Ek videolar

Ek videolar aracılığıyla sade metin reklamlarınızı videolu reklamlara gönüştürebilirsiniz. Tüm Yandex.Direct reklamlarında olduğu gibi, sadece reklamlara yapılan tıklamalar için ödeme yapılmaktadır.

Tüm metin ve metin grafik reklamlarınız için kısa videolar otomatik yapılacak. Bu videoların yapımı için reklamınızın başlığı, metni ve buna yönlendiren bağlantı ve ayrıca galerimizde hazır bulunan bir arkaplan videosu kullanılacak ve üzerine buton eklenecektir.

Ek videolu reklamlar ağlarda (sitelerde ve akış videolarında) gösterilir.

Video eklentileri ile çalışma

Video eklentileri yeni ve daha önce oluşturulmuş aktif reklamlara otomatik olarak eklenir. Aktif reklamlar için video arşivimizden uygun konuda arkaplan videosu seçilirken yeni reklamlar için ise nötr konuda video seçilir.

Uyarılar ve yaş sınırlamaları video eklentisine otomatik olarak eklenebilir.

Oluşturulan video eklentisini reklam grubu düzenleme sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Eklentiler bloğunda Ekle butonunun yanında ismine tıklayın.

Arkaplan videosunu değiştirmeniz veya kendi videonuzu eklemeniz mümkün değildir. Arkaplan videosunu beğenmediyseniz video eklentisini reklam grubu düzenleme sayfasında silin ve yeniden ekleyin. Video eklentisi nötr konuda yeni arkaplan videosuyla oluşturulur.

Toplu yönetim

Birkaç kampanyaya aynı anda video eklentisini kampanyalar için toplu yönetim araçları yardımıyla ekleyebilirsiniz. “Kampanyalarım” sayfasında istediğiniz kampanya isimlerinin karşısında işaretleme yapın. Bu yapılınca sayfanını alt kısmında yapılabilen eylemlr menüsü etkinleşir. Tüm metin-grafik reklamlarına ekle seçip Uygula butonuna tıklayın.

Video eklentileri birkaç kampanyada istediğiniz anda kapatabilirsiniz. “Kampanyalarım” sayfasında işaretlemeleri yapın, Tüm metin-grafik kampanyalarında sil seçin ve Uygula butonuna tıklayın.

Yeni reklamlarda video eklenti özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız kullanıcı ayarları sayfasında Video eklentiler bloğunda yeni metin-grafik reklamlara otomatik ekle işaretlemeyi kaldırın.

Gösterim istatistikleri

İstatistiği analiz ederek video eklentilerini içeren reklamların etkililiğini değerlendirebilirsiniz. Bunun için Rapor Sihirbazı'nı kullanın.

Örneğin görsel içermeyen, görsel içeren ve video eklentiyi içeren reklamların ne kadar sıklıkla gösterildiğini karşılaştırabilirsiniz. Bunun için Kesitler bloğunda Formatlar öğesini seçin. Sütunlar bloğunda Gösterimler, Tıklamalar, CTR seçin.

Kullanıcıların video eklentinin üzerine tıkladıkları reklamları görmek için Kesitler bloğunda Reklam №, Tıklama yeri seçin. Sütunlar bloğunda Tıklamalar öğesini seçin. Ardından Kampanyalar → Tür → Metin-grafik reklamlar ve Tıklama yeri → buton filtrelerini ekleyin.

Videonun ilk karesi oynatıldığında gösterim, butona tıklandığındaysa tıklama sayılmaktadır.