Oturum Kaydı kayıtlarının görüntülenmesi

Uyarı. Oturum Kaydı’nda ziyaret yeniden oynatılırken, parola alanlarına girilen değerler ile özel CSS sınıfınca işaretlenmiş başka öğelerin içerikleri görüntülenmez.

Kayıt listesi ayarları

Segment için koşul seç

Oturum kaydı standart segmentasyonu destekler. Örneğin listede yalnızca akıllı telefonlardan yapılan ziyaret kayıtlarını bırakabilirsiniz.

Ayrıca verilerin segmentasyonunu kayıt niteliklerine göre yapmak da mümkündür. Örneğin listede sadece izlenen kayıtlar bırakılabilir. Bunun için Ziyaretler için koşullar: koşul grubunda simgesine tıklayın ve Oturum Kaydı grubunu seçin. Yandex.Metrica’nın diğer raporlarında bu gruba erişilemez.

Değere göre filtreleme

Örneğin ziyaret listesine sadece belirli bir sayfadan başlayan ziyaretleri dahil edebilirsiniz. Bunun için Varış sayfası sütununda simgesine tıklayın ve değerine tıklayın ve açılan pencerede istenilen sayfanın adresini girin.

Ayrıca ziyaretleri, ziyaretlerden birinin niteliğine göre de sıralayabilirsiniz. Bunun için kayıt satırında simgesine tıklayın.Ziyaret hakkında bilgi edinin

Ziyaretle ilgili bilgileri görüntülemek için kayıt satırında simgesine tıklayın. Ziyaretler hakkında daha ayrıntılı bilgiye Site ziyaretçileri raporundan ulaşılabilir.Ziyaret kayıtlarını görüntüleme

Oynatıcı aracılığıyla ziyaretçinin sayfada fare imleciyle yaptığı tüm hareketleri, başka sayfalara geçişleri, bu sayfayı tarayıcının yeni sekmesinde açıp açmadığını, butonlara ve bağlantı adreslerine tıklamasını görebilirsiniz.

Çözüm bulmak için soru seçin.

Kayıttaki sayfa içeriği gerçek içerikten farklı olabilir. Sitede CSS sık sık değişiyor olabilir. Bu durumda stil dosyalarının adlarına içeriğin hash'ini ekleyin. Böylece dosyanın içeriği değiştiğinde dosyanın adı değişir: Örneğin, style.390b32d4d49d5e7d.css adı style.0c573d460df87d4de5a4.css olarak değişir. Bu sayede Oturum Kaydı, ziyaret kaydı sırasında site ziyaretçisinin gördüğü stili kullanabilir.

Aşağıdaki adımları izleyin:

  • Tarayıcının önbelleğini temizleyin.
  • Tarayıcılar için olanlar dahil kurulan tüm eklentileri ve uzantıları devre dışı bırakın.
  • Tarayıcının çerez dosyalarını silin.
  • Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin; ayarlar Metrica sayacı komut dosyasının çalışmasını engelliyor olabilir. Sayacınızın çalışmasını engelleyebilen unsurlardan biri de Adblock Plus uzantısıdır.

Oturum Kaydı'nın çalışmasıyla ilgili başka sorularınız varsa bunları aşağıdaki form üzerinden bize iletin. Burada verilerin yanlış görüntülendiği bir ziyaret örneğini ve tarayıcınızın tam sürümünü belirtin.