Video eklentileri

Video eklentileri şu anda beta testindedir.

Video eklentileri aracılığıyla metin reklamlarınızı videolu reklamlara dönüştürebilirsiniz. Tüm Yandex.Direct reklamlarında olduğu gibi, sadece reklamlara yapılan tıklamalar ücretlendirilir.

Metin-grafik reklama kısa (15 saniyeye kadar) video ekleyebilirsiniz. Bu videoda başlık, metin ve reklam bağlantınız kullanılır. Arka plan videosunu ise bilgisayarınızdan yükleyebilir veya video arşivimizden seçebilirsiniz.

Video eklentili reklamlar ağlarda (InPage ve InStream bloklarında) gösterilir. Video eklentisi 3. saniyeden sonra atlanabilir olacaktır.

Video eklentisi nasıl eklenir?

Video eklentileri, "Metin-grafik reklamlar" kampanyalarında sadece metin-grafik reklamlara eklenebilir. Bunun için, reklam düzenleme sayfasında Eklentiler bloğunda Video → Ekle → Şablona göre oluştur üzerine tıklayın ve Kreatif Sihirbazı yardımıyla yeni video eklentisi oluşturun.

Video eklentilerinin oluşturulması için reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır. Reklamınız için arka plan videosunu video arşivimizden seçebilirsiniz. Bir arka plan videosu birkaç reklam veren tarafından aynı anda kullanılabilir. Aynı arka plan videosuna sahip reklam 30 gün içinde aynı kullanıcıya gösterilmez. Reklamınızda kendi arka plan videonuzu da kullanabilirsiniz.

Video eklentilerini içeren reklam kampanyasının strateji ayarlarında, ağlarda gösterimler etkinleştirilmelidir. Anahtar sözcük gruplarına, hedef kitle seçim koşullarına ve davranışsal hedeflemeye göre gösterim yapılabilir. Arka plan videosunun konusu dikkate alınmaz.

Reklam, video eklentisiyle gösterilebildiği gibi video eklentisi olmadan da gösterilebilir. Video eklentisi olmadan yapılan reklam gösterimleri kapatılamaz.

Video eklentisini, XLS/XLSX dosyaları aracılığıyla, çoklu düzenlemede toplu işlemler ile veya Direct Commander'ı kullanılarak aynı anda birkaç reklama ekleyebilirsiniz.

Gösterim istatistikleri

İstatistikleri analiz ederek video eklentilerini içeren reklamların etkililiğini değerlendirebilirsiniz. Bunun için Rapor Sihirbazı'nı kullanın. Örneğin, Formatlar yardımıyla video eklentisine sahip reklamların etkililiğini görsel içerenlerle karşılaştırabilirsiniz.

Video eklentisi bulunan reklamın gösterimi videonun ilk karesi gösterildiğinde, tıklama ise butona tıklandığında sayılır. Kullanıcıların video eklentisine tıkladıkları reklamları görmek için Kesitler bloğunda Reklam №, Tıklama yeri'ni seçin. Sütunlar bloğunda Tıklamalar öğesini seçin. Ardından Kampanyalar → Tür → Metin grafik reklamlar ve Tıklama yeri → buton filtrelerini ekleyin.

Toplu yönetim

Kampanyalar için toplu yönetim araçları yardımıyla video eklentisini birkaç kampanyaya aynı anda ekleyebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz. “Kampanyalarım” sayfasında istediğiniz kampanya isimlerinin karşısında işaretleme yapın. Bu yapılınca sayfanın alt kısmında yapılabilen eylemler menüsü etkinleşir. Video eklentisini düzenle öğesini seçip uygula butonuna tıklayın.