Tematik raporlar

Raporlar, konulara göre ortak istatistikler alınmasına ve bunları birbirleriyle karşılaştırmaya olanak sağlar.

Konular, yazıların içerikleridir. Kataloglardan farklı olarak materyallerin konularının sayısı sınırlandırılmamıştır.

Raporları görüntüle: İçerik → Konular. Belirli bir konunun raporunu görüntülemek için konu başlığına tıklayın.

İstatistiklerin doğru toplanması ve görüntülenmesi için sitedeki içeriklerin (Schema.org veya Open Graph) önerilerine uygun olarak işaretlendiğinden emin olun.

Raporlar ne işe yarar?

Hangi konuların ziyaretçilerin ilgisini çektiğini, hangilerinin çekmediğini öğrenmek

Ziyaretçilerin, konularla etkileşim derecesi göstergelerini değerlendirin. Söz konusu konudaki materyallerin çoğu az okunuyorsa konu belki de ilgi çekici değildir. Konudan vazgeçmek veya yazı kurulunun bu konuya daha az zaman harcamasını sağlamak gibi çözümler bulabilirsiniz. Ziyaretçilerin ilgisinin yüksek olduğu popüler konulara eğilmek daha iyi olabilir.

Hedef kitlenizi özellikle ilgilendiren konuları belirleme

Yüksek görüntüleme ve etkileşim göstergeleri, ziyaretçilerinizi özellikle ilgilendiren konuları tespit etmenize yardımcı olur. Hedef kitle ilgilerinin nasıl değiştiğini takip edebilirsiniz; şu anda ve geçen ay veya çeyrekte onları nelerin etkilediğini öğrenebilirsiniz.

Belirli bir konuda kimin herkesten daha iyi yazdığını öğrenmek

Popüler içerik hazırlayanlar widget’ında, seçili konuda hangi yazarın materyallerinin okurların daha çok ilgisini çektiğini görebilirsiniz.

Kimin belirli bir konuyu nasıl okuduğunu incelemek

O konuyu okuyan hedef kitlenizin cinsiyet ve yaş bilgileri gibi özelliklerini inceleyin. Böylece o konunun başlıca hangi ziyaretçilerin ilgisini çektiğini görebilirsiniz. Böylece, örneğin, bilginin veriliş şeklini veya yazı dilinizi ziyaretçi kitlenize göre değiştirebilirsiniz.

Sayfa formatlarına bakarak, formatlardan hangisiyle çalışmayı daha çok tercih edeceğinizi görebilirsiniz.