• Buradasın

    Şalgam Suyu

    Özetteki ilgi çekici içerikler

    • Şalgam Suyunun Faydaları ve Yapılışı

      Bu video, şalgam suyunun faydalarını ve yapılışını anlatan bir bilgilendirme içeriğidir. Videoda şalgam suyunun hazırlanışı ve özellikleri detaylı olarak anlatılmaktadır. Video, şalgam suyunun kalp ve damar sağlığı, bağırsak problemleri, kolesterol, soğuk algınlığı gibi çeşitli sağlık sorunlarına faydalarını açıklamaktadır. Ayrıca şalgam suyunun yapılış aşamaları, kullanılan malzemeler (mor havuç, şalgam turpu, bulgur mayası) ve Adana'da şalgamın nasıl tüketildiği hakkında bilgiler verilmektedir. Şalgam suyunun diyabet hastaları ve kalp-damar rahatsızlıkları bulunanlar için de uygun olduğu belirtilmektedir.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyu Kuskuslu Makarna Salatası Tarifi

      Bu video, Berat Tatlı Dünya See'nin mutfağından bir yemek tarifi videosu olup, sunucu şalgam suyu kuskuslu makarna salatası yapımını göstermektedir. Videoda şalgam suyu kuskuslu makarna salatasının yapılışı adım adım anlatılmaktadır. Önce şalgam suyu kaynatılıp kuskus makarnası pişirilir, ardından kornişon turşu, taze soğan, mısır ve maydanoz eklenerek karıştırılır. Son olarak salata silikon kalıplar veya desenli bardaklar kullanılarak şekillendirilir. Tarif pratik, görsel olarak şık ve lezzetli bir salata olarak tanıtılmaktadır.

      • youtube.com
    • Pancar ve Şalgam Suyu ile Pratik Yemek Tarifleri

      Bu video, bir yemek tarifi programı olup, sunucu ve "büyük abla" olarak hitap ettiği bir kişi tarafından hazırlanmaktadır. Programda şalgam suyu ve pancar gibi malzemelerin çeşitli yemeklerde nasıl kullanılacağı gösterilmektedir. Videoda öncelikle şalgam suyunun hazırlanması ve soğan turşusunun bakımı anlatılmaktadır. Ardından pancarların çeşitli yemeklerde kullanımı gösterilmektedir: rendelenmiş pancarla salata yapımı, yufka ile pancar böreği hazırlama ve kalan yufkaların yumurta ile pişirilmesi. Ayrıca pancarın tatlılarda da kullanılabileceği, şeker, karanfil ve tarçın ile muhallebi üzerine konulabileceği belirtilmektedir. Video, beş dakikada pratik bir börek hazırlama ile sonlanmaktadır.

      • youtube.com
    • Fermente Sebze Şurası Yapımı

      Bu video, Efendim TV'de yayınlanan bir mutfak programıdır. Programda sunucu ve mutfak uzmanı Berk Balbay yer almaktadır. Berk, fermente sebze şurası yapımını göstermektedir. Videoda şalgam suyu yapımı detaylı olarak anlatılmaktadır. Berk, şalgamın (turbon) nasıl seçileceğini, kırmızı havuçun özellikleri, fermente sürecinde dikkat edilmesi gereken noktaları ve 56 günlük fermantasyon sürecini açıklamaktadır. Ayrıca biber ve sarımsak ekleyerek farklı lezzetler elde etme yöntemleri de gösterilmektedir. Video, fermente sebze şurasının sağlık faydaları ve özellikle çocukların bu içecekleri tüketmesinin önemi hakkında bilgiler içermektedir.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyuyla Bulgur Salatası Tarifi

      Bu video, Fatma'nın dünyasından kanalında yayınlanan bir yemek tarifi videosu. Fatma, izleyicilere şalgam suyuyla bulgur salatası yapımını adım adım gösteriyor. Videoda şalgam suyuyla bulgur salatası yapımı iki ana aşamada anlatılıyor. İlk olarak bulgur, zeytinyağı ve şalgam suyu ile pişiriliyor, ardından dereotu, maydanoz, nar ekşisi, mısır, limon suyu, kornişon turşu ve közlenmiş kapya biber gibi malzemelerle salata hazırlanıyor. Tarif, malzemelerin hazırlanması, doğranması ve karıştırılması aşamalarını detaylı şekilde gösteriyor.

