Sanal kartvizit

Sanal kartvizit reklamınızın Yandex.Direct'te etkililiğini arttırmak için basit bir araçtır. Rakipler arasında reklamınızı ön plana çıkarmakla kalmayıp potansiyel müşterinizin şirketinize ulaşmak için katetmesi gerektiği yolu büyük ölçüde kısaltır. Verilerimize göre sanal kartvizite sahip olan reklamlar yaklaşık reklam verenin sitesine %12 daha fazla ziyaretçi getiriyor.

Sanal kartvizitin avantajları

Reklamın müşteriler tarafından daha kolay fark edilmesini sağlar

İletişim bilgileri alanları doldurulduktan sonra web arama sonuçlarında görüntülenen reklamınıza tıklanma oranını yükseltebilecek birtakım ek öğeler otomatik olarak eklenir.

  • “İletişim bilgileri” bağlantısı ziyaretçiyi ilgili iletişim bilgilerinizin bulunduğu sayfaya yönlendirir.
  • Şirketinizin çalışma saatleri ve telefon numarası.

Ağlardaki gösterimlerde sanal kartvizite veya orada belirtilen adrese yönlendirme yapan “Adres ve telefon” bağlantısı reklama otomatik olarak eklenebilir.

Ek masraf getirmez

Sanal kartvizit üzerinden yapılan bir geçiş reklamınıza yapılan bir tıklamayla aynı şekilde ödenerek sanal kartvizitin; ziyaretçi dikkatini çekmek için çok etkili bir araç olmasına karşın tarafınıza hiç ek masraf getirmeyeceği bunun çok önemli bir avantajı sayılır.

Sanal kartvizitinizi inceleyen bir ziyaretçi daha sonra web sitenize de geçiş yapsa ödeyeceğiniz tutar sadece bir tıklama ücreti kadardır.

Mobil cihaz kullanıcılarını arama yapmaya teşvik eder

Mobil cihazlardan arama yapan kullanıcılar çoğu zaman buldukları ürünleri zaman kaybetmeden hemen sipariş etmek isteyebilirler. Sanal katvizit bu tür “sıcak” siparişleri de işlemenize olanak sağlar: Reklamınızda sanal kartvizitinizdeki telefon numarasını gören bir ziyaretçi tek tıklamayla otomatik olarak sizi arayabilir.

Önerdiğiniz ürün veya hizmetin özelliklerini açıklamanız için daha fazla alan sağlar
Teklifinizle ilgili özel teslim şartları vb. özel avantajlar ve önemli özellikler ve/veya ürün veya hizmetinizle ilgili önemli olan ve reklamın asıl metnine sığdıramadığınız diğer ek bilgileri, kartvizitin içerdiği özel bir ek metinsel alan kullanarak sıralayabilirsiniz.
Müşteri güvenini arttırır
Aradığı bir şirketin adresi, ulaşım yolu ve çalışma saatleri hakkında tam ve açık bilgiyi zahmetsiz olarak bulabilen insanlar şirketinize daha fazla güven hissetmeye başlar. Müşteriler; ayrıntılı, açık ve net olarak kendini anlatan bir şirkete kendisi hakkında çok az bilgi sağlayan bir şirketle kıyasla çok daha fazla güven duyar.

Kartvizit nasıl eklenir ve düzenlenir

Tek bir reklam için kartviziti reklam oluşturma veya düzenleme sayfasında oluşturabilirsiniz (Adres ve telefon bloğu).

Kampanyadaki tüm reklamlar için ortak kartviziti kampanya parametrelerin düzenleme sayfasında oluşturabilirsiniz (Kartvizit bloğu).

Kartvizitlerin grup olarak yönetimi için Sanal Kartvizit Sihirbazı kullanılabilir. Bu araç yardımıyla:

  • Aynı kartviziti farklı reklamlara ekleyebilirsiniz: Yenisini oluşturabilir ya da kampanyada veya hesapta halihazırda olanlardan birini seçebilirsiniz,
  • Kartviziti ekli olduğu tüm reklamlarda aynı anda düzenleyebilirsiniz.

Kartvizit Sihirbazı'na geçmek için reklam kampanya sayfasında sol üst köşede Sanal kartvizitler bağlantısına tıklayın.

Kartvizit oluşturma önerileri

  • Telefon numaranın ve çalışma saatlerinin doğru belirtildiğine emin olun; potansiyel müşterilerinizin çalışma saatlerinde size ulaşmaları önemlidir.
  • Reklam teklifinizin avantajları hakkında daha çok bilgi verebilmek için Ürün/hizmet hakkında ayrıntılı bilgi ek metin alanını kullanın.