“Yandex’te hedef eylemler” raporu

Rapor, Yandex kullanıcılarının şirketinizle ilişkili hangi eylemleri bulunduğu hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Örneğin, kurum profilinin Yandex Haritalar’da kaç kez gösterildiğini öğrenebilirsiniz. Bu bilgi, kitlenizin daha çok etkin olduğu hizmetleri anlamanızı, trafiği arttırma yöntemlerini daha iyi analiz etmenize yardımcı olur.

Not. Siteniz yoksa veya sitenizde Yandex.Metrica kurulu değilse bile raporlardan faydalanabilirsiniz.

Yandex.Metrica’ya verileri Yandex hizmetleri iletir. İstatistiklerin toplanması ve bunlara erişim hakkında daha fazla bilgi için bkz. Yandex.Business'ta bulunan kurum istatistikleri.

Bu raporu görüntülemek için aşağıdaki yolu takip edin: Standart Raporlar → İçerik → Yandex’te hedef eylemler.

  1. Rapor ne işe yarar?
  2. Rapor yapısı ve ayarları
  3. Soru-Cevap

Rapor ne işe yarar?

Potansiyel müşterileri hangi Yandex hizmetlerinin getirdiğini öğrenmek

Hedef eylem sayısına odaklanabileceğiniz gibi ziyaretçi başına gerçekleştirilen hedef eylemleri de öğrenebilirsiniz.Tek kaynağa göre rapor görüntüleme
Raporu sadece ilgilendiğiniz belirli kaynak(lar)la ilgili verilere dayalı olarak oluşturabilirsiniz. Örneğin, kullanıcıların sadece Yandex Haritalar'da yaptığı eylemlerle ilgili istatistikleri rapor edebilirsiniz. Bu işlem için segmentasyonu kullanın.
  1. Ziyaretler için koşullar adlı koşul grubunda Yandex'te hedef eylemler → Yandex Servisi öğelerini seçin.
  2. İstediğiniz servisi (örneğin Yandex Haritalar'ı) seçin ve Uygula butonuna tıklayın.

Rapor yapısı ve ayarları

Rapordaki veriler, hedef eylemi ziyaret kaynağı türüne göre ayrıntılandırır. Kurumunuzla ilgisi olan servisleri ziyaret eden kullanıcıların yaptıkları hedef eylemleri bu istatistikler yardımıyla ayrıntılı olarak analiz edebilirsiniz.

Hedef eylemlerin bazıları da Metrica hedefleri sayılır. Hedefleri takip etmek için ayrıca Dönüşümler raporunu da kullanabilirsiniz. Hedefler, Yandex.Direct ve Yandex.Audience'ta yeniden pazarlama için kullanılabilir. Banner'ınızı veya video reklamlarınızı gören kullanıcıların dönüşüm oranını takip etmek için Medya reklamları için metrikler aracını kullanabilirsiniz.

Metrica raporlarının çoğuna hedefler eklenebilir.

Not. Rapora hedef eklenirken hedef metriklerinin göstergeleri “Dönüşüm” raporundaki verilerden farklı olabilir.

Hakkında bilgi iletilen hizmetler ve eylemler Takip edilen eylemler ve hedefler bölümünde listelenmiştir.

Soru-Cevap

Otomatik sayaç listeden silinebilir mi?

Sayacı listeden silmeniz halinde topladığı istatistiklere erişiminizi kaybedersiniz. Erişimi yinelemek için Destek Ekibi'ne başvurmanız gerekir. Bu nedenle sayacı silmemenizi öneririz.

Otomatik sayacı kendi siteme kurabilir miyim?

Bu sayacı düzenleme yetkiniz olmayacağı için siteye eklememenizi öneririz. Bu nedenle istatistikler hatalı toplanacaktır.

Sayacın durumu neden kırmızı görünüyor?

Bu tür sayaçlar için durum uygulanmaz. Bu durum, sayaçları Yandex servislerine yükleme özelliklerinden kaynaklanır. Dolayısıyla sayacın durumunu göz ardı edebilirsiniz.

Sayaç adı değiştirilebilir mi?

Hayır Sayaç adı otomatik oluşturulur.

“Arama yap'ın tıklanması” hedefi nedir?

Bu hedefin yardımıyla Metrica kurumun bilgi kartındaki telefon numarasına ve ayrıca kurum sayacına veri gönderen tüm servislerin mobil sürümlerinde simgesine yapılan tıklamaları izler.

Sayaç ayarlarında hedefler nasıl düzenlenir?

Otomatik sayaç hedefleri düzenlenemez.