      • youtube.com
    • Evde Şalgam Suyu Yapımı

      Bu video, bir yemek tarifi videosu olup, sunucu mutfağında evde şalgam suyu yapımını göstermektedir. Videoda şalgam suyu yapımının iki farklı yöntemi anlatılmaktadır. İlk yöntemde sadece havuç kullanılarak, ikinci yöntemde ise şalgam turpu eklenerek şalgam suyu hazırlanmaktadır. Her iki yöntemde de kaya tuzu, bulgur ve su kullanılmaktadır. Sunucu, şalgam suyunun sağlıklı ve doğal olduğunu, evde yapmanın hazır ürünlerden daha iyi olduğunu vurgulamaktadır. Ayrıca, şalgam suyunun mayalanma süreci ve tüketim önerileri de paylaşılmaktadır.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyu ile Renkli Kısır Tarifi

      Bu video, Melek Selin'in sunduğu bir yemek tarifi videosu. Melek, şalgam suyu ile renkli kızlarla hazırladığı kısır tarifini paylaşıyor. Videoda şalgam suyu ile renkli kızlarla yapılan kısır yapımı adım adım gösteriliyor. Önce bulgur şalgam suyunda ıslatılıyor, ardından limon suyu, zeytinyağı, nar ekşisi, tuz, karabiber, kimyon ve pul biber ekleniyor. Son olarak marul, yeşil soğan, maydanoz ve kuru soğan gibi yeşillikler ekleniyor. Tarif, hazır şalgam suyu ile de yapılabileceğini belirtiyor ve değişik bir lezzet arayanlar için tavsiye ediliyor.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyundaki Alkol ve Fıkhi Yorumu

      Bu video, bir din adamının şalgam suyundaki alkol miktarı ve bunun fıkhi yorumu hakkında verdiği bir ders formatındadır.. Videoda, şalgam suyunda 20 promil alkol çıkabileceği haberine dair fıkhi bir değerlendirme sunulmaktadır. Konuşmacı, alkolün dışarıdan katılması ve fermante yoluyla oluşması iki farklı durumu ele alarak, fermante yoluyla oluşan alkolün normal bir insan tarafından tüketilebilecek son nihai miktara kadar içildiğinde sarhoşluk vermediği için fıkhi anlamda caiz olduğunu açıklamaktadır. Ayrıca, şalgam suyundaki alkol miktarının (2 gram) normal bir insanın sarhoşluk için gerekli olan 30 gram alkolün çok altında olduğu ve bu nedenle şalgam suyunun içilmesinin fıkhi bir mahsul gerektirmeyeceği belirtilmektedir.

      • youtube.com
    • Evde Şalgam Suyu Yapımı

      Bu video, "Mütevazı Lezzetler" mutfağından bir yemek tarifi videosu olup, sunucu şalgam suyu yapımını adım adım göstermektedir. Videoda şalgam kullanmadan evde şalgam suyu yapımı anlatılmaktadır. Önce malzemeler (mor havuç, pancar, acı biber, bulgur, limon tuzu, nohut, bayat ekmek içi, sarımsak, kaya tuzu ve soğuk su) tanıtılıyor, ardından mayalanma işlemi için ekmek, nohut ve bulgur karışımı hazırlanıyor. Daha sonra havuç, pancar, sarımsak ve tuz eklenerek karışım kavanozda 10-15 gün bekletiliyor. Son olarak fermentasyon işlemi tamamlanan şalgam suyu servis ediliyor.

