İyi seyirler! Yandex.Direct video eklentileri açık beta sürümüyle karşınızda

Yandex.Direct video eklentisinin tamamladığımız kapalı beta testlerinin ardından, dileyen herkesin deneyimlemesi amacıyla eklentiyi kullanıma açıyoruz.

Yeni format, Yandex.Direct'in ve standart video reklamlarının en iyi yönlerini bir araya getiriyor. Etkili, hızlı, esnek ve tıklama başına ödenen reklamlar bu yeni formatta hizmetinizde.

Yeni formatta şu yenilikler var:

Çok sayıda kreatif

Kullanıcı istekleri doğrultusunda, çok sayıda klip ve bunlarla reklam oluşturabilme özelliğini Direct'e ekledik. Müşterileriniz sunduğunuz avantaj ve teklifleri artık sadece okumakla kalmayacak bunları eklediğiniz videoda görebilecek.

Bununla birlikte, kendi video reklamlarınızı hazırlarken herhangi bir çekim ya da montajla uğraşmak zorunda da değilsiniz. Dilerseniz video arşivimizden hazır bir fon seçebilirsiniz. Arşivimizde 1000 adet video klip bulunuyor. Yeni formatla birlikte 600 adet daha klip eklediğimiz arşivimizdeki özenle seçilmiş, farklı temalara sahip bu videolara yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Video arşivinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Yandex.Direct'teki tüm diğer reklamlarda olduğu gibi, burada da sadece tıklama başına ücretlendirme yapılıyor.

Kolay video ekleme

Deneme için uygun metin ve görsel içerikli bir reklam seçin (sadece bu tip reklamlara video eklenebilir). Sistem otomatik olarak buna bir video klip seçer. Başlık, metin, site bağlantınız ve geçiş butonu reklamınızdan otomatik olarak eklenir. Birkaç kampanya ve reklam oluşturmak ya da düzenlemek için ise toplu kampanya yönetim araçları kullanılabilir.

Reklamın daha etkili olması için ücretsiz müzik arşivimizden reklamınıza ses dosyası ekleyebilirsiniz.

Kreatif Sihirbazı'nda tam ihtiyacınıza göre farklı şablonlar bulabilirsiniz.

Kullanıcıyı çevrimiçi alışverişe, promosyon bilgilerine ya da başvuru formuna yönlendiren butonlar ekleyerek kullanıcının reklamınızla etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kreatif Sihirbazı'nda ayrıca Yaş Sınırı, Uyarılar ve Hukuki Bilgiler ekleyebilir, butonların metnini ve rengini düzenleyebilir ve ses yönetimini ayarlayabilirsiniz.

Arşivden seçilen ücretsiz videolar tüm reklam verenlere açık olmakla birlikte, kullandığınız bir kreatif 30 gün boyunca aynı kullanıcıya tekrar gösterilmez.

Böylece, aynı kreatif farklı kampanyalar için kullanılabilir. Bu özellik, reklamınız örneğin hukuki bilgiler içeriyorsa ya da reklamınıza çok uygun bir videoyu mutlaka kullanmak istiyorsanız son derece faydalıdır.

Reklamınız hazır! Nasıl göründüğünü kontrol etmek için üzerine tıklayın, başlasın!

Yüksek tıklanma oranı

Anahtar sözcük gruplarına, hedef kitle seçim koşullarına ve davranışsal hedeflemeye göre videolu reklam gösterimi yapılabilir. Arka plan teması gösterimleri etkilemez.

Bu tür reklamlar, video reklam ağına dahil sitelere yerleştirilir. Video klipleriniz, videoların içerisinde multiroll yöntemiyle (örneğin, film fragmanlarında ve In-page formatında) ya da sadece metin içeren Yandex video reklam ağına dahil sitelerde oynatılır, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda izlenebilir.

Özellik henüz yeni olduğundan hem gösterim sayısı hem de reklam trafiği açısından bu yeni özellikten faydalanmanın şimdi tam zamanı...

Yeni videolu reklamların etkinliğini Rapor Sihirbazı ile değerlendirebilirsiniz. Kampanya istatistiklerinde, video reklamı izleyenlerin diğer reklam izleyicilerinden nasıl farklılaştığını görebilirsiniz.

Testlerimize göre yeni formatın CTR oranı Yandex.Direct'teki alışılmış reklamların CTR oranından daha yüksek. Kullanıcılar videolu reklamlara hem daha sık tıklıyor hem de formları daha fazla dolduruyorlar. Video eklentileri kullanıldığında CPA oranında da ortalama %10-12 düşüş yaşandığını gözlemledik.

Öneri: Reklamlardan daha iyi sonuç alabilmek için tematik klipler seçin ve farklı videolarla A/B testleri oluşturun. Moderasyonu daha hızlı geçmek için yasal bilgileri eklemeyi unutmayın.

Video eklentilerini kampanyaların tümünde birden ya da her birinde tek tek etkinleştirebilir, dilediğinizde iptal edebilirsiniz.

Video eklentilerini API ve XLS dosyalarıyla yönetebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Yardım bölümüne başvurun.

Videolu reklamlarla denemelerinizin başarılı geçmesini umuyoruz. Soru ve önerileriniz için Direct Destek Ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.