Otomatik Yandex.Metrica sayacı

Yandex.Metrica sayaçları listesinde oluşturmadığınız bilinmeyen bir sayaç bulursanız bunun otomatik sayaç olabildiğini bilin. Bu sayaç aşağıdaki durumlarda oluşur:
  • Yandex.Direct kampanyası sahibisiniz veya kampanyaya temsilci erişiminiz var. Sayaç, Yandex.Direct'te oluşturulan Turbo sayfalarda kullanılır.
  • Yandex.Rehber'de kurum sahibisiniz veya kuruma erişim izniniz var. Sayaç, Yandex'te hedef eylemleri ve Yandex.Direct'ten yapılan aramaları izlemek için kullanılır.
Genellikle listede otomatik sayacın adı standart olur. Örneğin:
  • Yandex.Direct Turbo sayfası sayacı: Turbo Pages <rastgele karakter dizisi>.
  • Yandex.Rehber'e bağlı sayaç: <Kurumunuzun adı> - <Yandex.Rehber'de belirtildiyse kurumun adresi>.

Bu tür sayaç düzenlenemez, buna sadece salt görünür modunda erişirsiniz. Diğer kullanıcılara erişim verme kuralları her servis için farklılık gösterir.

Soru-Cevap

Otomatik sayaç listeden silinebilir mi?

Sayacı listeden silmeniz halinde topladığı istatistiklere erişiminizi kaybedersiniz. Erişimi yinelemek için Destek Ekibi'ne başvurmanız gerekir. Bu nedenle sayacı silmemenizi öneririz.

Otomatik sayacı kendi siteme kurabilir miyim?

Bu sayacı düzenleme yetkiniz olmayacağı için siteye eklememenizi öneririz. Bu nedenle istatistikler hatalı toplanacaktır.

Sayacın durumu neden kırmızı görünüyor?

Bu tür sayaçlar için durum uygulanmaz. Bu durum, sayaçları Yandex servislerine yükleme özelliklerinden kaynaklanır. Dolayısıyla sayacın durumunu göz ardı edebilirsiniz.

Sayaç adı değiştirilebilir mi?

Hayır Sayaç adı otomatik oluşturulur.

“Arama yap'ın tıklanması” hedefi nedir?

Bu hedefin yardımıyla Metrica kurumun bilgi kartındaki telefon numarasına ve ayrıca kurum sayacına veri gönderen tüm servislerin mobil sürümlerinde simgesine yapılan tıklamaları izler.

Sayaç ayarlarında hedefler nasıl düzenlenir?

Otomatik sayaç hedefleri düzenlenemez.