Direct'te aynı kurum adına aynı anda farklı reklamlar gösteriliyor

Aşağıdaki koşullarda siteler aynı kabul edilir:

  • söz konusu sitelerde reklamı yapılan ve birbirinin aynı olan ürünlerin aynı satıcı tarafından sunulduğuna dair bilgiler bulunmaktadır;
  • söz konusu sitelerde reklamı yapılan ürün, iş veya hizmetlerin çoğu birbirinin aynıdır ve aynı coğrafi bölgede gösterilir.

Yandex Direct kurallarına göre, aynı kaynağa veya benzer sitelere yönlendiren birkaç reklamdan sadece bir tanesi gösterilir (kalite katsayısı dikkate alınarak en yüksek "tıklanma oranı çarpı teklif değeri" sonucuna göre).

Uyarı.

Yandex'in arama servisinde şöyle bir şablon çalışır: İlk sıra için açık artırmayı kazanan reklam, arama sonuçları sayfasının alt kısmında tekrar gösterilir. Bu durumda aynı reklamların tekrar gösterilmesi, reklamların ikisi de aynı site bağlantısını içerdiği için Yandex Direct kurallarının ihlali sayılmaz. Yeni şablon hakkında daha fazla bilgi

Direct'te aynı kuruma ait farklı reklamların aynı anda gösterildiğini veya reklamların benzer sitelere yönlendiğini tespit ederseniz, lütfen aşağıdaki formu kullanarak durumu bize bildirin. Lütfen, sitelerin neden benzer olduğunu düşündüğünüzü açıklayın.

Not. Web siteniz bir kopya site olarak etiketlenmişse ve buna itiraz etmek istiyorsanız Reklam gösterilmiyor sayfasındaki şikayet formunu kullanın.

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.