Yeni gösterim pozisyonları ve reklamlarda görseller

Bu hafta Yandex.Direct'e yeni reklam gösterim pozisyonları eklenecek. Sadece Arama'da değil, Yandex'in Mail, Haritalar ve Hava durumu servislerinde de reklam gösterilecek. Bu sayede daha çok hedef kitleyi kapsayabilir ve diğer ilgili kullanıcıları sitenize getirebilirsiniz.

Yeni alanlarda reklamlar, ziyaretçi kitlesinin ilgi alanlarına göre gösterilecektir. Örneğin evcil hayvanlar için mamasının reklamını Direct'te yapıyorsanız yakın zamanda benzer şeyleri Yandex'te aratan veya evcil hayvanlar hakkında siteleri ziyaret eden kullanıcılar tarafından reklamınız görüntülenebilir.

Haritalar'da, Mail'de ve Hava durumu'nda reklamlarınızı görsellerle birlikte yayınlayabilirsiniz.

Reklamlarınız şu şekilde görünecektir:

Görselleri hemen ekleyebilirsiniz: doğrudan Yandex.Direct'inarayüzünde veya xls dosyası ya da API aracılığıyla görselleri yükleyebilirsiniz. Direct'in Profesyonel arayüzünü kullanan müşteriler reklamlara görsel ekleme özelliğini kullanabilir.

Diğer reklam materyalleri gibi görsellerin de moderasyondan geçmeleri gerekmektedir. Temel koşul: görsellerin reklam metnine ve geçiş sayfasına uygun olmasıyla birlikte iyi kalitede ve net olmaları gerekmektedir. Görsel içeren reklamlarınızın moderasyonu başarıyla geçmeleri içinkoşullar listesini incelemenizi öneririz.

Sorularınız varsa Yandex'teki yöneticinize veya Destek Ekibi'ne başvurun.