Sayaca erişim

Misafir girişi

Başka bir Yandex kullanıcısına, istatistiklerinize erişim izni vermek için:

 1. Erişim sekmesinde (Bireysel erişim bloğunda) Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 2. Açılan pencereye erişim yetkisinin verildiği kullanıcının kullanıcı adını girin ve açılan listeden erişim düzeyini seçin:
  • “Sadece görüntüleme:” Kullanıcı sadece sayacınızla ilgili ayarları ve istatistikleri görüntüleyebilirfakat rapor oluştururken segmentler ve raporun kendisini kaydedemez ve bunu favorilere ekleyemez.
  • “Düzenleme” yetkisi: Kullanıcı, sayacı silme hariç, sayaçla ilgili her türlü işlem yapabilir.
 3. Önce Ekle ve ardından Kaydet butonlarına tıklayın.

İstatistiklere misafir erişimi sağlamak için kullanıcının Yandex'te kayıtlı ve Yandex'e kullanıcı girişi yapmış olması gerekir.

Herkese açık erişim

Herhangi bir kullanıcıya istatistik görüntüleme izni vermek için Erişim yetkileri sekmesinde İstatistiklere genel erişim yetkisi seçeneğini etkinleştirin.Böylelikle bu sayacın istatistiklerine erişilebileceği URL alanı görüntülenir.

Sitenize Yandex.Metrica bilgi sağlayıcısı yüklendiyse bilgi sağlayıcıya tıklayarak genel istatistiklere erişim alınabilir.

Genel erişim istatistiklerini görüntüleyen bir kullanıcı aşağıdaki verileri görmez:

Temsilci girişi

Temsilci sistemi, Yandex.Metrica sayaçlarının birkaç farklı kullanıcı hesabından ortak ve eşit haklara sahip olacak şekilde yönetilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Yandex.Metrica hesabının sahibi, Yandex kullanıcı adı bulunan herhangi bir kullanıcı için kendi hesabına temsilci erişim iznini de verebilir.Temsilci yetkisi olan bir kullanıcı, misafir sayaçları dahil olmak üzere hesapta bulunan tüm sayaçlar için tam görüntüleme, düzenleme ve kaldırma izinlerine sahip olur.

Not. Yandex.Connect’teki bir kuruluşla ilişkilendirilen sayaca bu kuruluşun tüm temsilcileri erişemeyebilir.Daha fazla bilgi.
Yeni temsilci eklemek için:
 1. Temsilciler sayfasına gidin.
 2. Yeni temsilci alanına erişim izni vermek istediğiniz gerekli kullanıcı adını yazın.
Not. Yeni sayaç oluşturulurken, eklenmiş tüm temsilcilerin bu sayaca erişimine otomatik olarak izin verilir.

Temsilcisi olduğunuz kullanıcı hesabı altında sayaçları görüntüleyip düzenlemek için sayfanın sağ üst köşesindeki Kullanıcı hesabı bağlantısına tıklayın.

“Parasallaşma” raporlarına erişim

Uyarı. “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkileri yalnızca Yandex Reklam Ağı arayüzüne bağlı sayaçlar için görüntülenir.
Sayaca erişim sağlayan kullanıcı yetkileri

Tam düzenleme yetkisini veren erişim yetkisine sahip bir kullanıcının “Parasallaşma” rapor grubuna erişim yetkisi zaten vardır.

Kullanıcı “Sadece görüntüleme” erişim yetkisine sahipse lütfen gerekli düzenlemeleri yapın:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin.Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Sayaca erişim sağlamayan kullanıcı yetkileri

Kullanıcıya Metrica sayacınıza özel erişim izni verin:

 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. Kullanıcı ekle butonuna tıklayın.
 3. Açılan pencerede alanları doldurun.
 4. “Parasallaşma” rapor grubu için erişim türünü seçin.Kullanıcı böylece raporları görüntüleyebilir ve “Parasallaşma” rapor grubundan diğer raporlara boyutlar ile metrikler ekleyebilir.
Raporlara erişim yetkisi nasıl iptal edilir?
Kullanıcının Metrica sayacına erişim türünü düzenleyin:
 1. Ayarlar → Erişim yetkileri sayfasına gidin.
 2. İstediğiniz kullanıcının karşısındaki simgesine tıklayın.
 3. “Sadece görüntüleme: Parasallaşma olmadan” erişim türünü seçin.

Sayaca erişimin yenilenmesi

Durumunuzu seçin:

Şifremi unuttum

Şifremi unuttum bağlantısına gidin ve erişimin yeniden kazanılması için sunulan seçeneklerden birini belirtin.Örneğin, kayıt sırasında belirttiğiniz gizli soruyu yanıtlayın.

İlk seferde yeniden erişim elde edilemezse gizli sorunun yanıtının alternatif yazılışlarını deneyin; klavye dilini değiştirin.Ayrıca daha önce hesap ayarlarında belirttiyseniz ek e-posta adresi veya cep telefonuna ücretsiz SMS gibi diğer erişim yenileme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Şifre kurtarma işlemi başarısız olursa Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak sayacınızın başka bir kullanıcı hesabına taşınmasını isteyebilirsiniz.

Kullanıcı adımı unuttum

Kullanıcı Destek Servisi'ne başvurarak Yandex.Metrica sayacının kaydedildiği kullanıcı adının size tekrar bildirilmesini isteyebilirsiniz.