      • youtube.com
    • Adana Şalgam Makarna Salatası ve Kebap Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi programı olup, sunucu ve Asois adlı bir yardımcısı (hocam) tarafından sunulmaktadır. Videoda iki ana yemek tarifi gösterilmektedir: şalgam suyu ile pişirilen makarna salatası ve özel bir kebap tarifi. İlk olarak şalgam suyu ve sarımsak ile makarna pişirme aşamaları gösterilir, ardından makarna salatası için yeşil soğan, roka, şalgam, karabiber ve zeytinyağı eklenir. İkinci yemek olarak, Adana kebap esinleyen kıyma, biber ve sarımsak karışımı ile ahşap şişler hazırlanır ve özel bir teknikle pişirilir. Sunucu, makarna pişirme teknikleri, lezzet farkı ve glisemik indeks hakkında bilgiler de paylaşmakta, ayrıca kebap için icat ettiği özel pişirme tekniğiyle köz üzerinde yapılmış kebaba en yakın sonuç verdiğini belirtmektedir. Video, hazırlanan yemeklerin tadılmasıyla sona ermektedir.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyunun Faydaları ve Zararları

      Bu video, şalgam suyunun sağlık faydalarını ve olası zararlarını anlatan bilgilendirici bir içeriktir. Video, şalgam suyunun vitamin ve mineral açısından zengin olduğunu, iştah açıcı, sindirim sistemini destekleyici, kemik ve diş sağlığını koruyan, afrodizyak, kalp ve damar hastalıklarından koruyucu, göz sağlığı için faydalı, toksin atma, kolesterol seviyesini düşürme ve stresle mücadele etme gibi çeşitli sağlık faydalarını detaylı şekilde anlatmaktadır. Ayrıca şalgam suyunun romatizma, mafsal şişlikleri, böbrek taşı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği belirtilmektedir. Video, şalgam suyunun fazla tüketilmesinin tansiyon hastaları, tiroid, mide ve bağırsak hastaları için zararlı olabileceğini ve gastriti olanların dikkatli tüketmesi gerektiğini vurgulayarak sona ermektedir.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyu ve Pancar Suyu Ayran Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi formatında olup, iki kişi arasında geçen bir diyalog içermektedir. Konuşmacılardan biri "hocam" olarak hitap edilmektedir. Videoda şalgam suyu ve pancar suyu kullanılarak ayran yapımı gösterilmektedir. Tarif, şalgam, pancar ve yoğurt kullanılarak hazırlanmakta, tuz kullanılmadan doğal lezzetlerle sunulmaktadır. Hazırlanan içecek, ayran tadında olup, içine nane yaprağı eklenerek servis edilmektedir. Video, hazırlanan içeceğin tadımı ve lezzet değerlendirmesiyle sonlanmaktadır.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyu Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi videosu olup, sunucu kendi kendine özgü şalgam suyu tarifini paylaşıyor. Videoda şalgam suyu yapımının tüm aşamaları gösteriliyor. Sunucu, orijinal şalgam suyunun kırmızı pancar içermediğini ancak koruyuculuğunu artırmak için kırmızı pancar kullandığını belirtiyor. Tarif için kırmızı havuç, şalgam turpu, kırmızı pancar, ince bulgur, temiz içme suyu ve kaya tuzu kullanılıyor. Ayrıca şalgam suyunun mayalanma süreci, süzülmesi ve saklanması hakkında bilgiler veriliyor. Video sonunda, şalgam suyu ve bulgur salatası karışımı ile bir yemek önerisi sunuluyor.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyunun Faydaları ve Zararları

      Bu video, şalgam suyunun özellikleri ve sağlık faydalarını anlatan bilgilendirici bir içeriktir.. Video, şalgamın turpgiller ailesine ait bir bitki olduğunu ve su ile siyah havuç ile bir araya gelerek şalgam suyu oluştuğunu açıklayarak başlar. Ardından şalgam suyunun sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kemik sağlığı, akciğer sağlığı, kilo kontrolü, göz ve cilt sağlığı, iltihap azaltma, kan şekeri dengesi, beyin sağlığı ve kas-kemik sağlığı gibi çeşitli sağlık alanlarındaki faydalarını detaylı şekilde anlatır. Son bölümde ise şalgam suyunun yüksek sodyum içeriği nedeniyle tansiyon hastaları ve mide rahatsızlıklarına sahip kişiler için olası zararları ele alınır.

