2. Adım: Gösterim koşullarını belirtin

Reklam gösterim koşullarını ayarlayın.

Gösterim bölgesini belirtin
Gösterim bölgeleri bloğunda okuna tıklayın ve çalışmak için sadece uygun olan bölgeleri seçin. Bir şehir veya bölge ile başlayıp daha sonra yenilerini ekleyebilirsiniz.
Otomatik hedeflemeyi etkinleştirin

Otomatik hedefleme sayesinde anahtar sözcük gruplarını seçmeden arama sonuçlarında gösterimleri başlatabilirsiniz. Direct, reklam gösterimleri için reklamınıza ve bağlantının yönlendirdiği sayfaya uygun olan arama sorgularını otomatik seçer.

Anahtar sözcük grupları ekleyin

Anahtar sözcük grubu, reklamın hangi sorgulara (sözcük grubunun tamamını içeren sorgulara) göre gösterilebileceğini belirler. Sözcüklerin sıralamasının, yapısının ve büyük veya küçük harf içermesinin önemi yoktur. Zamirler ve bağlaçlar dikkate alınmaz.

Örneğin Ay'a tur sözcük grubunu belirttiğinizde reklamlarınız Ay'a tur satın al, ucuz Ay turları vb. sorgulara göre gösterilebilir fakat Aylık turlar veya Mars'a tur gibi sorgulara göre gösterilmez.

Anahtar sözcük grupları seçmek için:

 1. Potansiyel müşterilerinizin hangi sorgulara göre sizi arayabileceklerini düşünün.

  Sorgu ne kadar belirgin olursa, kullanıcı ürünü satın almaya o kadar yakın olur. Uzaya seyahat sorgusunu giren kullanıcı, sadece film izlemek veya seyahat notları okumak istiyor olabilir. Ay'a tur sorgusunu giren kullanıcı ise daha spesifik ilgi alanlarına sahiptir. Ay'a tur satın al yazan kullanıcı satın alma gerçekleştirmeye hazırdır.

  İpucu. Anahtar sözcük gruplarını "ürün açıklaması +“satın almayı teşvik eden” ek bilgi" şemasına göre oluşturabilirsiniz.

 2. Anahtar sözcük grubu birleştiricisi yardımıyla vaşlangıç sözcük gruplarının listesini oluşturun.

  Birleştirici, sözcüklerinize göre sözcük grupları oluşturur. Anahtar sözcük gruplarının seçimine geçmek için Sözcük gruplarını seç'e tıklayın.

  • Anahtar sözcük grubuna uygun olan arama sorgularının listesini inceleyin. Aralarında uygun olmayan sorgular varsa, sözcük grubuna negatif anahtar sözcükler ekleyerek bu sorguları hariç tutun.

   Örneğin, Ay'a uçuş anahtar sözcük grubuna Amerikalıların Ay'a uçuşu ve Ay'a uçuş çizgi filmi sorguları uygun olur fakat turun satın alınmasıya sonuçlanmaz. Bunların gösterimlerini hariç tutmak için anahtar sözcük grubunuzu Ay'a uçuş-Amerikalı-çizgi film ile değiştirin.

  • Anahtar sözcük grubuna göre aylık gösterim sayısını kontrol edin. Binlerce gösterim görünüyorsa, büyük olasılıkla bu anahtar sözcük grubu çok geniş bir anlam taşımaktadır. Bu durumda anlamı daha dar olan anahtar sözcük grubu seçmeniz önerilir.

   Örneğin, bilet rezervasyonu sözcük grubu yerine uzay aracı için bilet rezervasyonu sözcük grubunu deneyebilirsiniz.

 3. Denetimi başarıyla tamamlayan sözcük gruplarını Direct'e ekleyin.

  Bunun için Kaydet butonuna tıklayın.