Reklamla ilgili şikayetler

Direct'te yayınlanan bir reklam hakkında şikayetim var

Reklam verenler, Yandex.Direct'in hizmet sağlaması için yazılı sözleşme koşullarına göre reklamlarının içeriğini ve yayınlama koşullarını kendileri belirler ve reklamların yasalara uygun olması konusunda sorumludurlar. Yandex.Direct'te yayınlanan bir reklamla ilgili bir hak talebiniz olduğunda reklamı yayınlayan reklam verene başvurmanız gerekir. Başvuru için gerekli iletişim bilgilerini; reklamdaki web bağlantısından o reklam verene ait web sitesine veya elektronik kartvizite geçiş yaparak bulabilirsiniz.

Yandex'i konu ile ilgili ayrıca bilgilendirmek istiyorsanız lütfen şu adrese resmi bir mektup gönderin: YANDEX REKLAMCILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. Esentepe Mah. Talatpaşa Caddesi No:5 Ofis No: 27-28-29-32 34397 Levent, Şişli-İstanbul. Mektubunuzda aşağıdakileri belirtin:

  • Şirketinizin adı, resmi ünvan dahil (veya adınız-soyadınız);

  • Bu başvurunuza sebep olan reklamın tanımı ve şu bilgiler: reklam metni, bağlantının yönlendirdiği site (ayrıca bazı durumlar için önem arz ediyorsa anahtar sözcük grupları, hedefleme v.b.).

  • Resmi tescilli ticari marka belgesi, mahkeme kararı, tescilli patent belgesini eklemek suretiyle, yanlış bulduğunuz ilan hakkında açıklamanız.

Bu metni imzalayın ve bahsedilen belgelerin kopyalarını ekleyin.

Marka bildiriminiz mutlaka dikkate alınır. İnceleme sonucunda durumu düzeltmek için Yandex tüm gerekli adımları izler. Ancak unutulmamalıdır ki; Yandex, reklam yayınlayan olarak duruma sadece mevcut yasalar çerçevesinde müdahale edebilir.

Direct reklamını şikayet etme