Gösterim istatistikleri

Reklam kampanyanız etkin hale geldikten sonra performans raporlarını görüntüleyebilirsiniz. Soldaki menüde İstatistikTüm kampanyaların istatistikleri'ni seçin. Rapor Sihirbazı sekmesine gidin.

Örneğin, farklı formatlara göre tıklama istatistiğini görebilirsiniz. Bunun için Kesitler bloğunda Formatlar öğesini seçin. Ardından, Sütunlar bloğunda Gösterimler ve Tıklamalar seçeneklerini işaretleyin. Formatlar kesitinde akıllı banner'ın belirtilmiş olması gösterilen akıllı banner'ın reklam bloğunun tamamını kapladığı, akıllı reklamın belirtilmiş olması ise akıllı banner'ın reklam bloğunun yalnızca bir parçasını kapladığı anlamına gelir.

Reklam grubu birden fazla filtre kullanıyorsa akıllı banner'lar oluşturulduğunda bir filtreden ürünler diğer bir filtredeki ürünlere eklenebilir. Belirli bir filtreyle ilgili istatistiklerde diğer filtrelerdeki ürünler üzerine yapılan tıklamalarla ilgili bilgileri görebilirsiniz. Üzerine tıklanan ürünün bulunduğu filtre ne ise o filtrenin tıklama veya dönüşüm fiyatı uygulanır.

Akıllı banner'ları içeren reklam kampanyanızın etkililiğini standart raporlar sayesinde takip edin. Rapor [ reklam | filtre ] kesitinde oluşturulur.

Bunun yanı sıra reklam kampanyasının çalışması hakkında rapor XLS ve XLSX formatında alınabilir. Rapor almak için Rapor siparişi sayfasına gidin, “Akıllı bannerlar” rapor türünü, reklam kampanysını ve raporlama süresini seçip Rapor sipariş et butonuna tıklayın.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.