Video eklentileri için Kreatif Sihirbazı

Kreatif Sihirbazı, hazır şablonlarla kendi başınıza ilgi çekici video eklentileri oluşturmanıza yardımcı olur. Sınırsız sayıda ücretsiz kreatif oluşturabilirsiniz; bunun için özel bir bilgi ya da tecrübe gerekmez. Profesyonel bir tasarımcının yardımına ihtiyaç duymadan sadece birkaç dakikada video eklentisi oluşturabilirsiniz. Video eklentilerinin oluşturulması için reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır.

Kendi videonuzdan kreatif kullanma

Video eklentisi oluşturmak için kendi çektiğiniz videoyu kullanabilirsiniz. Video çekmek için profesyonel bir yönetmen ve kameramana ya da stüdyo kiralamanıza gerek yok: İyi kameraya sahip bir akıllı telefonla istediğiniz sahneyi kendiniz çekebilir ya da ürünlerinizin fotoğraflarıyla Video Sihirbazı'nda bir sunum hazırlayabilirsiniz.
Video için teknik şartlar:
Format MP4, WebM, MOV, QT, FLV, AVI
Boyut maksimum 100 MB
Süre 5 ilâ 60 sn. arasında
Görüntü oranı 3 : 1; 2 : 1; 1,9 : 1; 16 : 9; 4 : 3; 1.91 : 1; 1 : 1; 3 : 4; 4 : 5; 9 : 16; 1 : 2; 1 : 3
Minimum çözünürlük 360p
Önerilen çözünürlük 1080p
Kare sıklığı 20 kare/sn'den itibaren
Video çözücüler H.264, VP6F, VP8, Theora
Video kanalı sayısı 1
Minimum kalite 44 kHz, 16 Kbit/sn, stereo
Ses çözücüler AAC, MP3, Vorbis
Ses izi sayısı maksimum 1
Dosya codec'i avc1, F4V, isom, M4A, M4V, mmp4, mp41, mp42, qt
Kapak Yok
Not. Video Sihirbazı'nda oluşturulan videolar yukarıdaki tüm şartları yerine getirir.

Videoyu yüklemek için Kreatif Sihirbazı'na girin. Bunu yapmak için reklam ayarları sayfasında Görseller ve videolar bloğuna gidip + simgesine tıklayın. Buradan şablon seçin veya yeni şablon oluşturun. Kişisel videolar için alt yazı görünümünde mümkün olduğunca az metin içeren bir şablon kullanmanızı öneririz.

Kreatif oluşturma penceresinde kendi videonuzu bilgisayardan, bir web bağlantısından veya Video Sihirbazı'nda oluşturulanlardan video seçip yükleyin. Ses, yüklenen video içerisinden otomatik olarak eklenir.

Videonun işlenmesi için birkaç dakika bekleyin. Yükleme esnasında hata oluşursa video yüklenmez ve hata mesajı gösterilir. Olası hatalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Metin ve buton için renk belirleyin. Yasal bilgiler bloğuna gerekli bilgileri girin. Yandex kuralları ve mevzuatı uyarınca, kreatifte tüm gerekli bilgilerin yer alması gerekir.

Kreatifle çalışmanızı tamamladıktan sonra Oluştur butonuna tıklayın. Kreatif reklama eklenir.

Arşiv videosunu içeren kreatif

Reklam eklerken veya düzenlerken Görseller ve videolar bloğunda + simgesine tıklayın. Kreatif Sihirbazı penceresi açılır. Burada bir şablon seçin veya yeni şablon oluşturun. Ardından, kreatif oluşturma penceresine geçmiş olursunuz.

Pencerenin sağında arşivden arka plan videosunu ve ses kaydını seçin.

Metin ve buton için renk belirleyin. Yasal bilgiler bloğuna gerekli bilgileri girin. Yandex kuralları ve mevzuatı uyarınca, kreatifte tüm gerekli bilgilerin yer alması gerekir.

Ayarlarda yapılan tüm değişiklikler önizleme alanında hemen gösterilir.

Kreatifle çalışmanızı tamamladıktan sonra Oluştur butonuna tıklayın. Kreatif reklama eklenir.

Reklama sadece bir kreatif eklenebilir.

Video eklentisinin kimlik belirleyicisini (ID'sini) öğrenme

Reklam grubu düzenleme sayfasında Görseller ve videolar bloğuna gidip + simgesine veya bir video eklentisi üzerindeki kalem simgesine tıklayın. Kreatif sihirbazı penceresinde bulunan Kreatiflerim sekmesinde fareyi kreatif üzerine getirip tuşuna tıklayın.