Oturum Kaydı 1.0 gereksinimleri ve sınırlamaları

Yeni sayaç kodunun desteği

Varsayılan olarak Yandex.Metrica, Oturum Kaydı 2.0'ı destekleyen yeni sayaç kodunu kullanır. Oturum Kaydı 1.0 ile çalışmak için Eski sayaç kodu seçeneğini etkinleştirin.

Kayıt saklama süresi sınırı
Uyarı. Veriler geçerli gün dahil olmak üzere 15 gün boyunca saklanır.
Günlük kayıt sayısı sınırı
Oturum Kaydı, belirli bir tolerans oranı dahil, günde yaklaşık olarak 150.000 ziyaret kaydeder. Sistem, gün boyunca ziyaretleri eşit aralıklarla kaydederek temsili bir örneklem sağlar.
Sitede önerilen kodlama
Sitede UTF-8 kodlamasının kullanılması halinde Oturum Kaydı kullanıcı eylemlerini doğru kaydeder.
Doğru HTML sayfa düzeni
HTML tasarımında çok fazla sayıda kusur (kapatılmamış etiketler, etiketlerin doğru şekilde iç içe kullanılmaması vs.) bulunan sayfalarda Oturum Kaydı'nın ziyaretleri kayıttan oynatmasında sorun çıkabilir. Genelde Oturum Kaydı bu tür kusurlara adapte olur; ancak yine de site sayfalarında HTML yapısının doğru olması beklenir.
Esnek sayfa düzeni olan sayfaların kaydı
Kayıt sırasındaki ekran çözünürlüğü ile kayıttan oynatma sırasındaki çözünürlük birbirini tutmasa bile, esnek tasarıma sahip olan sayfalarda ziyaret düzgün olarak oynatılır. Kaydedilen sayfa ile oynatılan sayfadaki öğelerin konumlarında olası farklılıklar, oturumun kayıttan oynatılması sırasında imlecinizin bazen yerinden oynuyor gibi görünmesine neden olabilir.
Tarayıcı desteği

Oturum Kaydı, bilgisayarlar için olan modern tarayıcıların çoğunda oturumları kaydeder: Yandex Browser, Google Chrome, Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer. Beta sürümlerinde ve bazı mobil tarayıcılarda ziyaret kaydı kısıtlı olarak desteklenir.

Oturum Kaydı'nın Safari 12'de düzgün çalışması için tarayıcı ayarlarında Çapraz izlemeyi engelle seçeneğini devre dışı bırakın.

Farklı tarayıcılar aynı sayfayı farklı yöntemlerle işleyebilir. Bu nedenle, ziyareti en doğru şekilde oynatmak için ziyaretin kaydedildiği tarayıcıyı kullanın.

Çözüm bulmak için soru seçin.

Aşağıdaki adımları izleyin:

  • Tarayıcının önbelleğini temizleyin.
  • Tarayıcılar için olanlar dahil kurulan tüm eklentileri ve uzantıları devre dışı bırakın.
  • Tarayıcının çerez dosyalarını silin.
  • Güvenlik Duvarınızın ayarlarını kontrol edin: Yandex.Metrica sayacının komut dosyası bu ayarlar yüzünden engellenmiş olabilir. Sayacınızın çalışmasını engelleyebilen bir diğer uzantı da Adblock Plus'tır.

Oturum Kaydı'nın çalışmasıyla ilgili başka sorularınız varsa bunları aşağıdaki form üzerinden bize iletin. Burada verilerin yanlış görüntülendiği bir ziyaret örneğini ve tarayıcınızın tam sürümünü belirtin.