Hedef kontrolü

 1. Hedefler niçin çalışmıyor?
Not. Ziyaretlerim hesaba katılmasın seçeneğinin durumuna dikkat edin (Ayarlar → Filtreler sayfasında). Seçenek etkin durumundaysa, tarayıcının (örneğin Yandex.Browser'daki Gizli Mod) gizli çalışma modunda aşağıdaki adımları izleyin.
 1. Tarayıcınızın adres satırında sayfa adresine _ym_debug=1 parametresini ekledikten sonra sayfayı yenileyin.
  http://example.com/?_ym_debug=1
 2. Klavye kısayolunu kullanarak tarayıcı konsolunu açın Ctrl + Shift + J (Apple macOS işletim sistemi için + + J ).
 3. Sayfada, hedef eylemi gerçekleştirin. Konsolda, sayacınızın numarasını ve gerçekleştirilen eylem hakkında verilen bilgiyi göreceksiniz. Eylem, kontrol edilen amaca bağlı olarak değişiklik gösterir:

  Sayfa ziyaretleri

  Bu durumda PageView istatistiği gösterilir ve sayfa görüntülendiğinde ya da yenilendiğinde bildirim gönderilir.  JavaScript eylemi

  Bu durumda Reach goal dizesinde, sayfada kullanılan reachGoal metod çağrısı bildirilir.

  Telefon numarasına tıklama

  Konsolda, tıklandığını kontrol ettiğiniz telefon numarasını içeren Ext link. Counter ХХХХХХ. Url: tel:+ХХХХХХХХХХХ dizesi görüntüleniyorsa, hedef doğru şekilde ayarlanmıştır.

  E-posta adresi üzerine tıklamalar

  Konsolda, tıklandığını kontrol ettiğiniz e-posta adresini içeren Ext link. Counter ХХХХХХ. Url: tel:+ХХХХХХХХХХХ dizesi görüntüleniyorsa, hedef doğru yapılandırılmıştır.

  Butona tıklama
  Konsolda Button goal. Counter 12345 biçiminde bir metnin görüntülendiğinden emin olun. Button:, ve hedefe ulaşmanın raporlarda bulunduğundan emin olun (örneğin, Dönüşümler raporundaki gibi).
  Form gönderme

  Konsolda Form goal. Counter 12345 biçiminde bir metnin görüntülendiğinden emin olun. Form:, ve hedefe ulaşmanın raporlarda bulunduğundan emin olun (örneğin, Dönüşümler raporundaki gibi).

  Ödeme sisteminden geri dönüş

  Konsolda PageView. Counter 12345 dizesi görüntüleniyorsa. Init. ve Referrer dizesinde ödeme sistemi URL'i belirtilmişse, hedef doğru yapılandırılmıştır.

Ayrıca, Metrica'nın hedefi yakaladığı Dönüşümler raporu yardımıyla kontrol edilebilir. Veriler, amaç oluşturulduktan birkaç dakika sonra Yandex.Metrica’ya gönderilmeye başlanır.

Konsolda veya arayüzde veri yoksa, bu ilgili hedefin birçok nedenden dolayı saptanmadığı anlamına gelir.

Hedefler niçin çalışmıyor?

Yandex.Metrica’nın amaçları sabitleyememesinin bazı nedenleri vardır.

Sorunu çözmek için tıklayın