Ücretli Abonelik Uyarıları

Telefon numaranızı fark etmeden ücretli bir servisin abonesi yapmanız çok kolay, sadece sitedeki bir butona tıklamanız yeterli. Siz ücretli bir abonelik butonunu tıklamak üzereyken Klasik Yandex Browser size bir uyarı mesajı gösterir. Böylelikle bu tür servislere her zaman bilerek ve isteyerek abone olursunuz.

Ücretli Abonelikler Nedir?

Kullanıcı ücretli aboneliği içeren sayfaya masaüstü bilgisayarlarından geçtiğinde bu tür servisin paralı olduğunu anlaması genellikle daha da güç olabilir: Küçük karakterlerle yazılan açıklamaları büyük monitörden farketmek ne kadar zor olduğunu hepimiz biliriz.

Yandex verilerine göre kullanıcıların %20'si kadar ücretli abonelikleri içeren sayfalara masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan geçerler. Çoğu zaman WiFi yönlendiricileriyle birlikte kullanılan 3G modemlerinin yaygınlığı bu durumun bir nedeni sayılır. Ayrıca bilgisayarlarda veya mobil cihazlarda kurulu kötü amaçlı uzantılar da kullanıcıları bu tür abonelik bağlantılarını içeren sayfalara yönlendirebilir.

Ücretli Abonelik Uyarıları

Mobil telefon operatörünun ücretli abonelik içeren sayfasına geçtiğinizde Yandex Browser size bu konuda bir uyarı mesajı gösterir. Abonelik ücreti ödemek istemediğiniz sürece Ödeme işlemine geç butonuna kesinlikle tıklamamanızı öneririz.

Korumanın Devre Dışı Bırakılması

Uyarı. Ücretli abonelik uyarılarını devre dışı bırakmak için Klasik Yandex Browser'ınızdaki site ve yazılım güvenlik kontrolünü tamamıyla kapatmanız gerekir. Bunu kesinlikle yapmamanızı öneririz.

Kötü amaçlı yazılım kontrolünü devre dışı bırakmak için:

  1. Şu yolu takip edin:   → Ayarlar.
  2. Ayarlar sayfasının alt kısmında Gelişmiş ayarları göster butonuna tıklayın.
  3. Kişisel bilgiler bloğunda Kötü amaçlı sitelere ve yazılımlara karşı korumayı etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakın.
  4. Yapılan değişikliklerin geçerlilik kazanması için tarayıcıyı yeniden başlatın.