Sayaca erişim

Misafir erişimi

Başka bir Yandex kullanıcısına istatistiklerinize erişim izni vermek için:

 1. Erişim sekmesinde (Kişisel erişim yetkisi (Kullanıcı erişim yetkisi) bloğunda) Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 2. Açılan pencereye erişim yetkisinin verildiği kullanıcının kullanıcı adını girin ve açılan listeden erişim düzeyini seçin:
  • “Salt okuma yetkisi:” Kullanıcı sadece sayacınızla ilgili ayarları ve istatistikleri görüntüleyebilir fakat rapor oluştururken segmentler ve raporun kendisini kaydedemez ve bunu favorilere ekleyemez.
  • “Düzenleme yetkisi”: Kullanıcı, sayacı silme ve başka bir hesaba aktarma hariç, sayaçla ilgili her türlü işlem yapabilir.
 3. Ekle ve ardından Kaydet butonuna tıklayın.

İstatistiklere misafir erişimi sağlamak için kullanıcının Yandex'te kayıtlı ve Yandex'e kullanıcı girişi yapmış olması gerekir.

Herkese açık erişim

Herhangi bir kullanıcıya istatistik görüntüleme izni vermek için Erişim yetkileri sekmesinde İstatistiklere genel erişim yetkisi seçeneğini etkinleştirin. Böylelikle bu sayacın istatistiklerine erişilebileceği URL alanı görüntülenir.

Sitenize Yandex Metrica bilgi sağlayıcısı yüklendiyse bilgi sağlayıcıya tıklayarak genel istatistiklere erişim alınabilir.

Genel erişim istatistiklerini görüntüleyen bir kullanıcı aşağıdaki verileri görmez:

Temsilci girişi

Temsilci sistemi, Yandex.Metrica sayaçlarının birkaç farklı kullanıcı hesabından ortak ve eşit haklara sahip olacak şekilde yönetilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Yandex.Metrica hesabının sahibi, Yandex kullanıcı adı bulunan herhangi bir kullanıcı için kendi hesabına temsilci erişim iznini de verebilir. Temsilci (misafir olanlar dahil), hesapta bulunan tüm sayaçlar için tam görüntüleme, düzenleme ve kaldırma yetkilerine sahip olur.

Yeni temsilci eklemek için:
 1. Hesap ayarları sayfasında Temsilciler sekmesine gidin.
 2. Temsilci ekle butonuna tıklayın.
 3. Bu alanda erişim izni vermek istediğiniz kullanıcı adını belirtin.
 4. Değişiklikleri kaydedin.
Not. Yeni sayaç oluşturulduğunda tüm temsilciler bu sayaca erişebilir.

Ayrıca:

Temsilci erişimi olan sayaçları görüntüleyebilirler.

Hesap ayarları sayfasının Temsilciler sekmesinde Temsilci erişiminizin olduğu hesaplar bloğuna göz atın.

İstatistikleri görüntüle veya temsilci erişimi olan sayacı düzenle.

Temsilcisi olduğunuz kullanıcı hesabı altında sayaçları görüntüleyip düzenlemek için sayfanın sağ üst köşesindeki Kullanıcı hesabı bağlantısına tıklayın.

Temsilci erişimini iptal et
 1. Hesap ayarları sayfasında Temsilciler sekmesine gidin.
 2. Temsilci erişiminizin olduğu hesaplar bloğunda, erişiminizi silmek istediğiniz hesabın karşısındaki simgesine tıklayın.

Site istatistik modülüne erişimβ

Not. Beta testi modunda kullanıma sunulan bu araç, yalnızca sayaçların bir kısmında çalışır. Erişim sayfasındaki sayaç ayarlarında Site istatistikleri modülü seçeneğinin olmaması, bu yeni özelliğin sizin için henüz kullanılabilir olmadığı anlamına gelir.

