Çoklu video oluşturma

Video Sihirbazı'nda, aynı anda aynı türden en fazla 300 video oluşturabilirsiniz. Bunun için ürün ve hizmetler hakkında bilgi içeren CSV formatında bir besleme dosyası hazırlayın. Bunu Video Sihirbazı'na yüklediğinizde her ürün veya hizmet için ayrı bir video oluşturulduğunu göreceksiniz. Dinamik reklamlar veya akıllı banner'lar için CSV formatında besleme kullanıyorsanız, bu beslemeyi video oluşturmak için de yükleyebilirsiniz.

Besleme için koşullar

 • CSV formatındaki dosyalar adlandırılırken yalnızca İngilizce harfler kullanılmalıdır.
 • İlk satırda Latin harfleriyle yazılmış sütun adları bulunurken, aşağıdaki satırlar; ürün veya hizmet adı, açıklama, fiyat, görsele bağlantılar ve videolarda kullanmak istediğiniz diğer bilgiler gibi verileri içerir.

  Veri ayırıcısı olarak virgül veya noktalı virgül kullanabilirsiniz.

  Görsel bağlantılarındaki her bir görselin en ve boyu en az 450 pikselden başlamalı ve dosya boyutu 10 MB'yi aşmamalıdır.

 • Beslemedeki veriler UTF-8 kodlamasında olmalıdır.
 • Maksimum 50 sütun ve 1000 satır içerebilir.

Video oluşturma

Beslemeden video oluşturmak için:

 1. Soldaki menüde Araçlar → Video Sihirbazı'na tıklayın.

 2. Şablon seçin.

  Video, art arda sürekli değişen sahnelerden oluşur. Sahne sayısı kullanılan şablona bağlıdır. Sahnelere metinler, görseller, videolar ekleyin. Ayrıca videonun oynatılması sırasında; logo, yasal bilgiler, grafik öğeler ve dolgu gibi, ekranda görünür olan genel öğeler vardır. Videoda herhangi bir öğe kullanılmayacaksa, yakınına tıklayın.

 3. Besleme ürünleri alanında Ekle butonuna tıklayın ve beslemeyi içeren dosyayı seçin.

 4. Her sahne için istenilen objeye tıklayarak metni değiştirin. Beslemeden değerler eklemek için, alanın üstündeki ipuçlarında istediğiniz sütunun adını seçin veya # işaretinin arasında istenilen adı belirtin, örneğin #name#. Metin için renk, yazı tipi, renk doygunluğunu ayarlayın. Metinler şartlara uymalıdır.

 5. Görselleri yükleyin. Beslemeden görseller kullanmak için Düzenle → Besleme görseli butonları tıklayın ve istenilen sütunun adını seçin. Önizleme alanında görselin boyutunu değiştirin.

 6. Genel öğeler bloğunda videonun süresini 5 ilâ 15 sn. arasında ve videonun uzunluğunu da 0,1 sn.'lik birimlerle artacak ya da azalacak şekilde belirtin. Videodaki toplam sahne sayısı bunla orantılı olarak değişecektir.

 7. Tüm sahnelerde objeler bölümünde istenilen objeleri ekleyin:

  • ses dosyası. Arşivden uygun bir dosya seçin veya boyutu 10 MB'a ve süresi 4 dk.'ya kadar olan kendi dosyanızı yükleyin; video için ilk 5-15 sn. kullanılır.

  • Logo dosyasının boyutu 20 MB'a kadar olabilir.

  • yasal bilgiler.

 8. Önizleme alanında videoyu kontrol edin. Besleme örneği için ilk satırdaki değerler kullanılır.

 9. Kaydet'e tıklayın.

Oluşturulan videoların sayısı, sütun adlarını içeren satır hariç olmak üzere beslemedeki satır sayısı kadardır. Video sayısı 100'ün üzerindeyse dönüşüm işlemi birkaç saat sürebilir. Videolar MP4 formatında, 1080p çözünürlüğünde ve 30 kare/sn.'dir.

Hazır videolara yönlendiren bağlantıları içeren beslemeyi, Video Sihirbazı sayfasındaki Videolarım sekmesinden indirebilirsiniz. Oluşturulan videoları içeren ZIP dosyasına da bu sekmeden ulaşabilirsiniz. Oluşturulan dosyayı bilgisayarınıza kaydedebilir ve bu videoları reklam kampanyalarında kullanabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.