Temsilci yönetimi

Kampanya yönetme görevlerinizi temsilci adı verilen birden fazla kullanıcı hesabı arasında paylaştırabilirsiniz. Oluşturulabilecek temsilciler için sayı sınırlaması yoktur.

Tüm kampanyalarınıza erişim yetkisi olan bu temsilciler kampanyalardaki reklamları düzenleyebilir, istatistiklere erişebilir, para transferi ve ödeme gibi işlemleri yapabilirler.

Temsilcilerden biri ana temsilci olarak atanır. Ana temsilci, kampanya yönetme yetkisinin yanı sıra diğer temsilcileri kaydetme veya silme yetkisine de sahiptir.

Temsilci kaydı

Temsilci kayıt yetkisi sadece ana temsilciye aittir. Soldaki menüde Bilgi → Temsilcileriniz seçeneklerine tıklayın. Yandex.Direct'te çalışmak için daha önce kullanmadığınız bir kullanıcı adı girin ve gerekli kişisel bilgileri doldurun.
Uyarı. Sadece kendi oluşturduğunuz hesapları temsilci olarak kullanmanızı öneririz.

Yandex.Direct reklam kampanyalarınıza erişimi olan temsilci aynı zamanda Yandex'in diğer ticari servislerindeki reklam kampanyalarınıza da erişim kazanır.

Temsilci silme

Temsilci silme yetkisi sadece ana temsilciye aittir. Temsilci silmek için temsilciler sayfasında, istediğiniz kullanıcı adının yanındaki ilgili bağlantıya tıklayın. Silinen temsilci sadece Yandex.Direct'teki reklam kampanyalarınıza değil, Yandex'in diğer ticari servislerindeki kampanyalarınıza da erişimini kaybeder.

Silinmiş olan tüm temsilcilerin listesine erişmek için Silinmiş temsilciler sekmesine gidin. Sildiğiniz temsilcinin kendi oluşturduğu kampanyaları yoksa, gerektiğinde o temsilciyi geri yükleyip tekrar etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için temsilci listesinde, kullanıcı adının karşısındaki geri yükle bağlantısına tıklayın.

Ana temsilciyi değiştirme

Ana temsilci, başka bir temsilciyi ana temsilci olarak atayabilir. Bunun için, Ana temsilciyi değiştir bağlantısına tıklayarak, açılan listeden istediğiniz kullanıcı adını seçin ve Ata butonuna tıklayın.

Ana temsilci yetkisini kaybeden temsilci, kampanya yönetme yetkisini korumakla birlikte, diğer temsilcileri yönetemez.

Bildirimler

Temsilci normalde sadece kendisine ait e-posta adresi girilen kampanyalarla ilgili bildirim almakla birlikte, gerektiğinde ana temsilci tarafından diğer kampanyalarla ilgili bildirim almaya da yetkilendirilebilir. Bunu yapmak için temsilciler sayfasına gidip ilgili kullanıcı adının karşısındaki Düzenle bağlantısına tıklayın.

Ana temsilci ise tüm kampanyalarla ilgili bildirim alır.