Sayaca erişim

Misafir girişi

Başka bir Yandex kullanıcısına, istatistiklerinize erişim izni vermek için:

 1. Erişim sekmesinde (Bireysel erişim bloğunda) Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 2. Açılan pencereye erişim yetkisinin verildiği kullanıcının kullanıcı adını girin ve açılan listeden erişim düzeyini seçin:
  • “Sadece görüntüleme:” Kullanıcı sadece sayacınızla ilgili ayarları ve istatistikleri görüntüleyebilir fakat rapor oluştururken segmentler ve raporun kendisini kaydedemez ve bunu favorilere ekleyemez.
  • “Tam düzenleme yetkisini veren erişim:” Kullanıcı sayacı silme hariç olmak kaydıyla sayaçla ilgili her türlü işlemler yapabilir.
 3. Önce Ekle ve ardından Kaydet butonlarına tıklayın.

İstatistiklere misafir erişimi sağlamak için kullanıcının Yandex'te kayıtlı ve Yandex'e kullanıcı girişi yapmış olması gerekir.

İstatistikleri İnternet'teki tüm kullanıcıların erişimine açmak için Halka açık istatistikler bölümünde butonu Açık durumuna getirin. Böylelikle bu sayacın istatistiklerine erişilebileceği URL alanı görüntülenir.

Sitenize Yandex.Metrica bilgi sağlayıcısı yüklendiyse bilgi sağlayıcıya tıklayarak genel istatistiklere erişim alınabilir.

Genel erişim istatistiklerini görüntüleyen bir kullanıcı aşağıdaki verileri görmez:

Temsilci girişi

Temsilci sistemi, Yandex.Metrica sayaçlarının birkaç farklı kullanıcı hesabından ortak ve eşit haklara sahip olacak şekilde yönetilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Yandex.Metrica hesabının sahibi, Yandex kullanıcı adı bulunan herhangi bir kullanıcı için kendi hesabına temsilci erişimi de ekleyebilir. Temsilci yetkisi olan bir kullanıcı, misafir sayaçları dahil olmak üzere hesapta bulunan tüm sayaçlar için tam görüntüleme, düzenleme ve kaldırma izinlerine sahip olur.

Yeni temsilci eklemek için Temsilciler bölümündeki Yeni temsilci alanına gerekli kullanıcı adını yazın.

Yeni sayaç oluşturulurken, eklenmiş tüm temsilcilerin bu sayaca erişimine otomatik olarak izin verilir.

Temsilcisinin siz olduğunuz başka bir kullanıcı hesabı altında sayaçları görüntüleme ve düzenleme işlemine geçmek için sayfanın sağ üst köşesindeki Kullanıcı hesabı bağlantısını kullanın.

“Parasallaşma” raporlarına erişim

Uyarı. “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkileri yalnızca Yandex Reklam Ağı arayüzüne bağlı sayaçlar için görüntülenir.
Sayaca erişim sağlayan kullanıcı yetkileri

Tam düzenleme yetkisini veren erişim yetkisine sahip bir kullanıcının “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkisi zaten vardır.

Kullanıcı “Sadece görüntüleme” erişim yetkisine sahipse lütfen gerekli düzenlemeleri yapın:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin. Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Sayaca erişim sağlamayan kullanıcı yetkileri

Kullanıcıya Metrica sayacınıza özel erişim izni verin:

 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 3. Açılan pencerede alanları doldurun.
 4. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin. Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Raporlara erişim yetkisi nasıl iptal edilir?
Kullanıcının Metrica sayacına erişim türünü düzenleyin:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Sadece görüntüleme: Parasallaşma olmadan” erişim türünü seçin.

Sayaca erişimin yenilenmesi

Durumunuzu seçin:

Şifremi unuttum

Şifremi unuttum bağlantısına gidin ve erişimin yeniden kazanılması için sunulan seçeneklerden birini belirtin. Örneğin, kayıt sırasında belirttiğiniz gizli soruyu yanıtlayın.

İlk seferde yeniden erişim elde edilemezse gizli sorunun yanıtının alternatif yazılışlarını deneyin; klavye dilini değiştirin. Ayrıca daha önce hesap ayarlarında belirttiyseniz ek e-posta adresi veya cep telefonuna ücretsiz SMS gibi diğer erişim yenileme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Şifre kurtarma işlemi başarısız olursa Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak sayacınızın başka bir kullanıcı hesabına taşınmasını isteyebilirsiniz.

Kullanıcı adımı unuttum

Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak Yandex.Metrica sayacının kaydedildiği kullanıcı adının size tekrar bildirilmesini isteyebilirsiniz.

 1. Sitenizdeki kodun herhangi bir yerine şu talebinizi yerleştirin: <!-- Metrica kullanıcı adım-->.
 2. Aşağıdaki formu doldurun:

Sayacın başka bir hesaba aktarılması

Sayacı başka bir kullanıcı hesabına aktarmak için uygun durumu seçin:

Sayacın sahibisiniz
 1. Sayacın kayıtlı olduğu kullanıcı adını kullanarak Yandex.Metrica'ya giriş yapın.
 2. Ayarlar bölümünde (Sayaç sekmesinde) Farklı hesaba aktar butonuna tıklayın ve açılan penceredeki talimatları izleyin.

Taşınacak sayaç sayınız 10'un üzerindeyse lütfen aşağıdaki formu doldurun:


Sayacın sahibi değilsiniz
 1. Yandex.Webmaster'da sayacını taşımak istediğiniz siteyi yönetme yetkilerinizi doğrulayın. Bunu yapmak için sayacı taşımak istediğiniz kullanıcı hesabıyla Yandex.Webmaster'a giriş yapın.
 2. Özel bilgi formunu doldurun. Yalnızca Yandex.Webmaster'da onayladığınız siteden istatistik toplayan sayaçlar aktarılabilir.