Temsilci kayıdı

Temsilcilik sistemi sayesinde birkaç kullanıcı adına (temsilcilere) eşit erişim iznini vererek kampanyalar ortaklaşa yönetilebilir.

Kayıtlı olan tüm temsilciler tüm kampanyalara erişebilir, reklamları düzenleyebilir ve değişiklikler yapabilir, istatistiği görüntüleyebilir, bakiye taşıyabilir, kampanyaları ödeyebilirler.

Temsilcilerden biri her zaman ana temsilci olur. Genel temsilci ayrıca gerektiğinde yeni temsilciler ekleme ve/veya temsilcilik haklarını geri alma hakkına sahiptir. Temsilci sayısı sınırsızdır.

Yeni temsilci ekleme işlemi

Yetkili temsilci gerektiğinde kullanıcı hesabıyla çalışması için yeni bir temsilciyi yetkilendirebilir. Bunun için Kampanyalarım sayfasında Kayıtlı temsilciler bağlantısıyla geçiş yapın ve Yeni temsilci ata seçeneğini kullanın.

Uyarı.

Temsilcilik yetkisi, Yandex'te kayıtlı olan fakat Yandex servislerinin hiç birinde reklam yönetimi için daha önce hiç kullanılmamış, yeni bir kullanıcı adına ancak verilebilir. Yetki verilen yeni temsilciniz böylelikle sadece Yandex.Direct'teki reklam kampanyalarınızı değil Yandex'in tüm diğer ticari servislerindeki kampanyalarınızı da yönetme yetkisini almış olur.

Yeni temsilci Kayıtlı temsilciler sayfasında ilgili listeye eklenir.

Temsilci yetkilerinin iptali

Listedeki kullanıcı adının yanında bulunan ilgili bağlantıyı kullanarak temsilci silinebilir. Silindikten sonra bu kullanıcı adı kampanyalara ortak erişim hakkını kaybeder.

Uyarı.

Yetkisi sona ermiş eski temsilci böylelikle müşterinin sadece Yandex.Direct'teki reklam kampanyalarına değil Yandex'in tüm diğer ticari servislerindeki kampanyalarına da erişemez.

Daha önce silinen temsilcileri Silinen temsilciler sekmesindeki listede görebilirsiniz. Kendi kampanyaları henüz oluşturmayan eski temsilci gerektiği taktirde geri getirilebilir.

Genel temsilciyi değiştirme işlemi

Kullanıcının kayıtlı temsilcilerinden herhangi biri ana temsilci olarak atanabilir. Ana temsilcinin yeniden atanması için Ana temsilciyi değiştir bağlantısına gidin, temsilci listesinden kullanıcı adı seçin ve Atansın butonuna tıklayın.

Yeniden atanma tamamlandıktan sonra eski ana temsilci normal temsilci statüsüne geçer ve temsilci grubunu yönetme yetkisini kaybeder.

Uyarılar

Sıradan bir temsilci sadece e-posta adresi bir sorumlusu olarak ayarlarında belirtilmiş olan kampanyalarla ilgili uyarılar alır. Bir temsilci tüm kampanyalarla ilgili uyarılar almak istediğinde Kullanıcı ayarları bölümünde ilgili ayarlar yapabilir.

Yetkili Temsilci ise otomatik olarak tüm kampanyalarla ilgili uyarılar alır. Yetkili Temsilcisi ayrıca tüm diğer temsilcilerin ayarlarını istediği şekilde değiştirebilir. Bunu yapmak için Yetkili Temsilcinin, Temsilciler listesinde olan istediği bir kullanıcı adının yanında görüntülenen Düzenle bağlantısına geçiş yapması yeterlidir.