Yandex Metrica'nın topladığı site ziyaretleri ve ziyaretçi davranışları istatistikleri sitenizin sayfalarında görüntülenebilir. Bu istatistikleri yalnızca sitede kurulu olan Yandex Metrica sayacının sahibi görebilir. Bu istatistikleri görme yetkisini diğer kullanıcılara veremezsiniz. İstatistikleri görüntülemek için Yandex Browser'ı veya Google Chrome gibi, siteler arası izleme çerezlerinin (üçüncü taraf çerezlerin) kullanımını kısıtlamayan diğer tarayıcıları kullanmanızı öneririz.

Site sayfasında bu istatistikler ayrı bir pencerede Yandex Metrica'nın mobil sürümü şeklinde görüntülenir.

Verileri görüntülemek için:
 1. Web siteniz için Yandex Metrica sayacını oluştururken kullandığınız kullanıcı adıyla Yandex'e giriş yapın.
 2. Web sitenize gidin. Adresi, sayaç ayarlarında belirtilen adresle aynı olmalıdır.
 3. simgesine tıklayın.

Sayaç ayarları Yandex Metrica'nın yalnızca tam sürümünde kullanılabilir. Tam sürüme geçiş yapmak için istatistikler penceresinde simgesine tıklayın.

“Parasallaşma” raporlarına erişim

Uyarı. “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkileri yalnızca Yandex Reklam Ağı arayüzüne bağlı sayaçlar için görüntülenir.
Sayaca erişim sağlayan kullanıcı yetkileri

Tam düzenleme yetkisini veren erişim yetkisine sahip bir kullanıcının “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkisi zaten vardır.

Kullanıcı “Sadece görüntüleme” erişim yetkisine sahipse lütfen gerekli düzenlemeleri yapın:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin. Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Sayaca erişim sağlamayan kullanıcı yetkileri

Kullanıcıya Metrica sayacınıza özel erişim izni verin:

 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 3. Açılan pencerede alanları doldurun.
 4. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin. Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Raporlara erişim yetkisi nasıl iptal edilir?
Kullanıcının Metrica sayacına erişim türünü düzenleyin:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Sadece görüntüleme: Parasallaşma olmadan” erişim türünü seçin.

Sayaca erişimin yenilenmesi

Durumunuzu seçin:

Şifremi unuttum

Şifremi unuttum bağlantısına gidin ve erişimin yeniden kazanılması için sunulan seçeneklerden birini belirtin. Örneğin, kayıt sırasında belirttiğiniz gizli soruyu yanıtlayın.

İlk seferde yeniden erişim elde edilemezse gizli sorunun yanıtının alternatif yazılışlarını deneyin; klavye dilini değiştirin. Ayrıca daha önce hesap ayarlarında belirttiyseniz ek e-posta adresi veya cep telefonuna ücretsiz SMS gibi diğer erişim yenileme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Şifre kurtarma işlemi başarısız olursa Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak sayacınızın başka bir kullanıcı hesabına taşınmasını isteyebilirsiniz.

Kullanıcı adımı unuttum

Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak Yandex Metrica sayacının kaydedildiği kullanıcı adının size tekrar bildirilmesini isteyebilirsiniz.

 1. Sitenizdeki kodun herhangi bir yerine şu talebinizi yerleştirin: <!-- Metrica kullanıcı adım-->.
 2. Aşağıdaki formu doldurun:

Sayacın başka bir hesaba aktarılması

Sayacı başka bir kullanıcı hesabına aktarmak için uygun durumu seçin:

Sayacın sahibisiniz
 1. Sayacın kayıtlı olduğu kullanıcı adını kullanarak Yandex Metrica'ya giriş yapın.
 2. Ayarlar bölümünde (Sayaç sekmesinde) Farklı hesaba aktar butonuna tıklayın ve açılan penceredeki talimatları izleyin.
Sayacın sahibi değilsiniz
 1. Yandex Webmaster'da sayacını taşımak istediğiniz siteyi yönetme yetkilerinizi doğrulayın. Bunu yapmak için sayacı taşımak istediğiniz kullanıcı hesabıyla Yandex.Webmaster'a giriş yapın.
 2. Özel bilgi formunu doldurun. Yalnızca Yandex.Webmaster'da onayladığınız siteden istatistik toplayan sayaçlar aktarılabilir.