      • youtube.com
    • Nermin'in Enfes Mutfağı: Hamur Tarifleri

      Bu video, Kanal 7'de yayınlanan "Nermin'in Enfes Mutfağı" adlı yemek programının bir bölümüdür. Programı Nermin Öztürk sunarken, Serpil adında bir yardımcı ve diğer katılımcılar da yer almaktadır. Videoda Nermin, aynı hamurdan yapılan üç farklı lezzet tarifi sunmaktadır: çikolatalı çörek, bol malzemeli mini pizza ve haşhaşlı poğaça. Ayrıca utangaç mantı tarifi de gösterilmektedir. Program boyunca hamur hazırlama aşamaları, malzemelerin eklenmesi ve yemeklerin pişirilmesi detaylı olarak anlatılmaktadır. Programın 232. bölümü olduğu belirtilmekte ve bir sonraki programda programın birinci yıldönümünün kutlanacağı duyurulmaktadır. Videoda ayrıca şalgam suyu ile pişirilen utangaç mantının yapılışı ve mantının doğru pişirme teknikleri de paylaşılmaktadır.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyu ile Kuskus Salatası Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi anlatımıdır. Anlatıcı, şalgam suyu kullanarak kuskus salatası yapımını adım adım göstermektedir. Videoda şalgam suyu ile kuskus salatası yapımı detaylı olarak anlatılmaktadır. Önce şalgam suyu ve kuskus pişirilip soğutulur, ardından mısır, kornişon turşu ve maydanoz eklenerek zeytinyağı, limon ve tuz ile karıştırılır. Son olarak salata kaseye dökülüp ters çevrilerek servis edilir. Anlatıcı, salatanın renginin mor olduğunu ve Adana'dan gelen şalgamın acılı olmadığını belirtmektedir.

      • youtube.com
    • Şalgam Suyunun Faydaları ve Zararları

      Bu video, şalgam suyunun özellikleri ve sağlık etkileri hakkında bilgi veren eğitici bir içeriktir. Video, şalgamın turpgiller ailesine ait bir bitki olduğunu ve su ile siyah havuç ile bir araya gelerek şalgam suyu oluştuğunu açıklayarak başlar. Ardından şalgam suyunun sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kemik sağlığı, akciğer sağlığı, kilo kontrolü, göz ve cilt sağlığı, iltihap azaltma ve antioksidan özellikleri gibi çeşitli faydalarını detaylı şekilde anlatır. Son bölümde ise şalgam suyunun yüksek sodyum içeriği nedeniyle tansiyon hastaları ve mide rahatsızlıklarına sahip kişiler için olası zararları ele alınır.

      • youtube.com
    • Orkun'un Hayalindeki Özel Yemek Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi formatında olup, sunucu Orkun'un sevdiği yemekleri (makarna, hamburger, ciğer) bir araya getirerek özel bir yemek tarifi hazırlamaktadır. Videoda Orkun, Merve ve Burak adlı kişiler yer almaktadır. Videoda öncelikle Orkun'un yemek tercihleri hakkında konuşulur, ardından sunucu hamburger köftesi ve makarna sosu hazırlama aşamalarını detaylı olarak gösterir. Tarif, tek çekim kıyma kullanılarak hamburger köftesi yapımı, peynir sosu hazırlama ve şalgam suyu ile makarna pişirme aşamalarını içermektedir. İkinci bölümde ise Refika'nın hazırladığı özel köfte ve makarna yemeği inceleniyor. Videoda ayrıca Refika'nın hazırladığı revani ve şalgam makarnası da gösterilmekte, sunucu yemekleri tadarak beğendiklerini ve özellikle köfte hakkında olumlu yorumlar yapmaktadır.

      • youtube.com
    • Elma Tatlısı Tarifi

      Bu video, bir yemek tarifi videosu olup, sunucu mutfağında elma tatlısı yapımını adım adım göstermektedir. Videoda şalgam suyu kullanarak renkli ve gösterişli bir elma tatlısı tarifi anlatılmaktadır. Önce sert kırmızı elmaların kabuklarının soyulması, çekirdeklerinin çıkarılması ve şalgam suyuyla pişirilmesi gösterilir. Ardından pişen elmaların soğutulması, ceviz içi doldurulması ve pudingle ile süslenmesi anlatılır. Sunucu, tatlıyı yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları ve alternatif malzemeleri de paylaşmaktadır.

      • youtube.com
  • Yazeka sinir ağı makaleleri veya videoları özetliyor