Temsilci yönetimi

Kampanya yönetme görevlerinizi temsilci adı verilen birden fazla kullanıcı hesabı arasında paylaştırabilirsiniz. Oluşturulabilecek temsilciler için sayı sınırlaması yoktur.

Temsilci erişim düzeylerinden birini alabilir:

  • Tam erişim: Reklamları düzenleme ve reklamları tümüyle değiştirme, istatistikleri görüntüleme, bakiye aktarabilme, kampanyalar için ödeme yapabilme vb. olanağı.
  • Salt okunur: Yalnızca reklam kampanyalarının ve istatistiklerinin ayarlarını görüntüleme; bakiyeye ve ödemeye erişim bulunmaz.

Temsilcilerden biri ana temsilci olarak atanır. Ana temsilci, kampanya yönetme yetkisinin yanı sıra diğer temsilcileri kaydetme veya silme yetkisine de sahiptir.

Temsilci kaydı

Temsilci kayıt yetkisi sadece ana temsilciye aittir. Soldaki menüde Bilgi → Temsilcileriniz seçeneklerine tıklayın. Yandex Direct'te çalışmak için daha önce kullanmadığınız bir kullanıcı adı girin ve gerekli kişisel bilgileri doldurun. Temsilcinin erişim düzeyini seçin, gerekirse bunu değiştirebilirsiniz.
Uyarı. Sadece kendi oluşturduğunuz hesapları temsilci olarak kullanmanızı öneririz.

Tam erişime sahip bir temsilci, yalnızca Direct'te değil, Yandex'in diğer ticari servislerinde de reklam kampanyalarını yönetebilir.

Temsilci silme

Temsilci silme yetkisi sadece ana temsilciye aittir. Temsilci silmek için temsilciler sayfasında, istediğiniz kullanıcı adının yanındaki ilgili bağlantıya tıklayın. Silinen temsilci sadece Yandex Direct'teki reklam kampanyalarınıza değil, Yandex'in diğer ticari servislerindeki kampanyalarınıza da erişimini kaybeder.

Silinmiş olan tüm temsilcilerin listesine erişmek için Silinmiş temsilciler sekmesine gidin. Sildiğiniz temsilcinin kendi oluşturduğu kampanyaları yoksa, gerektiğinde o temsilciyi geri yükleyip tekrar etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için temsilci listesinde, kullanıcı adının karşısındaki geri yükle bağlantısına tıklayın.

Ana temsilciyi değiştirme

Ana temsilci, başka bir temsilciyi ana temsilci olarak atayabilir. Bunun için, Ana temsilciyi değiştir bağlantısına tıklayarak, açılan listeden istediğiniz kullanıcı adını seçin ve Ata butonuna tıklayın.

Ana temsilci yetkisini kaybeden temsilci, kampanya yönetme yetkisini korumakla birlikte, diğer temsilcileri yönetemez.

Bildirimler

Temsilci normalde sadece kendisine ait e-posta adresi girilen kampanyalarla ilgili bildirim almakla birlikte, gerektiğinde ana temsilci tarafından diğer kampanyalarla ilgili bildirim almaya da yetkilendirilebilir. Bunu yapmak için temsilciler sayfasına gidip ilgili kullanıcı adının karşısındaki Düzenle bağlantısına tıklayın.

Ana temsilci ise tüm kampanyalarla ilgili bildirim alır.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.