Video eklentileri için Kreatif Sihirbazı

Kreatif Sihirbazı sayesinde hazır şablonlar kullanarak ilgi çekici video eklentilerini kendiniz oluşturabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak, istediğiniz sayıda kreatif oluşturabilirsiniz.

Görselleri oluşturabilmek için herhangi bir özel bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok: Profesyonel bir tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakikada video eklentisi oluşturabilirsiniz. Video eklentilerinin oluşturulması için reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır.

Sihirbaz'da kreatif nasıl oluşturulur?

Video eklentisini eklerken veya düzenlerken Eklentiler bloğunda Video → Ekle → Şablona göre oluştur seçeneğine tıklayın. Kreatif Sihirbazı'nda açılan pencerede şablonlardan birini seçin. Ardından kreatif oluşturma penceresine geçmiş olacaksınız.

Pencerenin sağ kısmında arka plan videosunu ve arşivden ses kaydını seçin. Kendi videonuzu kullanmak istiyorsanız bilgisayarınızdan veya bağlantıdan yükleyebilirsiniz. Ses kaydı, yüklenen videodan otomatik olarak eklenir.

Video için koşullar
Format MP4, WebM, MOV, QT, FLV, AVI
Boyut maksimum 50 MB
Süre 14,5 ile 15,5 sn. arasında
Görüntü oranı 16:9
Minimum çözünürlük 640×240 piksel
Kare sıklığı 20-30 kare/sn.
Video çözücüler H.264, VP6F, VP8, Theora
Video kanalı sayısı 1
Minimum kalite 44 kHz, 16 Kbit/sn, stereo
Ses çözücüler AAC, MP3, Vorbis
Ses kanalı sayısı maksimum 1

Videonun işlenmesi birkaç dakika sürecektir. Bu sırada sihirbazın diğer ayarlarını yapabilirsiniz. Video dosyası yüklendiğinde hata tespit edilirse dosya yüklenmez ve hata bildirimi gösterilir. Olası hatalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Metin ve buton için renk belirleyin. Yaş sınırı, Uyarı ve Hukuki bilgiler alanlarında gerekli bilgileri belirtin. Lütfen dikkat! Mevcut yasalara ve Yandex kurallarına göre gerekli olan tüm bilgiler kreatifte yer almalıdır.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir.

Kreatifle çalışmanızı bitirdikten sonra Oluştur butonuna tıklayın. Kreatif reklama eklenir. Reklama sadece bir kreatif eklenebilir.

Arşivden kreatif ekleme

Oluşturulan kreatifleri diğer reklamlarda da kullanabilirsiniz. Bunun için Video bloğunda Ekle → Daha önce eklenenlerden seç öğelerine tıklayıp gerekli kreatifi seçin.