Negatif anahtar sözcük grubu arşivi

Negatif anahtar sözcük grubu arşivi, sık kullanılan negatif anahtar sözcük gruplarını özel diziler halinde gruplamayı sağlayan bir katalogdur. Bu tür dizilerden en fazla 30 adedini oluşturabilir ve bunları dilediğiniz metin-grafik reklam gruplarında kullanabilirsiniz. Bir gruba en fazla üç adet negatif anahtar sözcük grubu bağlanabilir. Arşivden alınan setler, grupta belirtilen negatif anahtar sözcük gruplarına eklenir ve bunlar birlikte reklam gösterimlerine etki eder.

Negatif anahtar sözcük grubu dizisi nasıl oluşturulur?

Soldaki menüde Arşiv → Negatif anahtar sözcük grupları'nı seçin. Açılan sayfada sağ üst köşede Dizi ekle butonuna tıklayın. Dizi adı girin ve negatif anahtar sözcük gruplarını virgül veya - işaretiyle ekleyin. İzin verilen maksimum karakter sayısı: 4096 (boşluksuz).

Ayrıca daha önce eklenmiş olanlardan hızlıca yeni bir dizi de oluşturabilirsiniz. Kullanmayı istediğiniz dizinin ayarlarında Şablon olarak kullan seçeneğine tıklayın. Yeni diziye kaynaktaki tüm negatif anahtar sözcük grupları kopyalanır.

Arşivdeki negatif anahtar sözcük grubu dizisi düzenlenirken, değişiklikler bu dizinin bağlı olduğu tüm dizilere uygulanır. Gruplarda sütununda düzenleme yapmadan önce söz konusu dizinin hangi gruplarda kullanıldığını kontrol edin.

Reklam grubunda kullanım

Dizinin gruba bağlanması
Negatif anahtar sözcük gruplarını bir veya birkaç gruba bağlayabilirsiniz. Reklam grubu düzenleme sayfasında Tematik sözcükler bölümünde Negatif anahtar sözcükler alanında  → Dizileri ekle...'ye tıklayın ve bir veya daha fazla dizi seçin. Seçiminizi doğrulayın. Setler, reklam grubuna bağlanır.

Arşivdeki diziyi birkaç reklam grubuna aynı anda bağlamak için Gruplar sekmesinde istediğiniz grupları seçin ve İşlemler → Grupları düzenle'ye tıklayın. Negatif anahtar sözcük grubu dizisi ayarlama sayfasında bir veya daha fazla dizi seçin ve Bağla'ya tıklayın.

Bağlı dizilerin listesini görüntüleme
Gruba bağlı olan dizilerin listesini grup düzenleme sayfasında görebilirsiniz.
Dizinin hangi gruplarda kullanıldığının gösterilmesi
Soldaki menüde Arşiv → Negatif anahtar sözcük grupları'nı seçin. Açılan sayfada, Gruplarda sütununda dizilerde kullanılan grup listesine gidin.
Dizilerin grupla bağlantısının kesilmesi
Gruplar sekmesinde istediğiniz grupları seçin ve İşlemler → Grupları düzenle'ye tıklayın. Negatif anahtar sözcük grubu dizisi ayarlama sayfasında istediğiniz dizileri seçin ve Bağlantıyı kes'e tıklayın.

Arşivden dizi silme

Arşivden sadece gruplarda kullanılmayan diziler silinebilir. Arşiv sayfasında Gruplarda sütununda dizinin gruplara bağlı olup olmadığını kontrol edin.

Dizi gruplarda kullanılmıyorsa dizinin ayarlarından Sil'i seçin. Dizi kullanılıyorsa bağlı olduğu grup listesine gidin ve diziyi gruplardan silin. Bundan sonra negatif anahtar sözcük grubu dizileri arşivden silinebilir.

Başka sorunuz var mı?

Uyarı. Müşteri Hizmetleri'nden uzmanlar, siz hangi kullanıcı adından kendileriyle iletişime geçtiyseniz, yalnızca o kullanıcı adından başlatılmış olan reklam kampanyalarıyla ilgili danışmanlık verebilirler. Kullanıcı adınızı ekranın sağ üst köşesinde görebilirsiniz. Uzman, sadece başvurunun işlenmesi sırasında verilerinize erişim kazanacaktır.