Gizli mod

Gizli mod nedir?

Gizli mod, sorgularınızı ve ziyaretlerinizi gizli tutmanızı sağlayan özel bir moddur. Gizli modda Yandex.Browser girilen şifreleri, otomatik doldurma verilerini, arama sorgularını, geçmiş kayıtlarını veya ziyaret edilen sayfaların adreslerini kaydetmez. Aynı zamanda ayarlardaki tüm değişiklikler, indirilen dosyalar ve oluşturulan favoriler kaydedilir.

Uyarı. Gizli mod sizi görünmez yapmaz. Örneğin sosyal ağa giriş yaparsanız girişiniz fark edilecektir. Ayrıca bu mod bilgisayar virüslerden korumaz.

Gizli moda geçme ve gizli moddan çıkma

Gizli moda geçmek için  → Gizli mod veya içerik menüsünde Bağlantıyı gizli pencerede aç komutunu seçin.

 simgesi ve başlığındaki gri çizgiyle işaretli olan yeni pencere açılır.

Gizli moddan çıkmak için pencereyi kapatmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra Yandex.Browser, bu pencerede çalışırken oluşturulan tüm çerez dosyalarını siler.

Gizli modda uzantılar

Varsayılan olarak Gizli modda uzantılar devre dışıdır. Uzantılardan bazılarını manuel olarak etkinleştirebilirsiniz. Gizli modda uzantının kullanılmasına izin vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Şu yolu takip edin:  → Uzantılar.
  2. Simgesinin gösterilmesini istediğiniz uzantının açıklamasında Ayrıntılı bilgi bağlantısına tıklayın.
  3. Gizli modda izin ver seçeneğini işaretleyin.
Uyarı. Uzantının Gizli modda izin ver seçeneğinin bulunmaması "Gizli mod"da çalışmadığı anlamına gelir.

Gizli modda Turbo modu açık mı?

Yükleme hızı 128 Kb/sn.'nin altına indiğinde Turbo modu varsayılan olarak otomatik etkinleşir. Bununla birlikte Turbo  simgesi görüntülenir. Hız 512 Kb/sn.'nin üstüne çıktığında Turbo modu kapanır ve simge kaybolur.