“Öneri Widget'ı: Yayınlama Sayfaları” raporu

Rapor, öneri widget'ının bulunduğu sayfayla ilgili istatistiği içerir. Rapor, widget'ın bulunduğu site sayfasına giren ziyaretçileri ve ilgili ziyaretleri hesaplar. Fakat bu ziyaretçiler widget'ı görmemiş veya önerilen içeriğe geçiş yapmamış olabilir.

Raporu görüntülemek için Raporlar → Standart raporlar → Parasallaşma → Öneri widget'ı → Öneri widget'ı: Yayınlama sayfaları yolunu takip edin.

  1. Rapor ne işe yarar?
  2. Rapor alma koşulları
  3. Rapor yapısı ve ayarları

Rapor ne işe yarar?

En popüler yayınlama sayfasını belirlemeye

Analizi yaparken Widget'taki Tıklanan Öneriler ve Widget CTR'ı metriklerine bakabilirsiniz.Farklı site bölümlerinde öneri widget'ı görünürlük derecelerini karşılaştırmaya

Analizinizi yaparken Widget'ın Görünürlük Yüzdesi ve Widget CTR'ı metriklerine bakabilirsiniz. İlgili göstergeler, site tasarımına göre sitenin farklı bölümlerinde farklılık gösterebilir. Böylece en düşük görünürlük yüzdesine sahip site bölümlerini belirleyip gerekirse widget'ın konumunu değiştirebilirsiniz.Rapor alma koşulları

Raporları görüntülemek için Yandex Reklam Ağı arayüzünde rapor gösterme özelliğini etkinleştirin ve Metrica sayacını belirtin.

Varsayılan olarak “Parasallaşma” grubu raporları için görüntüleme kısıtlaması uygulanır. Raporlara erişim yetkilerini yönetebilirsiniz.

Rapor yapısı ve ayarları

Rapor verileri, öneri widget'ını barındıran site sayfası URL'sine göre gruplanır.

Rapor, Yandex.Metrica'da kullanılabilen tüm ayarları destekler.