Video eklentileri için Kreatif Sihirbazı

Kreatif Sihirbazı, hazır şablonlarla kendi başınıza ilgi çekici video eklentileri oluşturmanıza yardımcı olur. Sınırsız sayıda ücretsiz kreatif oluşturabilirsiniz; bunun için özel bir bilgi ya da tecrübe gerekmez. Profesyonel bir tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakikada video eklentisi oluşturabilirsiniz. Video eklentilerinin oluşturulması için reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır.

Kendi videonuzdan kreatif kullanma

Video eklentisi oluşturmak için kendi çektiğiniz videoyu kullanabilirsiniz. Video çekmek için profesyonel bir yönetmen ve kameramana ya da stüdyo kiralamanıza gerek yok: İyi bir kameraya sahip akıllı telefonla istediğiniz videoyu kendiniz çekebilir, çevrimiçi video arşivinden uygun olanı satın alabilir ya da ürünlerinizin fotoğraflarıyla bir animasyon hazırlayabilirsiniz.
Video için teknik şartlar:
Format MP4, WebM, MOV, QT, FLV, AVI
Boyut maksimum 100 MB
Süre 15 ile 60 sn. arasında

Maksimum 60 saniye uzunluğunda bir video yükleyebilirsiniz, ancak yalnızca ilk 15 saniyesi gösterilecektir.

Görüntü oranı 16:9
Minimum çözünürlük 640 x 360 piksel
Kare sıklığı 20-30 kare/sn.
Video çözücüler H.264, VP6F, VP8, Theora
Video kanalı sayısı 1
Minimum kalite 44 kHz, 16 Kbit/sn, stereo
Ses çözücüler AAC, MP3, Vorbis
Ses kanalı sayısı maksimum 1

Videoyu yüklemek için Kreatif Sihirbazı'na girin. Bunu yapmak için Eklentiler menüsüne girip Video → Ekle → Şablona göre oluştur yolunu takip edin. Buradan şablonu seçin. Kişisel videolar için alt yazı görünümünde mümkün olduğunca az metin içeren bir şablon kullanmanızı öneririz.

Kreatif oluşturma penceresinde videonuzu bilgisayardan veya özel bir bağlantıya tıklayarak yükleyin. Ses, yüklenen video içerisinden otomatik olarak eklenir.

Videonun işlenmesi için birkaç dakika bekleyin. Yükleme esnasında hata oluşursa video yüklenmez ve hata mesajı gösterilir. Olası hatalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Metin ve buton için renk belirleyin. Yasal bilgiler bloğuna gerekli bilgileri girin. Yandex kuralları ve mevzuatı uyarınca, kreatifte tüm gerekli bilgilerin yer alması gerekir.

Kreatifle çalışmanızı tamamladıktan sonra Oluştur butonuna tıklayın. Kreatif reklama eklenir.

Arşiv videosunu içeren kreatif

Video eklentisini eklerken veya düzenlerken Eklentiler bloğunda Video → Ekle → Şablona göre oluştur seçeneğine tıklayın. Açılan kreatif oluşturma penceresinde şablonu seçin. Ardından, kreatif oluşturma penceresine geçmiş olursunuz.

Pencerenin sağında arşivden arka plan videosunu ve ses kaydını seçin.

Metin ve buton için renk belirleyin. Yasal bilgiler bloğuna gerekli bilgileri girin. Yandex kuralları ve mevzuatı uyarınca, kreatifte tüm gerekli bilgilerin yer alması gerekir.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir.

Kreatifle çalışmanızı tamamladıktan sonra Oluştur butonuna tıklayın. Kreatif reklama eklenir.

Reklama sadece bir kreatif eklenebilir.

Video eklentisinin kimlik belirleyicisini (ID'sini) öğrenme

Reklam grubu düzenleme sayfasında Eklentiler bloğuna girip Video → Ekle → Daha önce eklenenlerden seç yolunu takip edin. Kreatif Sihirbazı penceresinde imleci kreatifin üzerine getirin, butonuna tıklayın ve menüdeki Parametreler öğesini seçin.