğinden emin olmak isteyen ve başlattığı reklam kampanyası çerçevesinde gösterim ayarlarının en etkin şekilde yapılmasına ihtiyaç duyan herkesin geliştirdiğimiz otomatik stratejileri kullanmayı öneririz.

Manuel teklif yönetimi

Manuel teklif yönetimi veya manuel stratejiler sayesinde tüm göstergeleri kontrol edebilir ve anahtar sözcük gruplarının reklam kampanyasında etkili olup olmadıklarına kendiniz karar verip teklifleri belirleyebilirsiniz.

Gösterim stratejisi kampanya parametreleri sayfasında seçilebilir. Her reklam kampanyası için kampanyadaki tüm reklamlar için geçerli olacak tek bir strateji (manuel veya otomatik stratejilerden biri) seçilebilir.