Site bölümü raporları

Raporlar, farklı site bölümleriyle ilgili istatistikleri almanızı ve karşılaştırmanızı sağlar.

Raporları görüntülemek için şu yolu takip edin: İçerik → Site bölümleri. Belirli bir bölüme göre rapora geçmek için bölüm adına tıklayın. Varsayılan olarak 1. düzey bölümleri görüntülenir. Düzeyler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Not. An itibarıyla istatistiklerde site bölümlerine yönelik olarak 2 içiçelik düzeyi yansıtılabilmektedir.

İstatistiklerin doğru toplanması ve görüntülenmesi için içeriğin (yazının, makalenin), önerilere uygun olarak işaretlendiğinden emin olun (Schema.org veya Open Graph).

Raporlar ne işe yarar?

En etkin site bölümlerini belirleme

Bölümle ilgili görüntüleme sayısı ve ziyaretçilerin bölüm içeriğiyle etkileşim derecesi göstergelerini değerlendirin. Bölüm içeriğinin önemli bir kısmı az okunuyorsa, bu durum sitenin okur için yeterince ilgi çekici olmadığı anlamına gelebilir ve dolayısıyla bu bölümün tümden kapatılması veya burada yapılacak düzeltmeler için harcanacak vaktin azaltılması düşünülebilir. Daha yüksek etkileşim alan daha popüler olan bölümlere odaklamanız daha faydalı olabilir.

Hedef kitlenizi özellikle ilgilendiren konuları belirleme

Yüksek görüntüleme ve etkileşim göstergeleri, ziyaretçilerinizi özellikle ilgilendiren konuları tespit etmenize yardımcı olur. Ayrıca, ziyaretçi kitlesinin ilgi süreçlerini takip ederek, kullanıcıları bugün hangi konuların ilgilendirdiğiyle bir ay ya da üç ay önce hangi konuların ilgilendirdiğini karşılaştırabilirsiniz.

Site bölümü içeriğini kimin hangi nedenle okuduğunu anlama

Site bölümü ziyaretçi kitlesinin cinsiyet ve yaşını inceleyin. Bu veri, bölüm okurları hakkında daha fazla fikir sahibi olmanızı sağlar. Böylece, örneğin, bilginin veriliş şeklini veya yazı dilinizi ziyaretçi kitlenize göre değiştirebilirsiniz.

Sayfa formatlarına bakarak, formatlardan hangisiyle çalışmayı daha çok tercih edeceğinizi görebilirsiniz.