Öneriler

Öneriler, kampanyaların daha fazla tıklama ve dönüşüm getirmeleri için nasıl değiştirileceğiyle ilgili ipuçları sağlar. Direct, kampanyalarınızın verilerini analiz eder ve bunları geliştirmek için size özel öneriler getirir. Örneğin bütçe sınırlamasını yükseltmenizi, ayarlanmamış olan anahtar sözcük gruplarını otomatik olarak eklemenizi veya gösterim sayısı az olan reklam gruplarının ayarlarını kontrol etmenizi önerir.

Öneriler uygulandıktan sonra tıklama sayısının ve harcama miktarının ne şekilde değişeceğiyle ilgili bir tahmin görebilirsiniz. Tahmin hesaplanırken kampanyalarınızın son 7 gündeki verileri dikkate alınır. Tahminler ve öneriler günde birkaç kez yeniden hesaplanır.

Önerileri nerede görebilirim?

Direct'in getirdiği önerileri görüntülemek için sayfanın üst kısmındaki Öneriler bağlantısına tıklayın. Tüm kampanyalarınız için öneriler göreceksiniz. Her widget'ta belirli türde öneriler bulunur.

Bazı öneriler anında widget'tan uygulanabilir. Örneğin, size ek tıklamalar getirebilecek olan mecralarda gösterimlere izin verilmesi gibi. Bunun için Tümüne izin ver butonuna tıklayın; öneriler widget'ta belirtilen tüm mecralar için uygulanır. Öneriyi her bir site için ayrı ayrı uygulamak istiyorsanız Göster butonuna tıklayın ve açılan sayfada istenilen mecralar için İzin ver'e tıklayın.

Kampanyalarım sayfasından önerilere göz atılabilir. Kampanya, reklam grubu veya reklamın karşısında simgesi görünürse, bu, Direct'in size yeni bir önerisi olduğu anlamına gelir. Görüntülemek için simgeye tıklayın.

Önerileri görüntülenmesi

Önerilere uyarsam bunların bana olan yararlarını nasıl değerlendirebilirim?

Önerilerin reklamınızı nasıl etkilediğini öğrenmek için Kampanya istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Öneriler uygulanmadan önceki ve sonraki dönemler için olan göstergeleri karşılaştırın. Kampanyalarınızdaki diğer değişiklikler ve birtakım dışsal faktörlerin istatistiklere etki edebileceğini unutmayın; örn, mevsimsellik, sitede yapmış olduğunuz iyileştirmeler, rakiplerin çalışmaları, vb.

Neden önerileri göremiyorum?

Şu durumlarda öneriler gösterilmeyebilir:
  • kısa bir süre önce reklam göstermeye başlamışınız ve henüz yeterli istatistik toplanmamıştır;
  • henüz hiçbir kampanya, reklam grubu veya reklam oluşturmamış olabilirsiniz;
  • Direct henüz sizin için öneri hazırlamamış olabilir.