 1. Sitenizdeki kodun herhangi bir yerine şu talebinizi yerleştirin: <!-- Metrica kullanıcı adım-->.
 2. Aşağıdaki formu doldurun:

Sayacın başka bir hesaba aktarılması

Sayacı başka bir kullanıcı hesabına aktarmak için uygun durumu seçin:

Sayacın sahibisiniz
 1. Sayacın kayıtlı olduğu kullanıcı adını kullanarak Yandex.Metrica'ya giriş yapın.
 2. Ayarlar bölümünde (Sayaç sekmesinde) Farklı hesaba aktar butonuna tıklayın ve açılan penceredeki talimatları izleyin.

Taşınacak sayaç sayınız 10'un üzerindeyse lütfen aşağıdaki formu doldurun:


Sayacın sahibi değilsiniz
 1. Yandex.Webmaster'da sayacını taşımak istediğiniz siteyi yönetme yetkilerinizi doğrulayın.Bunu yapmak için sayacı taşımak istediğiniz kullanıcı hesabıyla Yandex.Webmaster'a giriş yapın.
 2. Özel bilgi formunu doldurun.Yalnızca Yandex.Webmaster'da onayladığınız siteden istatistik toplayan sayaçlar aktarılabilir.
Sayaç, Yandex.Connect’teki bir kuruluşla ilişkilendirilmiş

Yandex.Connect’teki bir kuruluşla ilişkilendirilen sayaç, Yandex.Metrica arayüzündeki başka bir hesaba geçirilemez.Sayacın sahibini değiştirmek için Yandex.Connect’te sayacı aktarmak istediğiniz hesabı sorumlu olarak atayabilirsiniz.

Yandex.Connect'te sayaca erişim

Uyarı. Bu özellik beta modunda çalışmaktadır.

Yandex.Connect, şirket çalışanlarının ortak çalışmalarını planlamalarına yardımcı olur.Şirketiniz Yandex.Metrica sayacı kullanıyor ve bu sayaca iş gereği birden fazla çalışanın erişmesi gerekiyorsa ilgili erişim yetkilerini Yandex.Connect aracılığıyla yönetebilirsiniz.Böylece ekip arkadaşlarınıza erişim izni verebilir, ekipten ayrılan arkadaşlarınızın izinlerini kaldırabilirsiniz.Bunu yapmak için Metrica sayacını, Yandex.Connect'te oluşturduğunuz kuruma bağlamanız gerekir.

Not. Bir kuruma sınırsız sayıda sayaç bağlanabilirfakat aynı sayaç birden fazla kuruma aynı anda bağlanamaz.
Sayacın Connect'teki kuruma bağlanma koşulları:
 • Sayaç bağlama işlemi sadece sahibi tarafından yapılabilir.
 • Aynı sayaca erişim izni iki veya daha fazla kullanıcıya verildi.
 • Sayacın sahibi Connect'te zaten kayıtlıysa sayacını sadece kendi kurumuna bağlayabilir.
 • Sayaca erişim yetkisi olan kullanıcıların Connect'teki kurumla ilgisi yok veya bu kullanıcılar sayaç sahibinin çalıştığı kurumda çalışır.

Sayacı bağlamak için:

 1. Metrica'daki Ayarlar sayfasında Erişim yetkileri sekmesine girin.
 2. Sağdaki blokta Etkinleştir butonuna tıklayın.
 3. Sayacı kurumunuza bağlayın: Açılan penceredeki talimatları izleyin.
Bağlama işlemi tamamlandıktan sonra:
 • Metrica'dan sorumlu olan kullanıcı sayaç sahibi olur.Eski sayaç sahibi ise sayacı düzenlemeye yetkili kalır.
 • Kurumu sayacı bağlarken oluşturduysanız, kurum yöneticisi ve Connect'te Metrica sorumlusu siz oldunuz demektir.Bu durum, sayaç yönetimi için tam yetki sahibi olduğunuz anlamına gelir.
 • Kişisel erişim yetkileri sadece Yandex.Connect üzerinden yönetilir.Mevcut kullanıcı listesi ve bunların erişim yetkileri Metrica'da görüntülenmeye devam eder.
 • Sayaca genel erişim yetkisini Metrica üzerinden ayarlanabilir.

Sayacın kurumla bağlantısını kestiyseniz, kullanıcılar ve temsilciler bu sayaca yine de erişebilir fakat erişim yetkilerinin yönetimi yalnızca Metrica üzerinden yapılabilir.

Kuruma bağlandıktan sonra temsilci ve kullanıcının sayaca erişim yetkileri

Temsilci Yandex.Metrica üzerinden sadece Connect'teki kuruma bağlı olmayan sayaçları görebilir.

 • Sayaç sahibi temsilcisi, kuruma sayaç düzenleme yetkisiyle eklenir.
 • Misafir erişimi yetkisine sahip temsilci ise kuruma eklenmeyerek sayaca erişim yetkisini kaybeder.Yeniden erişim açmak için Yandex.Connect'te kuruma ekleyin ve sayaca erişimi istediğiniz gibi ayarlayın.

Sayaçların Yandex.Connect’teki bir kuruluşla ilişkilendirilmesi veya buna benzer bir sayaca erişim hakkında sorularınız varsa lütfen aşağıdaki formu doldurun.