Yandex.Audience segmentlerinin kullanımı

Yandex.Audience, Direct'te reklam ayarları yapmak için hedef kitle hakkındaki veriler ile Yandex ve bilgi sağlayıcılarının (DMP) verilerinin kullanılmasını sağlayan bir servistir. Segmentleri, yeniden pazarlama ve hedef kitle seçiminde, kullanıcı profilinde veya teklif düzenlemelerinde kullanabilirsiniz.

Yardım bölümünde gerekli bilgiye ulaşamadıysanız aşağıdaki listeden istediğiniz konuyu seçin.

Gerekli segmenti bulamıyorum

Direct'te aradığınız segmenti bulamadıysanız Yandex.Audience'taki durumunuzu kontrol edin. Sadece “Hazır” durumda olan segmentler kullanılabilir.

Aradığınız segment başka bir kullanıcıya ait olabilir ve o kullanıcı bu segmente erişimi kısıtlamış olabilir. Segmente erişimi kontrol edin ve gerekirse erişim yetkisi talep edin.

İstediğiniz segmentin Yandex.Audience'ta Direct'teki kampanyayla aynı kullanıcı adı altında olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse, segment için farklı kullanıcı adına erişim yetkisi alın.

Daha ayrıntılı bilgiye Yandex.Audience Yardım sayfasının Erişim yönetimi bölümünde ulaşabilirsiniz.

Segment için hedeflenen reklamın gösterimi durdu

Reklam gösterim şartlarını kontrol edin. Yandex.Audience'ta segment silindiyse veya erişimi kısıtlandıysa, Direct'te “Segment bulunamadı” uyarısı görülür. Koşulu değiştirin veya silin.

Segment için hedeflenen reklamın gösterimi yok

Yandex.Audience segmentlerine yönelik reklam gösterimlerinin olmaması, gösterim koşullarının aşırı kısıtlı olmasından kaynaklanabilir. Örneğin, segment kombinasyonları hedef kitlenizi daraltmış olabilir. Bu tip koşullar gösterimlerin hedef kitlesini büyük ölçüde kısıtlayabilir. Koşulları değiştirmeyi ve daha az kısıtlama belirlemeyi deneyin.

Coğrafi konum verilerine bağlı segmentler hatalı kullanılıyor olabilir. Örneğin, kampanyada “İstanbul ve Marmara Bölgesi” belirtildiyse ve yeniden pazarlama ve hedef kitle seçim koşullarında kullanılan segmente konum olarak Akdeniz Bölgesi dahil edildiyse, bu tür reklama göre gösterim yapılmaz.

Olası diğer nedenler hakkında daha fazla bilgiye Gösterimlerle ilgili sorunlar bölümünde ulaşabilirsiniz.