Yönetici hesabı

Kampanya yönetme görevlerinizi bir yönetici hesaba yaptırabilirsiniz.

Yönetici hesap, hesap bakiyenize ya da ödemelere erişemez. Ancak, yönetici hesap için aşağıdaki erişim modlarından biri ayarlanabilir:
  • Yönetim modu,
  • Düzenleme modu,
  • Okuma modu.

Farklı modların özellikleri aşağıdaki tabloda açıklanmıştır:

Yönetim modu Düzenleme modu Okuma modu
Reklam kampanyası ayarlarını görüntüleme

İstatistiği görüntüleme

Reklam kampanyası oluşturma ve reklam düzenleme

Rapor Sihirbazı'nda istatistiklerin ve her kullanıcı hesabı açısından arama sorgusu istatistiklerinin analizi

Yönetici hesapları ve yeni temsilciler ekleme, ana temsilciyi değiştirme

Tek bir kullanıcı hesabı için en fazla 20 yönetici atanabilir. Bir yönetici hesap 50 hesaba erişebilir.

Yönetim erişim düzeyine sahip yönetici hesabı, sizin hesabınız için temsilci ve ana temsilci atayabilir ve bunlar için erişim düzeyleri belirleyebilir.

Erişim yetkisi nasıl verilir?

  1. Soldaki menüde Bilgi → Temsilcileriniz seçeneklerine tıklayın.

  2. Açılan pencerede Yönetici hesaplar bölümünde Yönetici hesap ekle'ye tıklayın.

  3. Yandex Direct'te kullandığınız kullanıcı adını ve erişim düzeyini belirtin (istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz). Ekle'ye tıklayın. Yalnızca ana temsilci olarak atanan hesabı seçebilirsiniz. Ajans hesapları ve ajansların alt müşterilerine ait hesaplar yöneticiliğe atanamaz.

Erişim istendikten sonra söz konusu hesap için Yandex Direct'e bir bildirim gönderilir. Hesap sahibi, davetiyeyi kabul edebilir veya soldaki menüde kullanıcı adı üzerine tıklayarak reddedebilir.

Uyarı. Yalnızca ana temsilci rolüne sahip bir hesap yönetici hesap yapılabilir. Yönetici hesabın sahibi kendisine temsilciler atayabilir ve ana temsilciyi değiştirebilir. Bu işlemden sonra bunlar da yönetilen hesaba erişebilirler.

Reklam kampanyalarıyla çalışma

Yönetici hesabınızdan yönetilen hesaba geçiş yapmak için soldaki menüde kullanıcı adınıza tıklayın ve Kullanılabilir hesaplar bloğundan istediğiniz hesabı seçin. Yönetilen hesaba erişim düzeyi o hesabın adı altında görülebilir.

Yönetici hesaptan tüm yönetilen hesapların istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Rapor Sihirbazı'nda Hesap bilgileri alanında raporu oluşturmak istediğiniz hesapları belirtin.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.