Oturum Kaydı

Ayarlar bölümünde Oturum Kaydı sekmesinde şunların ayarını yapabilirsiniz:

Ayardan önce Oturum Kaydı, kaydırma haritası, form analizi seçeneğini Sayaç sekmesinde etkinleştirin.

Oturum Kaydı teknolojisi kullanıcıların, kendi sitelerindeki ziyaretçi davranışını yepyeni bir standartta analiz etmelerine olanak sağlar. Ziyaretçilerin işlemlerini video formatında bire bir kayıttan oynatabilirsiniz ve her bir sayfada neler yaptıklarını, imleci nasıl hareket ettirdiklerini ve bağlantılara nasıl tıkladıklarını öğrenebilirsiniz.

Ziyaretçi davranışının ayrıntılı analizi gezinti, mantık ve kullanılabilirlik sorunlarını ortaya çıkarmaya yardımcı olarak, sonuçta sitenin dönüşüm oranını yükseltir.

Bu teknolojinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi için bkz. Kayıtları nasıl analiz edebilirim.

Çözüm bulmak için soru seçin.

Kayıttaki sayfa içeriği gerçek içerikten farklı olabilir. Sitede CSS sık sık değişiyor olabilir. Bu durumda stil dosyalarının adlarına içeriğin hash'ini ekleyin. Böylece dosyanın içeriği değiştiğinde dosyanın adı değişir: Örneğin, style.390b32d4d49d5e7d.css adı style.0c573d460df87d4de5a4.css olarak değişir. Bu sayede Oturum Kaydı, ziyaret kaydı sırasında site ziyaretçisinin gördüğü stili kullanabilir.

Aşağıdaki adımları izleyin:

  • Tarayıcının
  • Tarayıcılar için olanlar dahil kurulan tüm eklentileri ve uzantıları devre dışı bırakın.
  • Tarayıcının .
  • Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin; ayarlar Metrica sayacı komut dosyasının çalışmasını engelliyor olabilir. Sayacınızın çalışmasını engelleyebilen unsurlardan biri de Adblock Plus uzantısıdır.

Oturum Kaydı'nın çalışmasıyla ilgili başka sorularınız varsa bunları aşağıdaki form üzerinden bize iletin. Burada verilerin yanlış görüntülendiği bir ziyaret örneğini ve tarayıcınızın tam sürümünü belirtin.