Ağlarda gösterimler. Sorular ve yanıtlar

YRA katılımcıları

Sadece kaliteli ve sıkça ziyaret edilen siteler Yandex Reklam Ağı'na (YRA) dahil edilir. Reklam Ağı'na giriş talebinden sonra her site, Yandex Reklam Ağı'na uygunluğunun denetleneceği çok aşamalı moderasyondan geçer.

Kalitesiz içeriğe sahip siteler ve özellikle reklamlardan kazanç elde etmek amacıyla oluşturulan siteler Reklam Ağı'na dahil edilmez.

Sitelerin davranışlarıyla ilgili tüm yorum ve şikayetlerinizi geri bildirim formunu kullanarak bize gönderin. Kuralları ihlâl edenler Reklam Ağı'ndan çıkartılır.

Tıklama fiyatı (Tıklama Başına Maliyet)

Yandex Reklam Ağı'nın arama alanlarında, Yandex Arama ile aynı ayarlar geçerlidir.

YRA içerik sitelerinde ve harici ağlarda tıklama fiyatı; her sitenin hedef kitlesinin kalitesine, rekabet durumuna, o an ağda konuya ilişkin sitelerin sayısına bağlıdır.

Direct stratejilerinin çoğu, kullanıldıklarında, reklam veren reklam kampanyası stratejisinin ayarlarında tıklama fiyatını ayarlayabilir.

Daha ince ayar yapmak için manuel teklif yönetimi stratejisini kullanabilirsiniz. Ağlarda tıklama fiyatını manuel olarak belirlemek için strateji ayarlarında sadece ağlardaki gösterimler seçilmeli veya tüm alanlardaki gösterimlerde ayrı ayrı teklif yönetimi etkinleştirilmelidir.

Ayrıca ağlardaki tıklamaların gerçek maliyeti genellikle Yandex Arama'dakilerden çok daha düşük olur.

Ağlarda CTR

İçerik reklamlarındaki iletişim biçimi aramadakilerden farklıdır. Ağlardaki reklamların CTR'ı YRA aramasında ve Yandex Arama'daki tıklama fiyatını etkilemez.

Arama'da tıklama başına fiyat hesaplanırken yalnızca Yandex'in esas arama sonuçları sayfalarındaki gösterim ve tıklamalar dikkate alınır; bu şekilde ağlardaki daha düşük CTR aramadaki tıklama başına fiyatı olumsuz olarak etkilemez.

Gösterimin yasak olduğu bölümler

Belirli sitelerde ve harici ağlarda reklam gösterimini reddedebilirsiniz. Siteler, uygulamalar ve harici ağlar dahil olmak üzere yasaklı listesine en fazla 1000 gösterim alanı eklenebilir. Yandex arama projelerinde gösterimler yasaklanamaz.

Coğrafi hedeflemeyi içeren reklamlar başka bir bölgenin sitelerinde görülebilir

Herkese açık bir alan olan internette dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir kişi herhangi bir siteyi ziyaret edebilir; bununla birlikte sizin reklamınız sitede yalnızca, sizin daha önce belirlediğiniz coğrafi hedeflemeye bölgesinde bulunan kullanıcılara gösterilir.

Adres ve telefon gösterilmez

Bazı kullanıcılara ağlardaki reklam Adres ve telefon bağlantısı olmadan gösterilir. Bunun yerine kartvizitteki adres gösterilir. Kullanıcı, belirtilen adrese 2 km'den daha yakınsa, ek olarak objeye olan mesafe belirtilir.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.