Ek videolar

Şu anda video eklentileri beta testindedir. Video eklentisi oluşturmaya erişim engellendi. Beta testinde yer almak için aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşın veya reklam ajansının hizmetinden yararlanın.

Ek videolar aracılığıyla sade metin reklamlarınızı videolu reklamlara gönüştürebilirsiniz. Tüm Yandex.Direct reklamlarında olduğu gibi, sadece reklamlara yapılan tıklamalar ücretlendirilir.

Metin grafik reklamlarınız için kısa (15 saniyeye kadar) videolar oluşturulur. Bu videolar oluşturulurken reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır. Bununla birlikte, galerimizde hazır bulunan bir arka plan videosu ve buton eklenir. Video eklentisi 3. saniyeden sonra atlanabilir olacaktır.

Video eklentisine sahip olan reklamlar ağlarda (sitelerde ve video akışında) gösterilir.

Beta testinde nasıl yer alabilirim?

Test için ağlarda gösterimlerin etkin olduğu "Metin grafik reklamlar" türünde kampanyaları seçin. Aşağıdaki formu kullanarak kampanya numaralarını bize gönderin veya reklam ajansının hizmetinden yararlanın. Katılım talebiniz bir hafta içinde değerlendirilecektir.

Video eklentileri ile çalışma

Video eklentileri, "Metin grafik reklamlar" kampanyalarında yeni metin grafik reklamlara eklenir. Video eklentilerinin oluşturulması için reklamınızın başlığı, metni ve bağlantısı kullanılır. Her reklam için galerimizde hazır bulunan uygun konuda bir arka plan videosu seçilir. Bir arka plan videosu birkaç reklam veren tarafından aynı anda seçilebilir. Bununla birlikte, aynı arka plan videosuna sahip reklam 30 gün içinde aynı müşteriye gösterilmez.

Gerekirse video eklentilerine uyarılar ve yaş sınırlamaları otomatik olarak eklenir. Video eklentisinin reklamın konusuna ve metnine uygun olduğundan emin olun. Oluşturulan video eklentisini görüntülemek için eklenti adına tıklayın.

Video eklentilerini içeren reklam kampanyasının strateji ayarlarında, ağlarda gösterimler etkinleştirilmelidir. Anahtar sözcük gruplarına, hedef kitle seçim koşullarına ve davranışsal hedeflemeye göre gösterim yapılabilir. Arka plan videosunun konusu dikkate alınmaz.

Reklam, video eklentisiyle gösterilebildiği gibi video eklentisi olmadan da gösterilebilir. Video eklentisi olmadan yapılan reklam gösterimleri kapatılamaz.

Video eklentisini reklam düzenleme sayfasında düzenleyebilirsiniz. Eklentiler bloğunda Video → Düzenle'yi seçin. Yeni video eklentisi kreatif sihirbazı yardımıyla oluşturulabilir.

XLS/XLSX dosyaları yardımıyla video eklentisini aynı anda birkaç reklama ekleyebilirsiniz.

Gösterim istatistikleri

İstatistikleri analiz ederek video eklentilerini içeren reklamların etkililiğini değerlendirebilirsiniz. Bunun için Rapor Sihirbazı'nı kullanın. Örneğin, Formatlar yardımıyla video eklentisine sahip reklamların etkililiğini görsel içerenlerle karşılaştırabilirsiniz.

Video eklentisi bulunan reklamın gösterimi videonun ilk karesi gösterildiğinde, tıklama ise butona tıklandığında sayılır. Kullanıcıların video eklentisine tıkladıkları reklamları görmek için Kesitler bloğunda Reklam №, Tıklama yeri'ni seçin. Sütunlar bloğunda Tıklamalar öğesini seçin. Ardından Kampanyalar → Tür → Metin grafik reklamlar ve Tıklama yeri → buton filtrelerini ekleyin.

Toplu yönetim

Kampanyalar için toplu yönetim araçları yardımıyla video eklentisini birkaç kampanyaya aynı anda ekleyebilirsiniz. “Kampanyalarım” sayfasında istediğiniz kampanya isimlerinin karşısında işaretleme yapın. Bu yapılınca sayfanını alt kısmında yapılabilen eylemlr menüsü etkinleşir. Tüm metin grafik reklamlara ekle seçeneğini tercih edip Uygula butonuna tıklayın.

Video eklentilerini birkaç kampanyada istediğiniz anda kapatabilirsiniz. “Kampanyalarım” sayfasında işaretlemeleri yapın, Tüm metin grafik kampanyalarında sil seçeneğini tercih edip Uygula butonuna tıklayın.

Yeni reklamlarda video eklenti özelliğini devre dışı bırakmak istiyorsanız kullanıcı ayarları sayfasında Video eklentiler bloğunda yeni metin grafik reklamlara otomatik ekle işaretlemesini kaldırın.