Site izleme

Site izleme özelliğinden tam olarak yararlanabilmek için site sayfalarındaki ziyaretçi trafik hacminin 100 görüntülemenin üzerinde olması gerekir. Az ziyaret edilen sitelerde izleme özelliğinin çalışması garanti edilmez.

Sitenin çalışabilirlik kontrolü dağıtık robot sistemi tarafından yapılır ve kontrol sonucu raporları dağıtık izleme sistemi denetleme grubunun sağladığı verilere göre hazırlanır. Raporlar hakkında ayrıntılı bilgi için Kontrol sonuçları bölümüne gidin.

Siteye erişilemediği durumlarda izleme özelliği 10 gün içinde otomatik olarak devre dışı bırakılır. Özelliğin devre dışı bırakılmasına dair bildirim, bildirimlere abone olma işlemi sırasında belirtilen e-posta adresine gönderilir. Bu bildirimi almanız halinde abonelik işlemini tekrar başlatın.

Sorular ve yanıtlar

İzleme sonuçları, siteye ulaşılamadığını gösterir

Sitenin erişilebilirliğini kontrol etmek için şu şekildeki User Agent satırını içeren robot kullanılır:

User-agent: Mozilla/5.0 (compatible; YandexMetrika/2.0; +http://yandex.com/bots)

Bazı durumlarda sunucu ayarları, tanınmayan User Agent veya belirli IP adreslerinden sorgu alınmasını yasaklar. Bu, siteye erişememe bildirimlerinin oluşmasına neden olabilir. İzleme sırasında saptanan hatalar ile ilgili bilgileri Kontrol sonuçları raporunda bulabilirsiniz.

Hata oluşması nedenleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için izleme sonuçlarıyla internet uzmanınıza başvurun.